Ноктопластика?!

  • 26 207
  • 88
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 449



Ето това стана, гел върху естествени нокти, няма разлика с естествените ми нокти, надявам се да са здрави и лака да издържа дълго...  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 18 542
От вчера съм се замислила сериозно за ноктопластика.
До колкото ми стана ясно, предимството на гела пред акрила е, че с гел не се увреждат нокътните плочки - тоест новоизрасналите нокти (неизпилените), след сваляне на ноктопластиката са здрави, защото гелът не прониква през нокътната плочка. Иначе и при двата метода се изпилва повърхността на нокъта и отгоре се поставя гелът.
Въпросът ми е дали свалянето на ноктопластиката става изведнъж или може постепено да се остави да израсте естествения нокът като само се заглажда мястото на свързване на истинския с изкуствения?

# 32
  • Мнения: 1 455
да, може да се остави да израсте, макар че няма да е много красиво, но може да се направи и по-незабележимо. Може и да се махне чрез пилене или чрез накисване в течност за сваляне на ноктопластика (ацетон) за 30 мин, но свалянето зависи от това с каква ноктопластика си - гел или акрил.

# 33
  • Мнения: 18 542
До колкото разбрах акрила е много вреден, а и маникюристката при която смятам да направя ноктопластиката не работи с акрил.
Мисълта ми беше какво може да се направи, за да може след като се свали ноктопластиката да не ходя със съсипани нокти 2 месеца докато израсте пилената част.

# 34
  • Мнения: 4 784
Преди години ноктите ми бяха ужасни. За маникюр не съм си и мечтала, винаги трябваше да ги режа до дъно, защото никаква или по-точно формата им беше ужасна. След това започнах да ходя на маникюр. Маникюристката ми предложи ноктопластика. Направих, но успях да я задържа много малко време, около месец и половина и се наложи да я сваля. Но да ви кажа честно, оттогава насам, ноктите ми просто се промениха. Станаха супер, заздравяха, не се чупеха повече, а преди бяха толкова тънки, че беше абсурд да си пусна маникюр. Сега след раждането също пак ми станаха зле и ако скоро не се оправят ще сложа пак една временна ноктопластика. Аз живея в Димитровград и тук цените са доста по-евтини.

# 35
  • Мнения: 1 455
Миоки, изобщо не е необходимо да се изтощават естествените ти нокти след свалянето на ноктопластиката. Ако не се препилват, няма да са по-зле от преди. Все пак, ако са слаби, може да им сложиш само покритие, гел или дипинг (някъде вече писах за този вид), но при много хора гелът започва да се люпи, заради по-мазна нокътна плочка, което пък налага по-честа поддръжка. От дипингът виждам много по-добри резултати.

# 36
  • Ловеч
  • Мнения: 782
То_ни, много са ти готини ноктите. Мойте са много меки чак им се дразня понякога. Ще взема и аз да си сложа гел в/у мойте...

П.С. Една приятелка си гризе ноктите от доста малка и иска да си направи ноктопластика, НО дали е възможно? Ужасни са и ноктите навътре, неравни и на браздички...
Някой има ли някаква представа дали ще стане нещо?

# 37
  • Мнения: 2 663
Моя позната със същия навик от дете, започна редовно да ходи на маникюр, за да се откаже от гризането.Първо си направи ноктопластика с удължители, а след като и пораснаха ноктите започна да си прави само гел и вече напълно се отказа от навика да си яде ноктите.

# 38
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Моя позната със същия навик от дете, започна редовно да ходи на маникюр, за да се откаже от гризането.Първо си направи ноктопластика с удължители, а след като и пораснаха ноктите започна да си прави само гел и вече напълно се отказа от навика да си яде ноктите.
A къде си ги е правила? Тук в Ловеч има само едно студио където правят ноктопластика и , като ходихме й казаха , че не можело... та май ще я взимам на София с мен , като ходя за перманентния.

# 39
  • Мнения: 1 455
Ивету, ако ноктите на приятелката ти са наистина много изгризани, няма как да се сложи удължител. Удължителите може да се закрепят, но ще държат много малко, т.е. бързо ще се отлепят. Ноктите трябва да са съвсем леко израснали, просто без да има добра основа, няма как да стане. Хубаво е първо да отиде няколко пъти на маникюр, както е написала и konstans и след това ноктите й ще станат за ноктопластика.

# 40
  • Мнения: 71
Аз също, май ще прибегна до ноктопластика, защото ноктите ми неспират да се чупят, без да правя нещо особено.. Въпроса ми е как варират цените в софия и как се разбира дали е бързоомазняваща се плочката?

# 41
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Аз в момента съм с ноктопластика и съм много доволна.И съм за.

# 42
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Ивету, ако ноктите на приятелката ти са наистина много изгризани, няма как да се сложи удължител. Удължителите може да се закрепят, но ще държат много малко, т.е. бързо ще се отлепят. Ноктите трябва да са съвсем леко израснали, просто без да има добра основа, няма как да стане. Хубаво е първо да отиде няколко пъти на маникюр, както е написала и konstans и след това ноктите й ще станат за ноктопластика.

Благодаря за отговорите. Ще видим какво ще направим по въпроса, че е срамно жена на 22-3 години да няма маникюр...

# 43
  • София
  • Мнения: 18 679
Вече повеч от половин година съм с ув- гел, без удължители, само с моите си нокти. Нямам думи да опиша колко ми е добре, за първи път в живота си се видях нон-стоп с хубави нокти, няма счупено, няма обелен лак Hug
Сега, към лятото, ще трябва да махна гела заради бебето. Много ми е криво, но няма как Sad Не се къпе новордено с ноктопластика Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 375
Защо да не се къпе новородено с ноктопластика.ноктите не дерат ако не са дълги- напротив!
Аз си направих с акрил.Доверих се на маникюристката. С пермантнтен френски маникюр.Много съм доволна.Акрилът е по здрав от гела, който не всеки може да поставя.

Общи условия

Активация на акаунт