ЗА ПРИСТРАСТЯВАНЕТО към модните марки

  • 3 250
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Случвало ли ви се е да се пристрастите към модна марка и всичко в гардероба ви да е от нея,да подарявате подаръци пак от нея.Да сте обсебени от нея,така че чак хората около вас да им прави впечатление.Изглежда ми маниакално - какво е вашето мнение и коя е вашата марка?Какво и колко ви струва това увлечение?

# 1
  • Мнения: 162
   За малко - в Мис Сиксти, но като си направих сметка колко съм хвърлила за 5-6 мес. ми се зави свят. И вече пазарувам по-предпазливо. А най-голямото спасение от Харченето на пари е да се отдадеш на работата си  и да не излизаш вън.

# 2
  • Мнения: X
Не робувам на марки,пък и в този град с тази заплата наистина няма как да стане Wink

# 3
  • Мнения: 3 372
За мен няма значение кое каква марка е, важното е да е качествено и да ми харесва Peace

# 4
  • Мнения: 1 802
И аз не робувам на някаква марка! Купувам си каквото ми хареса и което е достъпно като цена!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Пристрастеност е силно казано при мен, но като отворя гардероба установявам, че имам слабост към дрехите с  марка "Миролио", бельо "Ексайт"-  идеално ми пасват като стил и кройка, и парфюми на Кристиан Диор и Герлен. Търся, експериментирам и пак до тях стигам.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 250
болестно пристрастена към ADIDAS. признавам си ,че съм роб на тази марка Mr. Green

# 7
  • Мнения: 64
Питам за лъскавите магазини,за рекламата в лъскавите списания,която ни натрапва ,че трябва да носиш тези дрешки и да ползваш тази козметика.След като си ги набавиш, печелиш доверието на обкръжаващите те снобари.Демонстрираш социална ниша и определена заплата с която доказваш ,че си качествен кадър.Всички сме виждали с каква гордост се носят разни парцали,но от тях се подава едно етикетче което означава скъпо и модно./Разбира се има много красиви и качествени дрехи ,но тук говорим за манията- определена  марка,която всички познаваме и всеки би познал новото моделче от витрината или списанието което сме си взели.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
В този смисъл - не.
Не изпитвам потребност да доказвам нещо чрез външния си вид.
Да, купувам рекламирани неща от "лъскави магазини", но само защото са ми харесали.  Grinning

# 9
  • Мнения: 566
нося дрехи, които ми харесват. имам и от 10 и от 100 лв. не робувам на марки, но имам познати, които са пристрастени. едната наскоро имаше РД и я питам какво да и подаря. отговора беше - каквото и да е от еди кой си магазин. бях в този магазин и доста трудно избрах подарък, тъй като тя имаше 90% от дрехите там. онзи ден ми показа "страхотен" пуловер, който си купила. и без пари да ми го дадат не бих го носила, но нали е от въпросната марка.

ani4ka g-va много добре го е описала

# 10
  • Варна
  • Мнения: 672
Определено мога да кажа, че не съм пристрастена ! Купувам си всичко, което ми хареса !

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, не ми се е случвало подобно нещо. Имам си предпочитания към магазини и марки, но пристрастеност в никакъв случай.

# 12
  • Мнения: 5 622
В този смисъл - не.
Не изпитвам потребност да доказвам нещо чрез външния си вид.
Да, купувам рекламирани неща от "лъскави магазини", но само защото са ми харесали.  Grinning

И аз така. В крайна сметка не носим дрехите си с етикетите навън, за да има значение каква е марката(макар да съм виждала мъж, облечен в костюм на Бос, който не си беше разшил етикетчето на ръкава(което по принцип се маха)  Laughing)

ИНаче рядко, да не кажа, че в момента не се сещам, да съм пазарувала изобщо от разните му там лъскави магазини. Но то не е защото нямам желание, де...  Wink

# 13
  • Мнения: 1 885
Имаше един период, в който редовно посещавах Манго и не си тръгвах без дрешка (няколко пъти чанта, но обувки никога).
Поне не е скъпарска марка. А и напоследък почти нищо не си харесвам  Rolling Eyes

По едно време  бях пристрастена към кецовете Адидас Суперстарр. Останали са ми 3 чифта в различни цветове от тоя период.  Laughing

# 14
Цитат
Питам за лъскавите магазини,за рекламата в лъскавите списания,която ни натрапва ,че трябва да носиш тези дрешки и да ползваш тази козметика.След като си ги набавиш, печелиш доверието на обкръжаващите те снобари.Демонстрираш социална ниша и определена заплата с която доказваш ,че си качествен кадър.Всички сме виждали с каква гордост се носят разни парцали,но от тях се подава едно етикетче което означава скъпо и модно./Разбира се има много красиви и качествени дрехи ,но тук говорим за манията- определена  марка,която всички познаваме и всеки би познал новото моделче от витрината или списанието което сме си взели.

