Учителска стачка 4 (Aftermath)

  • 6 478
  • 165
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно на "1984" ми прилича цялата работа. Добре, че се сети!  bouquet

# 76
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

За тестовете е ясно - да се практикуват само от тези, на които родителите и законът разрешават да участват в игри на късмета.

Днес ни прочетоха като нареждане отгоре - да обучим и научим учениците да решават тестове newsm78 Да се премине към изцяло тестово изпитване и за да свикнат - всяка седмица минимум по един тест на предмет. Особено задължително било по точните науки. Ако не го спазим по наша си преценка - ще отнемат точки за диференцираното заплащане, т.е. ако искаме пари - да се съгласяваме с техните правила и наредби.
Споменавам го това, да няма после пропищели, че нарочно ги атакуваме с тестове.

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 19:25 от Lilqna

# 77
  • Мнения: 4 585
... поучете се ... в края на краищата гафовете си бяха учителски. иначе, 'благодарим' ти за организацията, само моли хората да казват кой ги е пратил. че така наистина излиза, че си е тяхна инициатива.

еди
ПС само да не почнеш да подскачаш, гаф е мека и безкрайно тактична дума.
Какво искаш да ми кажеш? Че съм писал на лични на pipilota viktualia да дойде да пише в тая тема ли?
Достатъчно мощен мод си, да провериш. Имаше и има гафове, както на учителите, така и на нас, а за управниците - не те не направиха гафове. Те бяха безупречни държавници. Такъв ли постинг искаш? Няма проблеми.

# 78
  • София
  • Мнения: 62 595
? Грешка

# 79
  • Мнения: 4 585
Цитат
През същия тоя период от време в други страни е имало много стачки.
И в момента има. Там така ли реагира обществото, като нашето?
Да кажат мамите в странство.
Ето, това съм имал предвид, в предната тема.

# 80
  • Мнения: 545
ами не ме кефи да го правят без да казват 'иванчо ме помоли'. става малко като... как беше, самоинициатива. радвам се, че си каза, все пак.

... поучете се ... в края на краищата гафовете си бяха учителски. иначе, 'благодарим' ти за организацията, само моли хората да казват кой ги е пратил. че така наистина излиза, че си е тяхна инициатива.

еди
ПС само да не почнеш да подскачаш, гаф е мека и безкрайно тактична дума.
Какво искаш да ми кажеш? Че съм писал на лични на pipilota viktualia да дойде да пише в тая тема ли?
Достатъчно мощен мод си, да провериш. Имаше и има гафове, както на учителите, така и на нас, а за управниците - не те не направиха гафове. Те бяха безупречни държавници. Такъв ли постинг искаш? Няма проблеми.

# 81
  • Мнения: 656
Еди,
Това за уведомяването и добрия учител - и аз смятах така... оказа се че в училището на сина ми няма такъв преподавател... Имам надежди за новата учителка по немски - обеща го на родителската среща. Ще чакам да видя какви ще са резултатите.

Хубавото на този форум е, че не е нужно да ходя на гости на Кабо Алма та да ме светне какво е станало с електронния дневник в тяхното училище. Така както ще е хубаво да видя забележките и оценките на детето ми без да ходя ежеседмично в училището му и да се бутаме 40 родителя (правя аналог с компютъра в училищната стая) по едно и също време. Още повече - можем да направим справка в удобно за нас и за училището време.

Иначе за учителите и телефоните преди 20-30 години и да говорим - днешните учители са модерни и като някое дете в първи клас просто си излезе от час това не е събитие, което може да впечатли учителя дотолкова, че да го накара да се обади на съответния родител.
Затова като родител, който не може да принуди учител да похаби малко лично време в 19ч да остане в училището да ползва училищния телефон (защото да не се набутва с домашния) се зачудих какво стана с предложения вариант за електронен дневник.

# 82
  • Мнения: 545
кронки, тези модернизми (имай впредвид, че не съм лудит) често се използват като смокинов лист или да се похарчат 'ени пари'.

