Токсоплазмоза

  • 18 407
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 868
Моля ,ако може да ме успокоите .Днес си правих изследване за токсоплазмоза IgG 26.1 /+/.Знам ,че е за стара инфекция аз ще си пусна утре за нова ,но дотогава моля ,ако някой знае нещо нека ми пише.Мерси предварително.

# 1
  • Мнения: 4 307
Е, значи че имаш изграден имунитет.
По-притеснително е, ако нямаш такъв.

# 2
  • Мнения: 1 335
IgM ти е важен да е отрицателен. Ще значи, че няма инфекция. Ако IgG e +,  то по всяка вероятност някога в миналото си боледувала без да си разбрала, както става в повечето случай
IgG + IgM - има изграден имунитет
IgG + IgM + има инфекция
IgG - IgM- няма имунитет, няма и инфекция, някои лекари водят такива бременни като рискови (което е пресилено)

# 3
  • Мнения: 1 868
Мерси утре ще си направя и другото и ще ви кажа резултата.Доста изчетох по въпроса и малко се успокоих.Надявам се IgМ да е /-/ ,защото опитвам да бременея и искам всичко да е ок.

# 4
  • Мнения: 1 335
Стискам палци IgM да е -.  Ха дано скоро да имаш повод за голямо честитене Praynig


П. П. "На мама красавеца" от аватара е много готин! Heart Eyes

# 5
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 759
Ако IgM е отрицателно, то тогава нямаш причини за притеснение. Аз имам антитела и ми ги откриха при първата бременност. От тогава си пускам редовно, за да си ги следя, но се оказа че е отрицателен титъра и няма проблеми. Не се притеснявай! Можеш за всеки случай във ветеринарна клиника да провериш домашния си любимец. Правят такива изследвания, за да си напълно спокойна!

# 6
  • Мнения: 1 868



П. П. "На мама красавеца" от аватара е много готин! Heart Eyes
Мерси кучо наистина ми е голяма слабост!Днес се срещнах с доц Вутова ,национален консултант по паразитология,и тя каза че титъра ми е много нисък за да ме тревожи ,но по мое настояване,за да бъда спокойна ,ще ми пусне пак IgG и ако пак e /+/ ще ми направи и IgM.Каза ,че имало голяма вероятност за неточен резултат ,но дори да бил верен пак нямало причина за притеснение.До някаква степен се успокоих ,но все пак ще доведа нещата до край да съм сигурна.Каза също ,че имало специални препарати за дом любимци против токсоплазмоза ,аз ще се поинтересувам и като разбера нещо ще пиша.Някой знае ли къде в София се прави IgM?

# 7
  • Мнения: 1 335
Някой знае ли къде в София се прави IgM?

Цибалаб примерно. Има и други разбира се. Резултатите после си ги тегля от нета. Мен ако питаш, пусни си ги самосиндикално, вместо да го мислиш.

# 8
  • Мнения: 1 950
Предполагам и Кандиларов също Peace

# 9
  • Мнения: 1 868
Аз със сигурност ще си направя и двете,просто исках да се ориентирам къде се изследва.Мерси на всички ще пиша резултат.Надявам се добър!

# 10
  • Мнения: 60
Здравей. Ще споделя, че и при мен излязоха едни резултати ... оказа се, че най-сигурните изследвания се правели в Национален център по заразни болести и паразитология - София. От там ме успокоиха, че токсоплазмозата ми е латентна форма и не пречи на бебето и мен, но за мое нещастие имам и положителни резултати за цитомегаловирус и сега чакам тях да решат съдбата на моето съкровище /отново ги правих във Вирусология - София/. Дано при теб всичко е наред. Успех!

# 11
  • Мнения: 1 868
Аз се изследвах в бодимед,но след като видях резултата отидох в Инфекциозна ,и сега ще си пускам нови изследвания . Казаха ми да отида във Вторник за повторни .Дано всичко е наред.