Имам едни такива познати, с които, за щастие, се виждам рядко. Но когато се случи да се видим, много държат да се забележи с какво са облечени и винаги питат моите дрехи и обувки откъде са. Може би по принцип са такива хора, но може и професиите им са допринесли затова (адвокатски услуги и рекламен бизнес). Работят непрекъснато с клиенти и, може би, за да привлекат по-богати клиенти, им се налага да се държат по-грандомански ?! Не знам и не разбирам от тези бизнеси #Crazy

Аз, докато работя, си контактувам само с компютъра, клиентите ни са "през девет земи в десета", контактуваме само по e-mail и skype, та не ми се налага да впечатлявам клиенти с маркови дрехи и етикети. Затова са ми странни някои хора, които много държат да се забелязва колко скъпо и модно са облечени.

# 15
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Много бих искала да си харесам една марка и един магазин, та да си пазарувам само от там. Защото никак не обичам да търся, а още по-малко обичам да не намирам това, което съм си наумила.  Mr. Green
Всъщност има един дизайнер, чиито дрехи харесвам и бих се обличала само с негови неща. За Майкъл Корс говоря. Heart Eyes Обаче скъпичък ми иде.  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 451
Аз заглавието на темата го разбрах по друг начин Simple Smile Иначе не ми се случва да се пристрастявам, защото никога, ама никога не мога да харесам абсолютно всичко от една марка.Най-много да ми харесат две-три неща на колекция...Много съм странна в това отношение, и най-малките детайли ми правят впечатление и само едно копче може да стане причина да не харесам дреха Sad

# 17
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
към марки не съм пристрастена, ама към модели - да!...и докато се обърна , се оказва , че имам 5 еднакви блузи , в еднакъв цвят + 5 чифта дънки, пак почти еднакви...и после , все едно си ходя , всеки ден, с едно и също...

# 18
  • Мнения: 132
Аз не съм, но мъжът ми беше пристрастен към Columbia - якета, обувки, ризи, пуловери. Появи ли нещо ново, той го имаше. И на мен ми купуваше разни ризки и блузи. Имам частичен успех в "лечението" му - вече купува  и носи и други марки. Но още като мине покрай витрина с техни неща му се разширяват зениците.

# 19
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Карен го е казала много точно. Не робувам на марки, имам дрехи от лъскавите магазини, имам и от Илиенци. Купувам каквото ми харесва. Имам няколко марки от които съм доволна , но в никакъв случай пристрастена  Peace

# 20
  • Мнения: 64

Аз не съм, но мъжът ми беше пристрастен към Columbia - якета, обувки, ризи, пуловери. Появи ли нещо ново, той го имаше. И на мен ми купуваше разни ризки и блузи. Имам частичен успех в "лечението" му - вече купува  и носи и други марки. Но още като мине покрай витрина с техни неща му се разширяват зениците.


Това имам предвид.Имам същия проблем с близка личност и не знам защо се държи така и какво я кара да робува доброволно и с желание на марка.Много ми помагате със различните си мнения и гледни точки.

# 21
  • Мнения: 64
Явно темата е интересна за 6 часа е прочетена от 273 мами.Различните мнения са много интересни.Пишете

# 22
  • Мнения: 281
Марките, в който съм влюбена, са перверзно скъпи.
Много бих искала един ден гардеробът ми да се пристрасти към тях.
Дотогава съм главно на другия вариант, който много ми харесва - бяла тениска и дънки.
И една хубава чанта.

# 23
  • Мнения: 5 103
Няклко са марките към които съм присрастена, почти целия ми гардерод е от тях Риплей , мис сиксти, Ла перла за бельо, сисли. Около 10 тина са и май нямам дрехи от други марки Embarassed

# 24
  • Мнения: 2 386
Василиса, и аз харесвам Майкъл Корс, хубав човек, какво да кажа..  Grinning
Откакто съм от другата страна на океана мога да си позволявам 'маркови неща', защото са много достъпни. Харесвам Guess, Vitiligo, CK, DKNY.. В България не понасях долнокачествените дрехи на Манго, не съм се снобарила, и от 4U си пазарувах.
Като цяло не робувам на марки, а на магазини - харесва ли ми, имат ли размери, приятно ли ми е - там съм!