в най-добрият случай, ще стане като в любимото софийско метро - редиш се на опашка, да ти дадат билетче с баркод, след което се редиш за да го пъхнеш в автомата.

иначе, ако ще е за достъп, по-добре е да им раздадат лични карти със снимка и чип. по-малко оруелски изглежда (радвам се че друг го каза, сега мога спокойно да го използвам).

а най-добре е да си има бусчета и децата да се карат до училище. и учителите да ги е 'еня' дали някое дете не е изчезнало. белята може да стане и вътре в училището, и не е задължително да е насилие, може да е просто припадък или пристъп (пу-пу да не чуе дявола).

еди.

Еди,
Това за уведомяването и добрия учител - и аз смятах така... оказа се че в училището на сина ми няма такъв преподавател... Имам надежди за новата учителка по немски - обеща го на родителската среща. Ще чакам да видя какви ще са резултатите.

Хубавото на този форум е, че не е нужно да ходя на гости на Кабо Алма та да ме светне какво е станало с електронния дневник в тяхното училище. Така както ще е хубаво да видя забележките и оценките на детето ми без да ходя ежеседмично в училището му и да се бутаме 40 родителя (правя аналог с компютъра в училищната стая) по едно и също време. Още повече - можем да направим справка в удобно за нас и за училището време.

Иначе за учителите и телефоните преди 20-30 години и да говорим - днешните учители са модерни и като някое дете в първи клас просто си излезе от час това не е събитие, което може да впечатли учителя дотолкова, че да го накара да се обади на съответния родител.
Затова като родител, който не може да принуди учител да похаби малко лично време в 19ч да остане в училището да ползва училищния телефон (защото да не се набутва с домашния) се зачудих какво стана с предложения вариант за електронен дневник.

# 83
  • Мнения: 656
Колкото до личните данни, дочух от човек, преподаващ в САЩ, че той по закон няма право да съобщава на родител оценката на свой ученик. Имал право само 2пъти годишно да изнесе някъде на видно място общата му оценка по предмета.
Дотам ли искате да спазим личната информация и личната свобода?

ПС - Еди, нека отвържем електронния дневник от пръстовия оптечатък

# 84
  • Мнения: 545
Е, Лиляна, аз нямаше да съм на нокти, ако и тук беше така. Но си мисля, че и малките трябва да са като детските градини. Има ли други градове в които детските са стачкували само няколко дни???

еди

ПС/2 Кронки, добре, но да ти кажа, че който и да е уебаджия ще ви го спретне за нула време и малко пари - говоря за уеб базирана таблица с пароли за попълване на определени полета от определени хора, и даже от определени места (компютри). Още един път, това е чувствително, с много пъти, по-просто от този форум например. за това може би не трябва да ги отделяш, може пак да иде реч за 'ени пари'. Самото заглавие 'електронен дневник' а не по-правилното 'сайтче с дневника' или 'уеб базиран дневник' е достатъчно енергизирано само по себе си Simple Smile плаче за Комисия, Проект КонКурС и други такива. А може да се спретне в междучасията от ученик 10ти клас.

В Ямбол детските градини стачкуваха само три дни. А училищата 100% от всички класове.
За малките класове(синът ми е в трети) мисля, че всичко е наред. Познавам програмата и не губят нищо. За мен не беше проблем да водя детето си с мен на училище или да го оставя на баба му, с която много се обичат и търсят.

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 19:52 от T3-M4

# 85
  • Мнения: 656
Еди,
Когато става дума за пари разпределяни централно винаги има шанс нещата да се объркат. Готова ли е вече системата на Здравната каса и колко стува?
Знам, че става дума за прости таблици. Не искам много. Просто някой да го свърши. Някой, който няма да взема някаква тарифа месечно само за подобната услуга.
Иначе ще се подредят 6 шуробаджанашки фирми, чиито собственик е 1 човек, ще се конкурират помежду си и резултатът ще е потресаващ. Затова исках тази работа да се върши от "високо квалифицирания" учител по информатика. В случай че това не влиза като материал в учебната програма и учителя трябва да се подготви за тази работа - да се организира един прост курс.

