Мама люлка ще люлее, ЯНУАРИ песнички ще пее!

  • 11 678
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 374
Добро утро!
И ние вчера бяхме на преглед - бебка расте, не спира да ритка и шава, а мене си ме боли гърба и е някакъв ад, но няма начин - ще се трае!
Успешен ден на всички мами и целувки по тумбачетата Heart Eyes

# 31
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Здравейте на всички в новата тема!
Баткото от вчера има пак проблеми с ушите и си се гледаме.
А аз почти всяка вечер съм ужасно уморена, а уж си стоя вкъщи...
мани, мани... станала съм като някоя баба само се оплаквам - кръст, гръб, сърце, киселини  Mr. Green   и т.н.

# 32
  • Мнения: 851
Здравейте мили мами в новата ни прекрасна темичка  Hug
Аз твърдо съм решила да кърмя  Grinning Затова мисля, да не купувам стерилизатор. Шишенцето за вода, ще го изварявам по стария начин. А след това вече няма да има нужда да се изварява  Wink
 А относно епидуралната упойка - в началото като забременях бях решила, че ще раждам с епидурална, но вече съм 95% сигурна, че ще мина без нея Grinning Незнам, но съм настроена много положително за раждането и знам, че всичко ще мине отлично  Hug Heart Eyes

iva_top: Бързо да се оправи баткото и ти също  Peace

Целувки на всички и хубав ден и...
Хайде да си организираме срещичка другата седмица Simple Smile  Grinning

# 33
  • София
  • Мнения: 308
Добро утро и от мен!
И аз от вчера съм на чайчета от шипки и липа с много мед и лимони, че и мен ме мъчи гърлото пък и хрема като бонус. Дано само с това се размина.
А за спането - толкова ми е трудно заспиването от всички болежки дето и аз ги имам. Верно станали сме като бабички, добре че му се види края. А пък и ми е голям зор да спя само на ляво, всичко ми се схваща като не мога да си се развъртя както си обичам. И лошото е че като се наложи да стана през нощта до WC после почти ми е невъзможно да заспя, та само броя часовете до звънването на часовника.
Днес съм на ЖК, та стискайте палци бебка да се е обърнала както трябва. Снощи много се въртя, намества, та много се надявам да се е завъртяла.

# 34
  • Мнения: 367
Добро утро и от мен.Да се включа в новата темичка Peace
Относно праха аз и сега пера с Ариел+Ленор сензитив и мисля да продължа и за бебчо,но ако има някакъв проблем майка ми е много доволна от Тео бебе.Така че ще видим занапред.
Я кажете колко време се изваряват шишенцата???

# 35
  • Мнения: 38
Здравейте мамчета! От много време не съм писала но си ви чета редовно. Вчера бяхме на 4д във Варна Майчин дом не съм много очарована от прегледа, нямам снимка и на диска има записано около 1 мин /верно че имаше много хора ама нали си плащам и съм била път до там/. С бебето всичко е наред просто е доста голямо 1800 и сме в горната граница това малко ме плаши но в изследванията стойностите на захарта са ми в норма. Ще споделя с лекарката си ако трябва ще следим глюкозата по обстойно. Ще раждам секцио и ми се иска да е декември но доктора предпочита януари заради зрелоста на бебето само незнам ако тръгва да излиза как ще сваря да стигна до Варна Simple Smile
Относно кърменето искам да питам има ли майка която е решила да не го прави и може ли да се спре кърмата преди да е слязла?
Лек ден на всички

# 36
  • София
  • Мнения: 3 688
Мелиса,можеш в болницата като родиш да кажеш,че неискаш да кърмиш и знам,че се слага някаква инжекция за спиране на кърмата още в първите дни.А аковсе пак искаш да опиташ и не ти хареса можеш като си отидеш вкъщи да пиеш хапчета...
Но в никакъв случай не слушай бабини съвети от рода да се връзваш с бинт и някакви билки....

