Изсмуква ли всичко абсорбатора?

  • 14 733
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Аз смятам да купувам компактна фурна, която е и с микровълнова мощност - такава и да си спестя втория уред, и без това не се задържам много-много в кухнята.
Тя обаче не е много подходяща за стандартен монтаж под котлоните, как да я разположа така, че да има ефективна вентилация?
Коминът ми е един, другият е по средата на хола, ако трябва от него да пускам въздуховоди става доста сложно.

# 61
  • Мнения: 1 080
Нашият е делонги - с два мотора - доволна съм парата я гълта и не се получава конденз, ама ако си е нещо по - смръдливичко не се справя и проветрявам!!!

# 62
  • София
  • Мнения: 1 825
Здравейте.Предстои ми купуване на абсорбатор за общо помещение кухня, хол,трапезария около 30кв. и се чудя м/у тези двата http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=74 и http://www.siko-s.com/product.php?sr=38&r=56&p=413.Какво ще кажете?За Тека не знам нищо- как са като качество конкретно за аспираторите, а нивото на шума е доста ниско, почти не се чува, а и цената е в пъти по-малко.Ще съм благодарна и ако някой ми обясни какво значи този показател Капацитет на изход: 625 м3/ч.Станаха много въпроси.Много ви благодаря предварително за отговорите
Нашият абсорбатор е на Фабер от най-мощните 1000куб.м. Помещението ни е 42 кв.м. Ако не отворя прозорец, изсмуква миризми от каналите на мокрите помещения и става гадно. Препоръчвам горещо! Вярно си е, че е шумен, но върши работа. Нашият е такъв http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=3&pid=65

Collibri, понеже питаш, моят също е Фабер, за вграждане. Аз го монтирах преди 3 г., но едва сега започнах да го ползвам, защото се нанесох преди месеци. За съжаление все още не съм си подредила апартамента и няма как да открия съпътстващите покупката документи, за да кажа характеристиките. Бях чела за Фабер, че е фирмата, която има най-дълга практика в производството на абсорбатори и за това се обърнах към тях. Посетих представителния им магазин в кв. Изток, представих им размерите на кухнята /при мен е на едно - кухня, трапезария и хол/, а те ме посъветваха какво да избера. Спомням си, че никак не беше евтин, но определено си заслужава. Само е малко шумен, но разглеждайки сайта виждам, че има и тихи модели.

# 63
Имам въпрос към ползващите абсорбатор:
Успява ли да изсмуче всички миризми при готвене?

Зависи от това, колко е силен абсорбатора и колко е чист филтъра.
Общо взето не, няма шанс съвсем да не мирише на готвено ( зависи и какво готвиш, аз по тази причина не готвя куп неща). Но в комбинация с отворен прозорец има шанс да се проветри относително бързо.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 079
Колкото и мощен да е абсорбатора  все трябва и малко проветряне при готвене, ако искаш да не ти мирише.
Няма такова нещо като готвене без миризми. ooooh!

# 65
  • София
  • Мнения: 1 825
Заповядайте и двете у нас.  Laughing

Аз наскоро се върнах от чужбина и с мъка установих, че вечено време през зимата цяла София мирише на въглища. Което озночава, че не мога да отварям прозореца винаги когато готвя. У нас наистина не мирише на готвено, а имам опит с още два други абсорбатора в предишните си жилища.

# 66
# 67
  • Мнения: 680
Ролята на абсорбатора не е  да изсмуква миризмата, а само и единствено парата, когато се готви. Naughty
 Дори и най-скъпите и мощни уреди не могат да правят това, което искате.
Това го знам от специалист. Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 1 825
А какво става с миризмите? При мен всичко е един голям хол, който е преходен към едната спалня. До този момент всичко би следвало всичко да е пропито с миризма на лук и картофи.
Изсмуква дори мириса на цигари, към което съм до болка чувствителна.
Аз вярвам на собствените си впечатления.

# 69
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
А какво става с миризмите? При мен всичко е един голям хол, който е преходен към едната спалня. До този момент всичко би следвало всичко да е пропито с миризма на лук и картофи.
Освен да те помоля за линк към конкретния модел, друго не ми остава Simple Smile
В моя апартамент също всичко е на едно, врати имат само двете бани и едната спалня.
Бях се насочила към Siemens (другите уреди на практика вече съм си ги избрала), обаче с този постинг направо ме разубеждаваш...

# 70
  • Мнения: 2 266
Определено не.Моят е с два мотора и пак се усеща миризмата.Задължително отварям и прозореца.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 825
Освен да те помоля за линк към конкретния модел, друго не ми остава Simple Smile
В моя апартамент също всичко е на едно, врати имат само двете бани и едната спалня.
Бях се насочила към Siemens (другите уреди на практика вече съм си ги избрала), обаче с този постинг направо ме разубеждаваш...
За съжаление не успях да намеря линк - все пак е монтиран преди 3 години, въпреки че едва сега започнах да го ползвам. Една мацка по-горе беше дала линк на Фабер, имаше голямо разнообразие. Моят по-специално е вграден.

Няма нищо по-лошо от това дрехите и мебелите в дома да миришат на манджа. Пожелавам на всички домакини успешни покупки.

Общи условия

Активация на акаунт