Чели ли сте Библията?

  • 7 227
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 386
велика книга.
не съм я чела цялата, но има определени книги от нея, които с удоволствие препрочитам. псалтир, еклесиаст, книга соломонова и по коледа евангелията.

според мен библията не се чете от страница първа нататък, а трябва да потърсиш какво отговаря на душевното ти състояние и да почнеш от там.

не съм съгласна, че е само насилие, в нея се говори и много за любов. и нямам предвид прочутото послание към коринтяни, което напоследък е доста модерно, а откровено еротичната песен на песните, а и не само.
между другото има една доста добър преразказ на основните истории - авторка е пърл бък (написала е Източен вятър, Западен вятър), книгата е библия за деца и мисля, че е от началото на 90те. не е сектантска, а много добро начало.

миналата година чух хор христина морфова да пеят песнопението на чесноков Боже, спаси душа моя - да сте попадали на мп3?
 

# 16
  • Мнения: 135
според мен това не е книга за деца и начални ученици. друг е въпроса как се тълкува от възрастни - някой път много различно Hug

# 17
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Да, но не всеки може да я разбере. Иска се много вяра.
Ако седна да чета Корана и аз бих писала много неща от незнание и от липса на вяра в стила на първият постинг.
по скоро ще възклицаваш: а, това е като в библията! ето това, с други имена, го има и това, а това съвсем като....!или това прили4а!
 особено, ако е добър преводът и тълкуването на написаното!
мисля,4е 4овешки кодекс има, както история на 4ове4еството, макар  и писани по разли4но време, логи4но е да се застъпват еднаквите събития и тълкувания!както и преходност м/у тях!

# 18
  • София
  • Мнения: 4 867
Чела съм я.
И?

# 19
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
да, но не харесвам стария завет!

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да, но не харесвам стария завет!

и аз да. Много пъти 4-те евангилиета (бъх, тъй ли се пише) и 2-3 стария завет. Най-хубав беше в приказния вид на Пърл Бък.
Чете се бавно, с рабиране... сравнява се.. чете се и м/у редовете и така добиваш представа, за какво ти се дума.
Евангилиетата ми бе 1-вата книга, подарък от мъж ми - тогава само гадже.


Реза, пък ти ме уби с това за автора Joy, честно.
Защо?

защото кой е автор на Библията? На стария завет?

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Да.
Мога само да кажа, че каквото търсиш - намираш. Ако нищо не търсиш там, нищо и няма да намериш.

# 22
  • Мнения: 263
Да, чела съм я.
И в нея се описват факти без разкрасяване - включително и насилие и др. такива грозни, но много земни, за съжаление, неща.

# 23
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Превеждала съм я от старобългарски в училище, уфф..

# 24
  • Мнения: 8
Чел съм я. Хубава книга. Всеки път откриваш нещо ново, според настроението.

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
защото кой е автор на Библията? На стария завет?

Според теб, кой е?Simple Smile

# 26
  • Мнения: 197
Чела съм я. Сега отварям предимно на случаен принцип, или чета каквото ми се иска и ме интересува. Но отдавна не съм чела стария завет. Май го избягвам умишлено.

# 27
  • във фурната
  • Мнения: 596
според мен това не е книга за деца и начални ученици. друг е въпроса как се тълкува от възрастни - някой път много различно Hug
Хайде и в тая тема да се изкажеш компетентно ooooh!Защо да не е за деца?Нали точно тя е мерилото за моралните ценности,които уж трябва да се изграждат през първите седем години Thinking

# 28
  • Мнения: 3 146
защото кой е автор на Библията? На стария завет?

Според теб, кой е?Simple Smile

Има цяла наука, Библеистика, която се занимава и с това - авторството в смисъл на това кой, на какъв език, къде и кога е записал книгите, подробно е проучено. Но собствено Авторът за вярващия е Бог, Словото Божие, втората ипостас на Бога - Синът (Логос).

И на мен ми стана много смешно това за авторството. Grinning

# 29
  • Мнения: 147
      Когато бях студентка учихме части от Библията. Купих си я и я четох много дълго. Мисля, че ще продължа да я чета и ще се опитвам да я тълкувам за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт