Ползвате ли тенджера под налягане-каква?

  • 10 686
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 612
Много рядко. Иначе е много удобно. Не знам каква марка е, но ми върши страхотна работа.

# 46
  • Мнения: 1 802
Аз не я ползвам, страх ме е.  Rolling Eyes
Със очите си съм виждала как гърми във лицето на моя леля. Е, новите може да са по безопасни, но мен наистина ме е страх.

# 47
Ползвам испанска Магефеса 4 литра, с приставка за варене на пара и обикновен капак. Стоманена, с напластено дъно. 95 лева беше тенджерата, с екстрите - 116 Готвя в нея почти всичко - само пърженето и печенето няма как. Супи и яхнии - всякакви. Дъното загаря, ако няма течност. Капакът не бива да се мие в миялна. И много бързо изстива - т.е. не запазва топлината - т.е. не е чак супер икономична. Спестява невероятно време и усилия. Бих си купила още една, ако може и да топлоотдава по-бавно и дъното да не загаря, когато пържа на силен огън нещо. Някой да знае да има такава?

# 48
  • Мнения: 5 362
Ха ха ха!
На моята пише, че е "Солинген", обаче си е турска, от овчакупелското пазарче за 35 лева преди 4-5 години...
Чудесно работи, миналата Коледа купих и на майка ми, че нейната стара руска алуминиева тенджера беше вече полуумряла...
И тя е много доволна.
И моята е такава Peace
Нямам никакви оплаквания от нея.Вече 5-та година си я ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт