Разликата между класически и "класически" хомеопат или "варненския синдром"

  • 14 031
  • 169
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 655
Добре де, вашите хомеопати не работят ли с часове? Как се получават тези опашки пред кабинета? За мен не е нормално да има опашка именно пред такъв кабинет. Тогава неминуемо ставаш боаронец, щеш не щеш... то е абсурд да 'обработиш' 15 човека на ден дори.

# 16
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Добре де, вашите хомеопати не работят ли с часове? Как се получават тези опашки пред кабинета? За мен не е нормално да има опашка именно пред такъв кабинет. Тогава неминуемо ставаш боаронец, щеш не щеш... то е абсурд да 'обработиш' 15 човека на ден дори.

 Един истински хомеопат, може да прегледа максимум 3 (три) нови случая на ден, и то преко сили!

# 17
  • Мнения: 1 866
Има час за първичния преглед само. За острите състояние отиваш в работно време и чакаш. И като се струпат 15 човека, и тези с първичния преглед се претупват, защото другите чакат. А има и друго - след 3 дни те викат на контролен преглед. Вижда се състоянието и или ти казват да продължаваш да даваш същото още няколко дни, или ти сменят лекарството и всичко започва отначало. Така до безкрай. Аз съм стигала до 3 посещения на седмица, защото децата ми се влошават все повече и повече, а по телефона не могат да ме консултират. И болестта се проточва със седмици. Аз в последно време почти не съм констатирала оздравяване, а просто затихване на симптомите, които се развихрят с нова сила 2 дни след спирането на последното хомеопатично, което е било дадено. Следва нов опит с друга потенция, друго хомеопатично и така. Синът ми например, на 1г3м, напоследък беше постоянно тъпкан с Хамомила и накрая започна да изпада в някакви ужасни емоционални състояния, да плаче неутешно. Всеки път казвам, че детето плаче, но не се успокоява от носене на ръце и те ми казват да давам Хамомила. Е да ама то става по-зле, да не говорим, че другите симптоми като кашлица например се задълбочават ужасно много и детето въобще вече не може да спре да кашля, да се дави, спира да яде каквото и да било като се има предвид, че е дете с много голям апетит и това продължава 2 седмици без никакви изгледи за оправяне. А какво ще кажете за разстройство продължило 10 дни! Лекувано пак с Хамомила. Единият път ми дадоха даже пълно пликче с Хамомила 200 СН и ми казаха да му давам като забележа, че става раздразнителен от растежа на зъби. Това между другото, докато се изписва например Антимониум за кашлицата или Арсен за разстройството.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Добре де, вашите хомеопати не работят ли с часове? Как се получават тези опашки пред кабинета? За мен не е нормално да има опашка именно пред такъв кабинет. Тогава неминуемо ставаш боаронец, щеш не щеш... то е абсурд да 'обработиш' 15 човека на ден дори.

Аз си бях с час и си влязох на часа Peace За другите незнам Confused


Лала
,мисля че тази докторка за която ти говориш,е тази при която ние ходихме Thinking

# 19
  • Мнения: 55
че не сте случили на хомеопат то е ясно, но все пак смятам, че
няма да е зле да се назоват и имена.

Много хора се ориентират от отзивите във форума, при кой лекар да отидат.
И щом някой "класически " хомеопат вреди на пациентите си,
не е ли редно публично да му снемем лаврите!

Вчера спорих по този повод с една приятелка,
която дава на детето си една боза- микс  от 3 вида лекарства,
и не можах за я убедя че това лечение не е коректно, понеже   
хомеопатът бил голямо светило, много хора ходели при него, вземал по не знам
колко на преглед. 

Ако ги назовете поименно, ще помогнете на  някого  да направи правилния избор
и да избегне лошите последствия от  експериментите на такива "хомеопати"



# 20
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
lala
Цитат
Вижда се състоянието и или ти казват да продължаваш да даваш същото още няколко дни, или ти сменят лекарството и всичко започва отначало. Така до безкрай. Аз съм стигала до 3 посещения на седмица, защото децата ми се влошават все повече и повече, а по телефона не могат да ме консултират. И болестта се проточва със седмици. Аз в последно време почти не съм констатирала оздравяване, а просто затихване на симптомите, които се развихрят с нова сила 2 дни след спирането на последното хомеопатично, което е било дадено. Следва нов опит с друга потенция, друго хомеопатично и така.

 Изумен съм! как така да продължиш да го даваш още няколко дни?... и колко пъти на ден го даваш?...
 Истинския хомеопат го дава само веднъж и чака няколко дни през което време не се приема лекарството.
 Може би те смятат, че трябва да постигнат химическо насищане на организма, както е при алопатичните лекарства и както са ги учили в медицинския университет, само че хомеопатията е друга, Алтернативна наука, със коренно различно  действие на хомеопатичните и л-ва?!...
 
 А в какви потенции сте приемали и колко често тези хомеопатични л-ва?

Цитат
Всеки път казвам, че детето плаче, но не се успокоява от носене на ръце  и те ми казват да давам Хамомила.

