Първите покупки за бебо?

  • 4 400
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • around the world
  • Мнения: 651
След 6-тия месец започнах да купувам малко по малко.
Повечето неща бяха купени, изпратени, изгладени, сглобени още в средата на деветия месец.
Аз също се притеснявах от факта, че купувам неща на бебчо преди да се роди, а бременността ми беше доста тежка, но сега като се замисля по-добре че го направи.
Толкова е хубаво да пазаруваш за бебо Simple SmileSimple Smile.

# 16
  • Мнения: 2 047
   Добре е да накупиш повечето неща ти, за да са по твоя вкус. Особено дрехите. И е хубаво да е преди раждането, след това просто няма да имаш това време.
  Обаче за количката може да избереш модел и да я купите след раждането. Не за друго, ами имат гаранционен срок, който е излишно да започва три месеца преди раждането.

# 17
  • Мнения: 319
Ей това за количката не се бях сетила,а и то бебчето и без това не може да се изкарва навън поне месец Thinking Количката може и да поизчака,най-добре ще е да я избера а след като се роди таткото само да отиде да я купи Peace

# 18
  • Мнения: 319
Мамчета една продавачка в детски магазин ми каза да си приготвя 1000 лева на първо време-за най-необходимите неща( легло,количка,легенче...............) Thinking Вярно след 2 месеца някъде ще се пазари,но опитните от вас ако могат да ме ориентират коло да си приготвя newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 7 194
Мамчета една продавачка в детски магазин ми каза да си приготвя 1000 лева на първо време-за най-необходимите неща( легло,количка,легенче...............) Thinking Вярно след 2 месеца някъде ще се пазари,но опитните от вас ако могат да ме ориентират коло да си приготвя newsm78
Специално за количка, легло+матраче и ваничка много зависи какви ще избереш. Ценовият диапазон е много широк. Освен това някой може нещо да ви подари. При нас така стана - от офиса количка+столче за кола, от кумовете - леглото (сгъваемо, Магдалена спа в него до 5 месечна). Обща стойност към 700 лв. За тези неща долна граница бих дала 400, горна - може 2000 и нагоре. За дрешки и принадлежности - пак много зависи. Според мен най напред се ориентирай за различните видове марки, респективно цени и си направете  равносметка на финансите. Варианти има много. Peace

# 20
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
В 6 месец купих количката!До края но 8 всичко беше нагласено!
Относно цените вече има на пазара колички за по 2 000лв.така,че всичко е до възможности!

# 21
  • София
  • Мнения: 44 149
аз купих всичко предварително, само в дрехите бях по-скромна...
за разходите....ами на някои хора 1000 лв не стигат и само за количката...та...зависи от средствата...разгледай някой онлайн магазин да видиш горе долу как се въртят цените....
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/
http://family-bg.com/prX_2397.htm
http://shop.danet.bg/
виж и имаш ли познати, които могат да ти дадат разни неща (ако не държиш всичко да е чисто ново)...на нас така ни дадоха, стерилизатора, шезлонга, кошницата за кола, корито и стойка, и разни други неща....които ми пооблекчиха бюджета...
ако нямате много средства също така може да пазаруваш по-едрите неща от www.prodavalnika.com или някой друг оказион и т.н...варианти много....
аз не помня колко ни излезе, ама беше около 1000 и от горе и то преди 2 години, от тогава цените са се качили на много от нещата...и то само нещата за първо време.....и без количката и кенгуруту, тях после купувахме...

# 22
  • Мнения: 857
Купих основните неща в 9ти месец иначе още към 4 когато ми харесаше нещо го взимах Peace
На мен всичко за детето ми излезе около 2500лв

# 23
  • София
  • Мнения: 1 424
наистина е страшно приятно да пазаруваш за човечето, което е още в теб. почнах от 6 - 7  някъде и до края бях купила всичко.
първата покупка беше едно боди с надпис I (СЪРЦЕ ) MAMMA ! много сладко - ще си го пазя.
за парите - може да справиш и с 1000 лева и с 5000 лева. всичко зависи от възможностите.  bouquet

# 24
  • Мнения: 319
bubu_to благодаря  за сайтовете-ще ги разгледам Peace
Вече имам някакви наблюдения относно цените и марките.Има колички за по 400-500 лв,които ми допадат,а за леглото -харесала съм едно за 366 лв.Добих представа какви са цените #Crazy Виждала съм колички и за 1500 лв  Money но ние ще се спрем на по-скромна

# 25
  • Мнения: 3 926
Сисе, само да вметна нещо малко в страни от темата. Видях, че си писала, че поне месец няма да извеждаш бебето... А до колкото мога да смятам терминът е някъде април-май.
Та, бебето излиза още на третия- шестия ден от родилния дом. Хората по света имат колички в родилните домове, ако искат родителите да си возят децата в парковете на болницата... Бебето ти ще се роди, живот и здраве в най-хубавите месеци.
Лично мой съвет Wink Свикни от сега с мисълта, че най-хубаво ще прекарваш навън, на разходка. Почувстваш ли се ти свежа и добре - беж с количката. Изобщо ги забрави тези мисли да се затваряш вкъщи, при това в хубаво пролетно време Grinning
За паричките, които сте определили можеш да си вземеш доста добра количка от хубава марка. ПРедвид, че си от Варна... като подкараш по морската градина... ееех Тези дни в началото са ми най-свидни. По цял ден навън. Като излезех в 10 и се прибирах към 19 часа. Паркове и градинки, кафенца с мами... кърмене навън... плаж к дребната...
Айде, че се отплеснах. Това беше де Grinning Надявам се не съм досадила Peace

# 26
  • Мнения: 319
Здравей ПАТИЛАНЕЦ печен   Flutter понеже това ще ми е първо дете и не съм нмого наясно кога ,какво се прави Thinking Така съм чувала,че бебето не трябва да излиза от дома си както и да го виждат много хора до 40-тия ден.Затова и си мисля,че количката ще ни влезе в употреба по-късно.Термина ми е 6 април-правих си сметка към май месец да излизаме вече на разходки.Не се притеснявай-не си досадила на никой  bouquet

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Остава ми почети месец, а още и 1 чорап не съм купила

# 28
  • Мнения: 105
Другата седмица влизам в 7-я месец и вече страшно ме сърбят ръцете да започна с покупките.Взели сме само шезлонг,но на мен ми е 2-ро дете и количка и легло си имаме.
С първото почти нищо не бях купила и се видях в приключение след това....кърмех през 3ч. и време за обикаляне по магазините - никакво, задоволявах се с каквото имаше в най-близкия магазин или с вкуса на "някои роднини"
Сега тази грешка няма да я повторя- започвам отрано,по малко,за да не ми се отрази толкова на бюджета.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 590
Абсолютно съм съгласна с мнението на ПАТИЛАНЕЦ печен . Peace

Аз също изведох сина си много по-рано от въпросните 40 дни, които според мен са абсолютна глупост!

А сега по темата - започнах пазаруването към края на осмия месец и до раждането бях купила  всичко, с изключение на количката, която купих след това (гаранцията и е 1 година).
Пазаруването ми носеше голямо удоволствие, а и исках  почти всичко да  избера сама. Blush
Определено се радвам, че така стана, защото след раждането нямаше как това да стан, нямах време за обикаляне.

за парите - може да справиш и с 1000 лева и с 5000 лева. всичко зависи от възможностите.  bouquet
Peace

Леко раждане! Hug

Общи условия

Активация на акаунт