# 12
  • Мнения: 4 307
Здравей. Ще споделя, че и при мен излязоха едни резултати ... оказа се, че най-сигурните изследвания се правели в Национален център по заразни болести и паразитология - София. От там ме успокоиха, че токсоплазмозата ми е латентна форма и не пречи на бебето и мен, но за мое нещастие имам и положителни резултати за цитомегаловирус и сега чакам тях да решат съдбата на моето съкровище /отново ги правих във Вирусология - София/. Дано при теб всичко е наред. Успех!
Кое беше положително за цитомегаловирус? IgG или IgM? При мен IgG беше положително преди да забременея и ми обясниха, че имам антитела срещу вируса. В девета седмица се разболях и ме изби херпес, но въпреки това ми казаха, че няма опасност за бебето, щом не ми е "първа среща с вируса".

# 13
  • Мнения: 60
Когато вчера се обадих за резултати ми казаха, че съвсем скоро съм изкарала цитомегаловируса, но никой не ми беше казвал, че трябва да се изследвам за него преди да забременея. Сега чакам да пристигнат резултатите по пощата и се започва ходене по мъките. Ще има много консултации, но се надявам до края на другата седмица вече да има окончателно мнение за това дали ще имаме бебе или не. Тази неизвестност много ме измъчва. Успех!!!

# 14
  • Мнения: 1 868
Аз да докладвам пуснаха ми още едно IgG  и в Петък ще е готов резултата .Обещаха ми да ми дадат серума да го нося за  IgM и дано резултата е в моя полза.Успокоиха ме ,че щом съм имала животни от малка ,значи съм имала среща с този паразит и съм изградила имунитет.          Gery_s  успех ти желая и пиши резултат!

# 15
  • Мнения: 4 307
Да, когато имаш имунитет не е страшно. Сега ще ти и излезе отрицателно и IgM-то.
При мен IgG за токсоплазмоза беше 0 и ми казаха да избягвам котенца, кученца, малотрайни колбаси.

# 16
  • Мнения: 3 376
Gery_s дано всичко се оправи при теб и запазите бебето  Praynig Praynig Praynig

# 17
  • Мнения: 60
И аз се надявам да го запазим! Когато потретя изследването и ми направят генетичните ще се знае! Успех на всички ни!

# 18
  • Мнения: 1 868
Еее айде пак на отчет!Днес си взех и другото IgG резултата отново е /+/ 1:160, то това се и очакваше.Сега чакам резултат от IgM ,ще бъде готов в Четвъртък ,моля да стискате палци за    /-/. Сега малко за тези на ,които ще се налага такова изследване,съвет от мен, не губете време ,направо в института по заразни и паразитни болести до паметника Левски.На повечето други места правят само IgG което без IgM не върши работа.Аз си загубих доста нерви и време докато хвана вярната пътека ,сега само се моля всичко да е ок .Успех на всички надявам се да съм била полезна с този съвет.

# 19
  • Мнения: 7 716
И аз съм привърженик на Института за заразни и паразитни болести.

# 20
  • Мнения: 1 335
Стискам здраво да е отрицателен Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравейте, момичета!
Казвам се Дими и в момента правя хормонални изследвания, правих на пролактин, TSH , пълна кръвна картина и т.н - уж всичко е наред , имам и овулация и така засега. Но чета тук в тази тема за токсоплазмозата и искам да попитам нещо:
Тъй като обожавам котките и като малка съм ги гушкала и целувала ( то и сега едва се сдържам на моменти). Знам, че може и като малка още да съм заболяла от тази болест и знам, че има връзка със забременяването, но искам да попитам - трябва ли преди да забременееш да си правиш изследвания за нея или като забременееш - и влияе ли на опитите за забременяване.
Благодаря ви предварително!  bouquet
Желая хубав и усмихнат ден!