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 23:32 от evanescent

# 25
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Не,не съм била пристрастена никога,а и мисля че е глупавичко... Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 1 800
Не съм пристрастена към никоя марка. Има магазини, които предпочитам, но никога не си купувам всяко ново нещо от тях. Не ми харесва някой да ме види на улицата и да си помисли, тази пък е като от стр.45 от каталога ( на дадена марка) Laughing.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 798
Имам предпочитания към определени модни марки, но до пристрастяване не съм стигнала. Не купувам нищо само заради самата марка !  Naughty

# 28
  • Мнения: 4 076
Отношението ми към модните марки е чисто практично.Набелязала съм си няколко магазина,които ми пасват като стил,качество и цена,и само ако не си намеря каквото търся в тях,с неудоволствие обикалям другите магазини.Така правя и в чужбина,когато куфарът ми се е загубил някъде-намирам точните марки,за да имам с какво да се преоблека,и хич не изучавам непознати магазини в чужди градове.На други марки пък обичам само да им гледам колекциите,защото дори и да мога да си позволя тоалет от там,няма къде да го нося,а не плащам,за да ми стои в гардероба.

# 29
  • Мнения: 337
Не робувам на марки, това е все едно да се хваля с шивача или обущаря им. Naughty
Купувам само, ако ми хареса нещо и последното което гледам е каква марка пише на етикета или магазина съответно. bowuu

# 30
  • Мнения: 410
Никога не робувам на марки, винаги се съобразявам с моя собствен вкус, стил, визия, и разбира се, с цената на изделието! Харесвам например Маркс & Спенсър и Стела Белчева, но то не значи, че пазарувам само техни неща.

Няма да забравя едно интервю на Мира Добрева, в което със събрана муцунка обяви  с глезанско гласче пред зрителите на ЕЛИТ, че си купувала скъпи дрехи от еди-кой магазин и обичала да си купува само и единствено такива, защото си личало...Това за мен е снобизъм във висша степен. Ще рече, че тя го прави не защото й харесват тези продукти, а защото другите ще разберат, че си е купила скъпа дреха/аксесоар и по това ще преценят колко добре е заредена банковата й сметка. И че, ако й хареса дреха в евтин магазин, няма да си я купи, защото може да проличи, че не е достатъчно скъпа. Един вид, тя живее заради другите. Тъпичко.

# 31
  • Мнения: 4 496
Не съм пристрастена към определена марка. Важното е дадена дреха да ми стои добре и да е с добро качество. Сега като се замисля най- често купувам дрехи от ТСМ.

# 32
  • Мнения: 1 417
Няклко са марките към които съм присрастена, почти целия ми гардерод е от тях Риплей , мис сиксти, Ла перла за бельо, сисли. Около 10 тина са и май нямам дрехи от други марки Embarassed
Хайде, следващият път на шопинг заедно Wink
Да, имам предпочитания към определени марки Replay, Miss Sixty, Take Two - почти всички дрехи са ми от там. Повечето модели отговарят на стила и фигурата ми. Онзи ден се сдобих със страхотно палто на Patrizia Pepe, доставя ми удоволствие да съм облечена добре Wink

# 33
  • Мнения: 22 432
Не мога да кажа, че съм пристрастена към дадена марка.
Да не говорим, че в нашият загубен град няма кой знае какъв голям избор. )))

Изключение прави Дафне, от там обожавам да си купувам всякакви дрехи. Просто влизам, взимам си размера и дори може и да не се погледна в огледалото. Става ми идеално. За това и ми харесва. )))
Относно бельото - така съм и с Триумф. Съответният размер ми стои идеално.

# 34
  • Мнения: 1 906
Да, купувам рекламирани неща от "лъскави магазини", но само защото са ми харесали.  Grinning
И аз така!

# 35
  • Мнения: 189
Пристрастена съм към модели, но не към марки. Много искам права пола, обаче имам 5 разкроени в гардероба. Как се получава, и аз не знам newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 1 481
Пристрастена съм само към определени марки дънки и маратонки-  други просто няма как да ми харесат.

