ЯНУАРИ идва вече, срещата не е далече!

  • 11 339
  • 279
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 325
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН!ВЕЧЕ ИЗЛИЗАХ НО НЕ ВИДЯХ БАБИ ЯГИ , ДЯВОЛИ И ТАКИВА РАЗНИ ПО УЛИЦИТЕ СИГУРНО МАЙ ТРЯБВА ДА СЕ РАЗХОДЯ ПО ЦЕНТЪРА.ЗА НАПЪЛНЯВАНЕТО АЗ НЕ ПЪЛНЕЯ МНОГО И МАЙ БЕБКА СЪЩО ТЯ Е 1КГ И 100ГР НАЙ МНОГО.КАТО ЧЕТА НА ВАС КАКВИ СА ВИ ГОЛЕМИ БЕБЕТАТА Grinning
ЕЛЕОНОРЧЕ, ЧЕСТИТО!МНОГО СЕ РАДВАМ ЗА ТЕБ!ОМЪЖЕНА И ЩАСТЛИВА!ДАНО ДА СИ ЗДРАВА И ДА РОДИШ ЕДНО ЗДРАВО И КРАСИВО БЕБЧЕ!
КОКОНА ,НА МЕН ПРЕДИ ДВА МЕСЕЦА МИ ВЗЕМАХА КРЪВ ЗА ГАСТАЦИОНЕН ДИАБЕТ И ВСИЧКО БЕШЕ ОК, СЕГА ПАК ЩЕ МИ ВЗЕМАТ, НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ВСИЧКО ЩЕ Е ОК ЩОМ СИ ПОД ЛЕКАРСКИ КОНТРОЛ Simple Smile
МОМИЧЕТА, КОЛКО ЧАСА МОЖЕ ДА СЕ СЪХРАНЯВА МЛЯКОТО СЛЕД КАТО СЕ ИЗЦЕДИ ОТ ГЪРДАТА И СЕ СЛОЖИ В ШИШЕ И В ХЛАДИЛНИК ЛИ СЕ ДЪРЖИ?

# 256
  • София
  • Мнения: 3 688
Аз го слагах в хладилника,а понякога и във фризера трупах запаси.така винаги когато се съмнявах,че кърмата мие намаляла и мъника не се е наял вадех по едно пликче(бях купила на Авент специално за случая) и му давах.

# 257
  • Мнения: 1 215
Елеонора честито! Да сте живи, здрави и дълъг семеен живот Ви пожелавам! smile3525
Относно кърменето и шишетата, мога да споделя само собствения си опит а той е, че аз определено имах нужда от шишета, въпреки че Емма беше само на кърма, без вода, сокове и т.н. до 9тия месец. Просто аз имах изключително много кърма и ако исках да изляза някъде трябваше някой да я храни с шише като ревне за мляко. Случвало ми се е да ме няма цял уикенд и да оставям замразена кърма за уикенда на майка ми или детегледачката. Но шишетата ми трябваха само тогава. Ако сте решили да храните бебето само от гърда и н а поискване, то тогава шишетата се обезсмислят. А иначе гласувам с две ръце за помпата на Авент, ще си използвам старата и докъдето изкара. Пък ако се наложи и нова ще си купя.
Между другото исках да питам вие само на корем ли растете или трупате и другаде. Защото аз съм станала огромна на корем, все едно ще родя всеки момент...

# 258
  • Мнения: 1 215
МОМИЧЕТА, КОЛКО ЧАСА МОЖЕ ДА СЕ СЪХРАНЯВА МЛЯКОТО СЛЕД КАТО СЕ ИЗЦЕДИ ОТ ГЪРДАТА И СЕ СЛОЖИ В ШИШЕ И В ХЛАДИЛНИК ЛИ СЕ ДЪРЖИ?

Аз лично съм държала кърма във фризера, която после дъм давала близо 6 месеца.

# 259
  • Мнения: 30
МОМИЧЕТА, КОЛКО ЧАСА МОЖЕ ДА СЕ СЪХРАНЯВА МЛЯКОТО СЛЕД КАТО СЕ ИЗЦЕДИ ОТ ГЪРДАТА И СЕ СЛОЖИ В ШИШЕ И В ХЛАДИЛНИК ЛИ СЕ ДЪРЖИ?

Аз лично съм държала кърма във фризера, която после дъм давала близо 6 месеца.

Доколкото си спомням от прочетеното - в хладилник до 24 ч. До 3 ч. на стайна температура.

# 260
  • Мнения: 307
Здравейте. И аз да кажа какво знам... Wink
За кърмата – в камерата може да се държи 3 до 6 месеца.
А прах за пране много подходящ е Ariel Sensitive, може би и Persil Sensitive.
Сестра ми използва само такъв вече 5 месеца и е много доволна.

