Колко дълго мога да кърмя сутрин и вечер?

  • 592
  • 9
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Въпросът ми е колко дълго може да ми се запази лактацията, ако преминем на сутрешно и вечерно кърмене.

# 1
  • Мнения: 4 915
Доста време.
Има тук майки, които кърмят така, или дори веднъж на няколко дни по-големи кърмачета - над 1-2 годинки. Може и година и повече да се откара.

Лично аз кърмих сутрин и вечер делничните дни, а почивните - както дойде, почти 10 месеца, после кърмата спря заради новата ми бременност.
Този месец ще тръгвам на работа, и отново ще мина в такъв режим на кърмене. Надявам се да откараме така до втората годинка.

# 2
  • Мнения: 9 481
Нашият бандит е почти на година и 11месеца...и така го кърмя от вече сигурно 7-8месеца  Thinking. Скоро май не ще се откаже, та немам идея до кога ще сме така Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
А много ли намаля кърмата след като минахте на такова кърмене?

# 4
  • Мнения: 5 401
Кърмя сутрин и вечер може би от 3 или 4 месеца. Не мисля, че не му достига. Около час след сутрешното кърмене следва закуска, а 2 часа преди вечерното има супичка или манджичка.

# 5
  • Мнения: 9 481
А много ли намаля кърмата след като минахте на такова кърмене?

В общи линии да, вече е по-скоро за лека закуска и приспиване Wink

# 6
  • Мнения: 547
А много ли намаля кърмата след като минахте на такова кърмене?

В общи линии да, вече е по-скоро за лека закуска и приспиване Wink

И при мен беше така. А след като махнах и сутрешното кърмене съвсем намаля.

# 7
  • Мнения: 4 915
Нормално е да намалее според "търсенето".  Wink Но няма да спре поради тази причина. Ако започнете много да разреждате кърменията с все по-дълъг интервал и рядко предлагане, кърмата най-вероятно ще спре. Така става естественото отбиване/потискане на лактацията.

# 8
  • Мнения: 4 242
Кърмя само вечер вече поне 2 месеца, кърмата (по скоро коластрата) не е спряла.

# 9
  • Мнения: 4 155
Аз кърмя един път на ден вече 2 или 3 месеца. Не знам колко кърма има - но му е достатъчна, когато има нужда. Било да се приспи или да се успокои. Даже изкарахме един вирус само на кърма. 2 дена сучеше много - докато му мине болното коремче.

Общи условия

Активация на акаунт