# 22
  • Мнения: 1 868
Здравейте, момичета!
Казвам се Дими и в момента правя хормонални изследвания, правих на пролактин, TSH , пълна кръвна картина и т.н - уж всичко е наред , имам и овулация и така засега. Но чета тук в тази тема за токсоплазмозата и искам да попитам нещо:
Тъй като обожавам котките и като малка съм ги гушкала и целувала ( то и сега едва се сдържам на моменти). Знам, че може и като малка още да съм заболяла от тази болест и знам, че има връзка със забременяването, но искам да попитам - трябва ли преди да забременееш да си правиш изследвания за нея или като забременееш - и влияе ли на опитите за забременяване.
Благодаря ви предварително!  bouquet
Желая хубав и усмихнат ден!
Здравей ,в България изследват за токсоплазмоза след спонтанен  аборт ,но на запад практиката е друга ,изследват профилактично преди бременност.Ако не ти представлява трудност не е лошо да направиш проверка ,ако си от София в Института за заразни и паразитни болести на паметника Левски е най добре ,струва 40 лв IgG и IgM.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравей, motoneti!Аз съм от Пловдив. В момента следя хормоните при гинеколог и ендокринолог. Мога ли някой от тях да попитам да ми пусне за такова изследване или...  Защото всъщност незнам как се процедира- какъв специалист може да те насочи за такова изследване. Като се знам каква съм с котките искам като че ли сега да си го направя. Нужно ли е не дай Боже да забременееш, да направиш спонтанен аборт и чак тогава да разбереш, че е станало от това. newsm78
Благодаря ти предварително!  bouquet
Хубав ден на всички от мен!  Nature Sun With Face    bouquet

# 24
  • Мнения: 4 307
Можеш сама да отидеш в лабораторията на ВМИ /Васил Априлов/ и да ти пуснат двата показателя IgG и IgM. Мисля, че струваха по 18 лв всеки. После резултатът ти е се разтълкува от лекаря там. В Писанец също правят, но не ти ги препоръчвам.

# 25
  • Мнения: 1 868
И аз мисля ,че е редно да се направи когато се планува бременност а не при свършен факт!*vera ти е казала къде може да си изследваш и двата показателя ,желая ти  успех!

# 26
  • Мнения: 1 868
Да се отчета с една чудесна новина!Положително IgG и ОТРИЦАТЕЛНО IgM .Благодаря на всички за подкрепата!

# 27
  • Мнения: 1 335
БРАВО! Това е много добра новина! Хайде сега смело напред!   bouquet

# 28
  • Мнения: 4 307
motoneti , чудесно! newsm74

# 29
  • Мнения: 1 868
Пак мерси за подкрепата!

# 30
  • Мнения: 1 765
Страхотно  Hug

# 31
  • Мнения: 681
Искам да Ви попитам, ако в изследването за токсоплазмоза има само IgM-отрицателен, без изследван IgG какво означава? Сега си ги погледнах-от септември са. newsm78 А на изследването ми за микоплазма пише само -отрицателен без никакви стойности. newsm78Благодаря Ви!  bouquet

# 32
  • Мнения: 4 307
Значи, че в момента на изследването не е имало текуща инфекция. Но не дава информация за наличието на имунитет.

# 33
  • Мнения: 681
Това лошо ли е? Трябва ли да настоявам за IgG? Не мога да разбера-защо гинеколожката ми не е назначила и IgG? А уж се води една от най-добрите във София... #2gunfire #CrazyНие имаме котка-5 годишна. Редовно я ваксинираме.Според вас трябва ли да я изследваме за токсоплазмоза? newsm78 А тази микоплазма заразна ли е? Как се предава? Благодаря Ви!  bouquetНе съм наясно-от скоро започнах да чета по форумите-направо си е страшничко,а времето за бебе дойде Rolling Eyes

# 34
ami i az go imam tozi problem. Ve4e imam 3 aborta, sega sam bremenna za 4 pat. pravih si izsledvane, ama neznam dali e za minalo zabolqvane ili v momenta. tityra be6e 1280, koeto e dosta. Nikoj lekar ne moje da mi kaje dali ot towa sam pravila abortite. Tapa e na6ata sistema. Simple Smile Ako moje nqkoj da mi kaje ne6to. V smisal dali ima nqkakvi 6ansove da rodq normalno bebe. Dosega sam pravila abortite v 6,7 sedmica. Sega sam v 13. Lekarqt mi e obnedajden, ama mi kazva, 4e ne mojelo da se lekuva po vreme na bremennostta. Molq, pomognete mi! Mnogo blagodarq predvaritelno!

# 35
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 759
За токсоплазмоза се пускат изследвания с два титъра IgG и IgM. Първия дава информация за прекарана инфекция и за това дали има антитела, а втория за текущото състояние. Ако е отрицателен, то няма текуща инфекция и не е опасно за плода.
Така че момичета, направете си и двете изследвания и потърсете лекар, който да ги изкоментира адекватно.