# 37
  • Мнения: 207
Ваня84 - шишетата се варят колкото време ти прецениш - мнения различни. Според мен след като детето започне да пълзи и да лапа всичко, вече няма смисъл. Макар, че моята хубостница никога не е лапала нищо, а и ръцете не си слагаше в устата, та аз си преварявах до след годинка  Wink

# 38
ЗДРАВЕИТЕ И ОТ МЕН
АЗ БЯХ ДВЕ СЕДМИЦИ БЕЗ КОМПЯТЪР И СЕГА НЕЗНАМ КОГА ЩЕ НАВАКСАМ С ЧЕТЕНЕТО А ВИЕ СТЕ ИЗПИСАЛИ МНОГО.ХУБАВ ДЕН ОТ МЕН НА ВСИЧКИ ТУМБЕТА

# 39
добро утро!и аз се излюпих.
от седмица поне немога да спя нормално.все се будя посред нощ.не че усещем да ми се пиша ама отивам защото останових че ако не го направя не заспивам.онзи ден ми се случи нещо странно.като си лежах в леглото и бебокс шаваше и изведнъж така се раздрапа в лявата половина каточе ли се опитваше да се обърне с главата надолу и използваше за целта стената на матката.доста грубо беше от негова страна,направо си ме заболя....така го усетих- като шлюмбурване надолу с главата Simple Smile казах си че ми се струва и кой знае какви ги върши пакосника,обаче от снощи ме рита горе и сега ме болят ребрата.вчера  цял ден корема ми беше стеднат-твърд.не ме полеше но се усещаше че е опънат...стват някакви преврати у тялото ми.а апетита от снощи не ме е пускаллллллллл.мале е е страх до края

# 40
  • Мнения: 30
За спиране на кърмата изписват хапчета "Бромокриптин"-добре е обаче да започнат да се пият скоро след раждането в продължение някъде на 20 дни(по 2 на ден).На мен ми се наложи да пия такива и общо взето си като парцал-страничният ефект е падане на кръвното налягане и сънливост-така че това е добре да се обмисли обстойно.

# 41
  • Мнения: 1 325
Hi на всички!Мелиса , аз отначало също много се плашех от кърменето но това е най хубавото нещо за детето, може би като го видиш и няма да си помислиш да не кърмиш!наистина от здравословна гледна точка кърмата няма заместител.За секцио не искам да си помислям, дано всичко да е наред и да съм си нормално,  докторите тук направо немогат да повярват че в бг е по желание.Аз също мисля , че от естественното по добро няма , просто природата си знае работата.

# 42
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Здравейте. Въпреки че навън е мрачничко аз съм доволна, защото ми предстоят два почивни дни и срещи с приятели. И аз все по-често се замислям за раждането - дали да искам упойка или не. Четох доста неща, но все още не съм решила за себе си и все още имам страхове, които са свързани най-вече с евентуална епизиотомия и последващи шевове. Мисля си, че лекарите се презастраховат с тези епизиотомии, ама  се надявам да попадна на кадърен и съвестен лекар.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте момичета Simple Smile
Ето и аз се включвам в новата тема. Алекс хубави пеперудки. А следващия път е време за падащи листа.  Mr. Green Дано не и сняг, че ако ни налегне зимата от сега.... ooooh! И може на годинките да ми сложиш + 1 вече. Simple Smile
Мелиса, не знам дали си имаш основателна причина да не искаш да кърмиш но не вярвам да има майка, която веднъж да е минала по този път и да ти каже  - не кърми! Това е НАЙ-ДОБРАТА храна за бебето ти. Моят син е бил на смесено хранене и честно казано и до ден днешен смятам, че това се е отразило не особено добре на стомаха и храносмилането му. Майчината кърма няма заместител!!! Peace Няма да те агитирам но пресметни добре нещата за детето си. Simple Smile
А за болежките.... ooooh!  ooooh!  ooooh! вече краката ми не издържат момичета. Реших накрая да си купя свещичките Волтарен за болките и.....какво ми беше  #Crazy като прочетох листовката!?!? Не се препоръчват в последните 3 мес. от риск от увреждане на плода или усложнения при раждането. #Crazy И сега????? Не знам какво да правя!? Ще се обадя на лекарката да я питам какво да правя. Болките нощно време са си направо нетърпими. Днес съм спала (ако може така да се каже защото си е едно постоянно въртене и наместване. Ама то и място не намирам Sad )до 11. През нощта не ме хваща сън. А през деня място не мога да си намеря. ooooh!
Хайде лек и спокоен ден момичета. Hug

# 44
  • Мнения: 5 391
Мелиса, понеже мога да кажа, че помня като слон, та въпросът който те вълнува вече си го задавала и сме отговаряли.
Апелирам да се чете, за да не се задават едни и същи въпроси през няколко страници или теми.

Не знам как точно стои въпросът за силикон в гърдите и кърмене, мисля че трябва да се обърнеш към доктора, който ти го е поставял, да ти каже кога и какви хапчета, ако е противопоказно кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт