Токсоплазмоза

  • 18 394
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 765
Страхотно  Hug

# 31
  • Мнения: 680
Искам да Ви попитам, ако в изследването за токсоплазмоза има само IgM-отрицателен, без изследван IgG какво означава? Сега си ги погледнах-от септември са. newsm78 А на изследването ми за микоплазма пише само -отрицателен без никакви стойности. newsm78Благодаря Ви!  bouquet

# 32
  • Мнения: 4 306
Значи, че в момента на изследването не е имало текуща инфекция. Но не дава информация за наличието на имунитет.

# 33
  • Мнения: 680
Това лошо ли е? Трябва ли да настоявам за IgG? Не мога да разбера-защо гинеколожката ми не е назначила и IgG? А уж се води една от най-добрите във София... #2gunfire #CrazyНие имаме котка-5 годишна. Редовно я ваксинираме.Според вас трябва ли да я изследваме за токсоплазмоза? newsm78 А тази микоплазма заразна ли е? Как се предава? Благодаря Ви!  bouquetНе съм наясно-от скоро започнах да чета по форумите-направо си е страшничко,а времето за бебе дойде Rolling Eyes

# 34
ami i az go imam tozi problem. Ve4e imam 3 aborta, sega sam bremenna za 4 pat. pravih si izsledvane, ama neznam dali e za minalo zabolqvane ili v momenta. tityra be6e 1280, koeto e dosta. Nikoj lekar ne moje da mi kaje dali ot towa sam pravila abortite. Tapa e na6ata sistema. Simple Smile Ako moje nqkoj da mi kaje ne6to. V smisal dali ima nqkakvi 6ansove da rodq normalno bebe. Dosega sam pravila abortite v 6,7 sedmica. Sega sam v 13. Lekarqt mi e obnedajden, ama mi kazva, 4e ne mojelo da se lekuva po vreme na bremennostta. Molq, pomognete mi! Mnogo blagodarq predvaritelno!

# 35
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
За токсоплазмоза се пускат изследвания с два титъра IgG и IgM. Първия дава информация за прекарана инфекция и за това дали има антитела, а втория за текущото състояние. Ако е отрицателен, то няма текуща инфекция и не е опасно за плода.
Така че момичета, направете си и двете изследвания и потърсете лекар, който да ги изкоментира адекватно.

# 36
  • Мнения: 680
Благодаря!Ще го направя!

# 37
  • Мнения: 686
На една приятелка и излязоха резултатите:
IgM-отрицателен
IgG-15,441      при референтни стойности 13,5-15,5.При нея е на горната граница,означавали това нещо.Явно има имунитет,но се чудеше ,като са по високи стойности ,дали това говори за по голям имунитет или нещо такова

# 38
  • Мнения: 4 306
На една приятелка и излязоха резултатите:
IgM-отрицателен
IgG-15,441      при референтни стойности 13,5-15,5.При нея е на горната граница,означавали това нещо.Явно има имунитет,но се чудеше ,като са по високи стойности ,дали това говори за по голям имунитет или нещо такова
Показва, че има имунитет и няма текуща инфекция.
По стойностите имунолозите и инфекционистите съдят за "напрегността на имунитета", обаче аз лично нямам познания в тази област за да коментирам.
Както бях писала по-горе при мен антителата за рубеола в едната лаборатория ми ги бяха дали в сива зона, по-скоро към стойносттите позаващи липса на имунитет. Точно тогава ми го обясниха този термин "напрегнатост".

# 39
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,преди 6 месеца забременях,но направих спонтанен аборт.След 4 месеца отново забременях но уви.Преди една седмица си направих изследвания за токсоплазмоза Ig G+/100/.Трябва ли да си направя изследване за Ig M,за да разбера дали това е причината за двата спонтанни аборти?

# 40
  • Мнения: 4 306
Ig M ще ти даде информация дали в момента имаш текуща инфекция. Можеш да го пуснеш за да си по-спокойна. Това е евентуална причина за абортите.
Правила ли си имунологични и генетични изследвания? Препоръчват се при повтарящи се аборти.

# 41
  • Мнения: 430
Някой може ли да ми каже какво означава при IgM 0.41 ?
Референтни стойности:
 -под 0.40 отр.
 -от 0.40-0.50 гранични стойности
 -над 0.50 полож.
Какво означават тези гранични стойности?

# 42
  • Мнения: 135
Означава, че трябва след 2 седмици да си направиш още веднъж тест, за да се види покачва ли се или намалява. Спрямо това ще стане ясно дали инфекцията тепърва започва да се развива или вече утихва. Можеш да си пуснеш и G маркера, за да се види на какво ниво са ти антителата, от това също може да се тълкува кога си имала инфекция...

Успех!

П.с. Ако си от София прави изследванията директно в НЦЗПБ на Кракра 3А, няма смисъл другаде.

# 43
  • Мнения: 430
Да,аз забравих да напиша,че съм си пуснала и Ig G който е 0.00 тоест отрицателен(под 2.0(-) от 2.0-3.0 гранични над 3.0 (+)!И това би трябвало да значи,че най-вероятно сега започва или не?

Не знам аз все си мисля,че тези изследвания не са нещо като трябва,не искам да самонавивам,но какво е това 0.00 аз до сега такъв резултат не съм виждала все има нещо може да е 0.02 ,но все има някаква стойност!

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 00:32 от -Bibo-

# 44
  • Мнения: 135
Мда, тия резултати са ми малко хич несигурни в такъв случай. Наистина, ако си от София, не си губи нито повече пари, нито повече време, а отивай на Кракра 3. Хората там са изключително любезни и обясняват всичко подробно (Доц. Харизанов и Д-р Биков). Там е така или иначе последната инстанция в България, която назначава лечение за това. Ако наистина си хванала паразита (дано не е така) колкото по-бързо бъде установено и започнеш да приемаш лекарството - толкова по-добре и за теб и за бебето.
Не искам да те плаша, но в този стадий на бременност рисковете са най-големи. На всичкото отгоре лекарството, което бременните могат да приемат за лечение, не се продава в България!!!!!

Та с всичко това искам да кажа - няма страшно още. Просто си обърни внимание навреме, за да си по-спокойна и всичко да си е наред...

УСПЕХ! И пиши какво става...

Общи условия

Активация на акаунт