# 36
  • Мнения: 681
Благодаря!Ще го направя!

# 37
  • Мнения: 686
На една приятелка и излязоха резултатите:
IgM-отрицателен
IgG-15,441      при референтни стойности 13,5-15,5.При нея е на горната граница,означавали това нещо.Явно има имунитет,но се чудеше ,като са по високи стойности ,дали това говори за по голям имунитет или нещо такова

# 38
  • Мнения: 4 307
На една приятелка и излязоха резултатите:
IgM-отрицателен
IgG-15,441      при референтни стойности 13,5-15,5.При нея е на горната граница,означавали това нещо.Явно има имунитет,но се чудеше ,като са по високи стойности ,дали това говори за по голям имунитет или нещо такова
Показва, че има имунитет и няма текуща инфекция.
По стойностите имунолозите и инфекционистите съдят за "напрегността на имунитета", обаче аз лично нямам познания в тази област за да коментирам.
Както бях писала по-горе при мен антителата за рубеола в едната лаборатория ми ги бяха дали в сива зона, по-скоро към стойносттите позаващи липса на имунитет. Точно тогава ми го обясниха този термин "напрегнатост".

# 39
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,преди 6 месеца забременях,но направих спонтанен аборт.След 4 месеца отново забременях но уви.Преди една седмица си направих изследвания за токсоплазмоза Ig G+/100/.Трябва ли да си направя изследване за Ig M,за да разбера дали това е причината за двата спонтанни аборти?

# 40
  • Мнения: 4 307
Ig M ще ти даде информация дали в момента имаш текуща инфекция. Можеш да го пуснеш за да си по-спокойна. Това е евентуална причина за абортите.
Правила ли си имунологични и генетични изследвания? Препоръчват се при повтарящи се аборти.

# 41
  • Мнения: 430
Някой може ли да ми каже какво означава при IgM 0.41 ?
Референтни стойности:
 -под 0.40 отр.
 -от 0.40-0.50 гранични стойности
 -над 0.50 полож.
Какво означават тези гранични стойности?

# 42
  • Мнения: 135
Означава, че трябва след 2 седмици да си направиш още веднъж тест, за да се види покачва ли се или намалява. Спрямо това ще стане ясно дали инфекцията тепърва започва да се развива или вече утихва. Можеш да си пуснеш и G маркера, за да се види на какво ниво са ти антителата, от това също може да се тълкува кога си имала инфекция...

Успех!

П.с. Ако си от София прави изследванията директно в НЦЗПБ на Кракра 3А, няма смисъл другаде.

# 43
  • Мнения: 430
Да,аз забравих да напиша,че съм си пуснала и Ig G който е 0.00 тоест отрицателен(под 2.0(-) от 2.0-3.0 гранични над 3.0 (+)!И това би трябвало да значи,че най-вероятно сега започва или не?

Не знам аз все си мисля,че тези изследвания не са нещо като трябва,не искам да самонавивам,но какво е това 0.00 аз до сега такъв резултат не съм виждала все има нещо може да е 0.02 ,но все има някаква стойност!

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 00:32 от -Bibo-

# 44
  • Мнения: 135
Мда, тия резултати са ми малко хич несигурни в такъв случай. Наистина, ако си от София, не си губи нито повече пари, нито повече време, а отивай на Кракра 3. Хората там са изключително любезни и обясняват всичко подробно (Доц. Харизанов и Д-р Биков). Там е така или иначе последната инстанция в България, която назначава лечение за това. Ако наистина си хванала паразита (дано не е така) колкото по-бързо бъде установено и започнеш да приемаш лекарството - толкова по-добре и за теб и за бебето.
Не искам да те плаша, но в този стадий на бременност рисковете са най-големи. На всичкото отгоре лекарството, което бременните могат да приемат за лечение, не се продава в България!!!!!

Та с всичко това искам да кажа - няма страшно още. Просто си обърни внимание навреме, за да си по-спокойна и всичко да си е наред...

УСПЕХ! И пиши какво става...

Общи условия

Активация на акаунт