 Но това е пълен абсурд! - Точно Хамомила се успокова, когато я вземат на ръце и не дава да я оставите в леглото или на пода!  Thinking

Цитат
Единият път ми дадоха даже пълно пликче с Хамомила 200 СН и ми казаха да му давам като забележа, че става раздразнителен от растежа на зъби. Това между другото, докато се изписва например Антимониум за кашлицата или Арсен за разстройството.

 - Тук вече онемявам, нямам думи...  Sick

... такава каша от хомеопатични л-ва води до Тотално потискане на Жизнената Сила и не е за чудене плачевните резултати от такива експерименти.

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 13:26 от Aleksander

# 21
  • Мнения: 4 414
Добре де, вашите хомеопати не работят ли с часове? Как се получават тези опашки пред кабинета? За мен не е нормално да има опашка именно пред такъв кабинет. Тогава неминуемо ставаш боаронец, щеш не щеш... то е абсурд да 'обработиш' 15 човека на ден дори.
винаги имам час. налагало се е да чакам не повече от 15-20 мин да завърши предния преглед/интервю. повече съм чакала само ако съм отишла без записан час, спешно и са ме вмъквали между други прегледи...всъщност това ми се е случвало веднъж. това важи за мен, за детето и за мъжа ми.

# 22
  • Мнения: 1 298
Има час за първичния преглед само. За острите състояние отиваш в работно време и чакаш. И като се струпат 15 човека, и тези с първичния преглед се претупват, защото другите чакат.

 Shocked

И накрая си плащаш 20лв за чакането  Shocked

# 23
  • Мнения: 314
lala,няма 2 мнения по въпроса,който описваш.но за съжаление,хомеопати много има във варна,но не всички са хомеопати,на които можем да поверим собственото си здраве и това на децата ни.ние също посещаваме хомеопат,от който за момента съм доволна,но аз също бих те посъветвала да назовеш имената на тези псевдохомеопати.в противен случай всеки от нас рискува да попадне при тях и после да изпише всичко това,което си написала ти.пожелавам ти да намериш правилния човек за себе си и за семейството си и следващият ти постинг тук да е изпълнен с благодарност към ВАшИЯ хомеопат.успех!

# 24
  • Мнения: 26
И аз да ви споделя:
От скоро се интересувам от хомеопатия и не съм толкова запозната колкото другите мами и затова, ако допусна някоя грешка моля да ме извините!
Та вчера заведох дъщеря си(1г.2м.) при клас.хомеопат за пръв път.Прегледът трая около час, зададе ни обичайните въпроси, който на всички са задавани(като чета тук). Направи ми много добро впечатление, а и малката за пръв път се държа с непознат човек долкова свободно - седна в нея, започна да й говори(на нейния си език) и т.н. До тук всичко е ОК! Изписа ни, обаче лекарство, което каза да давам цяла седмица( при положение, че в момента детето ми е здравичко пу-пу), също така да давам и коластра(Аква сорс).Казах й че имам приятелка която е дистриб-р, но тя настоя да си взема капсулките от нея, за да можела да им следи бройката(в см.колко е изпило детето). Аз пак се съгласявам, може би има някаква логика! Трябвало да давам по 2 коластри на ден newsm78!  Вече почнах да се усъмнявам, от колкото и скоро да се интересувам все нещо съм попрочела и това за коластрата ми дойде в повече. А ако не дай Боже се разболее по колко трябва да давам? Направи ми впечатление, че този-лекар хомеопат е доста комерсиален. Ама аз нали все хубави неща съм чела за него, пак се обвиних, че съм много мнителна( по принцип трудно вярвам на хората, все си мисля, че някой ме лъже). Та лекарят ме предупреди, че вследствие на лекарството може да настъпят някакви усложнения или по-точно неизлекувана болест да се прояви. Стана ми още по-странно newsm78 Вика ни след три дни на контролен преглед.
Другото нещо, което ми направи впечатление е, това за абонамента(може би трябваше да ги номерирам като Lala) Задължително се абонираш за три месеца напред, като на месец е 20лв.  newsm78 Няма да коментирам!!!
И така прибрахме се в нас влязох във форума и видях, че има тема за въпроси към хомеопат. Понеже тя не ми обясни за какво е лекарството реших да питам и тук. Междувременно видях и темата на Lala и изтръпнах, че може би говори точно за тоя лекар, който ние посетихме. Така се и оказа единият от лекарите, за които тя говори е точно нашия  Sad
Незнам как бихте постъпили вие, но аз реших да не правя експерименти с детето си! Едно лекарство, че второ, че трето...........детето ми не е опитно зайче! Реших да не давам това, което ми изписа тоя лекар-хомеопат. Честно да ви кажа в монента се моля детето ми да не разболява!!! Защото просто незнам къде да отида! На личн.лекар също нямам доверие-мин.месец детето ми беше с 40Т и тя отказа да дойде(а мъжа ми щеше да я вземе и върне), защото нямало кой да гледа внучка, а не можела да я вземе да не я разболее, че после дъщеря й щяла да й се кара..... Просто не искам да коментирам!!!!
Голям зор беше докато убедя мъжа ми, че мнго хора се лекуват с хомеопатия, и че трябва да заведем малката при такъв лекар. И незнам ако реше да посетя друг лекар-хомеопат каква борба ще бъде с него! Всички са токова комерсиални(под всички имам впредвид тези лекари при които аз съм ходила) и хомеопати и об.лекари. Много съм разочарована!