И сайтче на дневника ми е достатъчно. И по телефона може да ме уведомяват - нямам претенции.

А да повериш един дневник в ръцете на един ученик... много изкушаващо...

# 86
  • Мнения: 4 585
Т3-П4 Нищо такова нито съм правил, нито съм си признавал.
Чак се учудвам, че го допускаш като възможност.
В следващия си постинг съм се самоцитирал от предната тема,
Къде съм се обърнал към мамите в странство. Нито съм ходил в техния форум,
нито съм им писал на лични.
На параноя ми прилича цялата тази работа.
Отпусни малко примката на врата ми, задушавам се.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Затова като родител, който не може да принуди учител да похаби малко лично време в 19ч да остане в училището да ползва училищния телефон (защото да не се набутва с домашния) се зачудих какво стана с предложения вариант за електронен дневник.

Кой разрешава на учителите да ползват училищния телефон??? Че ние за учителите имаме автомат с жетони на първия етаж до кабинката на охраната - за целта трябва да си купим жетони незнайно от къде и да се обаждаме. Телефона е заключен в дирекцията и има лимит от 20 лв. Ако случайно някой се промъкне и се обади и се надвиши сумата, която е надвишена още с три обаждания ни се удържа от заплатите по колкото трябва , за да се плати сумата, надвишаваща 20-те лева. Та на вас оставяме да отгатнете от къде се обаждаме на родителите  Mr. Green

# 88
  • Мнения: 656
Затова като родител, който не може да принуди учител да похаби малко лично време в 19ч да остане в училището да ползва училищния телефон (защото да не се набутва с домашния) се зачудих какво стана с предложения вариант за електронен дневник.

Кой разрешава на учителите да ползват училищния телефон??? Че ние за учителите имаме автомат с жетони на първия етаж до кабинката на охраната - за целта трябва да си купим жетони незнайно от къде и да се обаждаме. Телефона е заключен в дирекцията и има лимит от 20 лв. Ако случайно някой се промъкне и се обади и се надвиши сумата, която е надвишена още с три обаждания ни се удържа от заплатите по колкото трябва , за да се плати сумата, надвишаваща 20-те лева. Та на вас оставяме да отгатнете от къде се обаждаме на родителите  Mr. Green
Thinking
Ето защо хората се настройват срещу част от учителите...
Може би ни е грижа за нашите деца и искаме да ви помогнем, като даваме различни предложения за подобряване на положението в училище. Но от твоите мнения виждам, че тва е едностранен процес. Вас ви е грижа само как ще изглеждате в нечии очи и да запазите "достойнството" си, да е ваша последната дума... Кому другиго освен вас и вашето огромно его е нужно това?
В тази тема не видях твое мнение, в което да личи опит за някакъв диалог с цел намиране на коструктивно решение. Уважението не е даденост, трябва да се заслужи. Съмнявам се подобно поведение да породи у някого уважение към теб.

# 89
  • Мнения: 15 243
За матурите също - не разбрах какво им беше на едновремешните - държаха ги май всички с успех от "добър" надолу (вкл.)

Само да допълня за тогавашните гимназии. Имаше 5 матури - български, математика, физика, химия и история. За трите години не биваше оценката да е под петица за всяка година т.е. 6, 4, 6 - държиш матура. Ако искаш да си повишиш успеха който най-малко е 5 може да се явиш дори да си освободен. Никак не  беше маловажно дали ще четеш здраво през годината или ще оставиш  нещата за накрая.

Нещо, с което днес се сблъсквам. Втори клас учат събиране и изваждане до 100 и действия в скоби. През 70-те това се учеше в първи клас и то само с един учебник по математика.

С всичко написано от теб съм съгласна, но много са малко хората, които са се докоснали до онова време и могат да видят разликите с днешното.

Общи условия

Активация на акаунт