# 261
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Някой подхвана темата за болежките. От няколко дни зверски ме болят китките на ръцете, а освен това понякога като ходя ме заболяваниско долу в ляво - сякаш съм тичала много и ме боли ( надявам се да сте ме разбрали). Предполагам, че това е т. нар. синдром на машинописката, но дали бих могла да облекча по някакъв начин болката. Сутрин не мога да си отметна завивката дори  Close.

# 262
  • Мнения: 719
Синдром на машинопистката? Какво е това? И мен ме боли така понякога?
За праха за пране отдавна исках и аз да питам. Но как стои въпроса с омекотителя. Може ли да се ползва още от самото начало и каква марка. newsm78

# 263
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Синдром на машинопистката? Какво е това? И мен ме боли така понякога?
За праха за пране отдавна исках и аз да питам. Но как стои въпроса с омекотителя. Може ли да се ползва още от самото начало и каква марка. newsm78
Аз ползвах от самото начало - на Lenor белия.

# 264
  • Мнения: 1 325
ДВЕ ЗАГЛАВИЯ ОТ МЕН:
МАМА ЛЮЛКА ЩЕ ЛЮЛЕЕ, ЯНУАРИ ПЕСНИЧКИ ЩЕ ПЕЕ
ЯНУАРСКИТЕ МАДАМИ СКОРО ЩЕ СА С МАЛКИ БЕБОРАНИ

# 265
Здравейте, мамчета! Често ви "подслушвам" какво си бъбрите тук, но рядко ми остава време да се включа активно в диалога. Е, днес, макар и не пи хубав повод съм си вкъщи - нападнал ме е някакъв вирус. Та в тази връзка някои може ли да ме посъветва какво е позволено да се жзема загърло. Аз за сега карам по бабешката с медец само, но болката е доста упорита. Sad..По отношение на перилните препарати, аз съм привържвничка на Frosch. Предсатвлява гелообразна течност, ползва се дълго време, мек е , подходящ за бебешки дрешки, а така също и за почти всякакви материи...Абе с една дума...струва си да го пробвате newsm74

# 266
  • София
  • Мнения: 3 688
И аз харесвам продуктите на Фрош.но за бебешки прах съм се спряла на друга марка.Само за омекотител не съм мислила какво да ползвам.Със Светльо ползвах белия Ленор,но малко ме разочарова и сега ще търся друго.

# 267
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте момичета Simple Smile
Докато ви прочета и то нова тема Алекс ще пусне. Laughing
Относно кърменето, кърмата, помпите, шишетата и още нещо мога да напиша една цяла тема.  Whistling За мен това беше най-кошмарното изживяване в живота ми. Борбата с храненето беше невероятна при нас. Та....
След секциото кърмата ми протече едвам едвам на 4-5 ден. Алекс се дереше и не искаше да суче, ядеше мляко от шишетата с изливните дупки. #Cussing out Там се цедих с една ел.помпа за стимулация и резултатът беше 0-ев. На 8-я ден ни пуснаха и борбата започна. Опитах се да го слагам на гърди то реве та се къса, дърпа се, посинява от рев...кошмар. Започнах да му давам АМ. Купих си на Чико спринцовката...голяма грешка. Така се мъчихме още няколко дена, докато накрая купих помпата на Авент. През това време Алекс категорично отказваше гърдите ми. Cry С помпата на Авент вече постигнахме някои добри резултати. Каналите ми се оказаха ама мноооого тесни за сметка на това големината на гърдите ми е на МАХ!!!!!! И сега предполагам,че няма да е по-различно. Та цедих се за всяко хранене до 5-я месец редовно. Кърмата определено не ми беше много но пък си имаше за всяко хранене и после дохранване. Затова...помпата си я купувам още преди да вляза да раждам и тя си идва с мен, голям помощник е! Peace Не вярвам да ми е излишна с такива тесни канали, които сега не очаквам да са се разширили особено. Whistling
Това е в общи линии.

# 268
  • София
  • Мнения: 1 546
DragosteaN вземи си Хексоралете Н страшно добри са за случая. Много бързо ще те облекчат. Мен лятото ме налегна вирус и те много бързо ме оправиха. Peace
За прахът за пране с Алекс ползвах Тео бебе дълго време. Той е с чувствителна кожа и до 1,5год. някъде перях дрехите му отделно само с прах. Бельото му даже и по-дълго. По принцип нещо не съм за омекотителите, а и не ги препоръчват много.  newsm78 До ден днешен за неговите дрехи много рядко използвам омекотител и то без бельото задължително.

# 269
  • София
  • Мнения: 1 546
  За праха за пране - безфосфатен, най-екологично чистия и специално за нежната бебешка кожа - прах за пране Бебе на Amway Peace
Това да не е един прах в лилави меки торбики??? newsm78 Има го по детските магазини.

Общи условия

Активация на акаунт