Благородно завиждам на майките, които са попаднали на добър и съвестен лекар! Желая на всички децата им да се разболяват по-малко!!!

 Съжалявам ако съм ви отегчила, доста неща изписах, извинете ме. Но понякога ти се насъбира толкова много,че...........

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Предлагам ви темата на Svetla1:

Що е хомеопатия?  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211286.0
Цитат
Произхода на думата “Хомеопатия” е гръцки: Homoios – подобен; pathos – страдание и отразява основният й принцип:   ПОДОБНОТО СЕ ЛЕКУВА С ПОДОБНО (Similia similibus curantur). Веществото, от което е създадено хомеопатичното лекарство, дадено в по-големи дози на здрав организъм, предизвиква подобни симптоми като на болния човек.


Принципи на хомеопатията:

Това, което отличава хомеопатията от алопатията е ясната формулировка на принципи и закони, по които се извършва и с които се съобразява лечението и които са в съзвучие с природните.
   *Първият основен принцип, който лежи в основата на хомеопатичното лечение, е този на ПОДОБИЕТО .
  * Вторият гласи, че винаги се дава САМО ЕДНО ЛЕКАРСТВО
на принципа на подобието според тоталността от характерни симптоми.Това означава, че след прегледа се назначава например само ПУЛСАТИЛА ЗОС и докато се приема и не се установи ефектът й не се вземат никакви други хомеопатични лекарства. Едновременното даване на няколко хомеопатични лекарства (или на комбинирани препарати) практикувано от някои „хомеопати" - например сутрин БЕЛАДО-НА, на обед - ПИРОГЕН, а вечер - МЕРКУРИУС, не е съобразено с „доказването" на лекарствата и начина на действието им. Това обърква реакциите на организма на лекувания, а в същото време и лекуващия.
 * Третият принцип се отнася до МИНИМАЛНАТА ДОЗА. Лекарството се дава във възможно най-малкотоколичество и не се повтаря, докато не се е изчерпал ефектът от първата доза.
 * Четвъртият принцип представлява ЗАКОНА НА ХЕРИНГ. Законът на Херинг описва посоките, в които симптомите се предвижват и изчезват в процеса на лечение на хроничните заболявания, а именно:
- отгоре надолу: например при лечението на човек с кожно заболяване обривите започват да изчезват от главата към краката.
- отвътре навън и от по-важните към по-маловажните органи -например изчезват силно изразени симптоми от страна на стомаха и червата, а се явява кожен обрив, който по-късно също изчезва или пък изчезват сериозни сърдечни и ставни оплаквания, а се появява за крат¬ко време разстройство, което също преминава скоро.
- в процеса на лечение често за часове или дни се връщат стари оплаквания, в обратен ред на тяхното появяване във времето преди вземане на лекарството, след което изчезват. Това показва, че те не са били наистина излекувани в миналото, а само потиснати. Например, скоро след приемането на лекарството може да се появи обрив, който пациентът е имал преди две години, и който е бил мазан с различни препарати и „излекуван". Няколко дни след като изчезне обрива, може да се появи за няколко часа главоболие, от каквото човекът е страдал дълго преди четири години и т.н. В хомеопатията това проявяване за кратко време на различни оплаквания, които човекът е имал преди месеци или години се нарича „лечебна криза".
 (При прилагането на комбинирани препарати или на няколко хомеопатични лекарства едновременно, Законът на Херинг не се проявява).

 Провява се обаче един много опасен закон: закона за ПОТИСКАНЕТО при което проблема, болеста се вкарва от периферията на вътре - към важни органи и системи и при най-дълбокото потискане проблема е вкаран в Психиката.

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 16:50 от Aleksander

# 26
  • Мнения: 1 655
Аз мисля, че темата не е за разяснение по въпросите на хомеопатията, а за това как си позволяват да я практикуват някои 'класически' хомеопати. Сигурна съм, че те ги знаят всичките тези неща, но защо "карат през просото"? За мен обяснението е само едно.

# 27
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Аз мисля, че темата не е за разяснение по въпросите на хомеопатията, а за това как си позволяват да я практикуват някои 'класически' хомеопати. Сигурна съм, че те ги знаят всичките тези неща, но защо "карат през просото"? За мен обяснението е само едно.
Повторението е майка на знанието!   Peace

 Какво?  Stop сподели и с нас.

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 17:38 от Aleksander

# 28
  • Мнения: 1 655
Аз съм го написала в първия си пост по темата - търговийката.

# 29
  • Мнения: 26
Аз съм го написала в първия си пост по темата - търговийката.

Напълно те подкрепям!

Общи условия

Активация на акаунт