# 37
Имам страст към някой марки, но .... ще си остана само със страстта.
Нямам възможност, а и ги няма в нашите молчета Sunglasses

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Към марки не толкова, колкото към магазини...сега си имам нов магазин, откъдето си купувам бельо...всичко ми харесва и всичко искам да имам Mr. Green...даже идната седмица съм запланувала да добавя към колекцията си модел на Wonderbra...(луда съм на тема бельо Crazy)
сега, докато четях и разбрах, че и аз съм пристрастена към модели...и дори и към цветове...много е странно Thinking
имам предпочитани марки за дрехи и когато искам нещо първо в магазините, в които се предлагат отивам...и тъй...
сега съм хвърлила око на един магазин, където се продава Versace, Versus и Betty Barclay, но не съм влизала още...и това време ще дойде обаче Grinning

# 39
  • Мнения: 9 865
Случвало ми се е няколко пъти подред да пазарувам от една и съща марка дрехи, вкл. и подаръци, но не от страст. А и не съм с фин. възможности да се пристрастя към марка, примерно шанел или гучи, че дори и мис сиксти. Да се пристрастя към бенетон или манго (примерно) ми се струва невероятно...

# 40
  • Мнения: 209
Никога не съм била пристрастена към дадена марка и да робувам изцяло и само на нея,за мен това е маниякалност.Имам някои известни предпочитания разбира се,но не се отдавам само на тях..

# 41
  • Мнения: 64
Коя е марката ,която харесвате БЕЗУСЛОВНО ,та дори да се наложи лек компромис .Признавам ,че и аз съм средно до силно заплесната по дрехи за деловия стил, който се налага ежедневно да нося- Дика ,Ниастил ,Луксима ,Миро,Дафне.За супер елегантни си позволявам и някоя по скъпа марка ,но отново става въпрос за пари и за това колко пъти мога да я облека тази дрешка.За обувки и чанти трябва да са супер елегантни и от естествена кожа , а да проблема да са италиански.Есте лаудер за козметика -всички възможни мазила.И пак не смятам ,че съм пристрастена в сравнение с някои хора с които контактувам.Бях изумена от индивид пристрастен към Бенетон

# 42
  • Мнения: 2 149
За дрехи не бих казала,че съм пристрастена,харесват ми и купувам най-различни Laughing
Но за козметиката си не правя компромис,държа на качеството и не бих сложила на лицете си каквото и да е Flutter

# 43
  • Мнения: 416
За дрехи не бих казала,че съм пристрастена,харесват ми и купувам най-различни Laughing
Но за козметиката си не правя компромис,държа на качеството и не бих сложила на лицете си каквото и да е Flutter

    Аз съм фен на Nike за спортните неща, но се заглеждам и по Adidas. Иначе купувам различни дрехи като марки стига да ми стоят добре и да ми харесват.

# 44
  • Мнения: 3 294
Имах един период в който почти всяка дреха в гардероба ми беше на една марка,но сега пазарувам каквото ми хареса и ми отива,мога да кажа че не робувам на марка

# 45
  • Русе
  • Мнения: 250
да харесвам ADIDAS както писах на 1-ва страница,но НЕ купувам всяка дреха която донесат в магазина.немога да си харесам маратонки или спортен екип или спортно яке на друга марка.на малката купувам маратонки пак на тази фирма,доволна съм от модел ,кройка.
както писа Mirama   вземаш номер и даже не се поглеждаш,защото знаеш че стой перфектно Party

# 46
  • Мнения: 125
Пристрастена е силно казано,по скоро си купувам маркови дрехи,защото те са по моя вкус,по принцип повечето ми дрехи са adidas и roxy,за дънки харесвам miss sixty,а за ботуши Puma Simple Smile

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 17:13 от ИВОHА

# 47
  • Мнения: 857
ДА пристрасте съм към Мисс ме и напоследък май почти всичко ми е на тази марка!

# 48
  • Мнения: 1 424
Не съм пристрастена към никоя марка конкретно  Peace
Имам предпочитания към определени магазини,за които знам че дрехите  са качествени и ми стоят добре,но не се вманиятчавам  Peace 

# 49
  • Мнения: 812
аз съм пристрастена към определена марака козметика-dior  Kissing Heart

# 50
  • Мнения: 952
Не съм пристрастена към определени марки, по скоро изпитвам слабост към някои, и така по лесно решавам коя да купя ако ми се наложи да избирам Peace

 

# 51
  • Мнения: 743
Не страдам от тази нужда. Купувам това, което ми хареса, без значение какво пише на етикета му. В крайна сметка не нося големи етикети на коя марка са ми дрехите, а и кому е нужно???
Днес купувах един слон за едни новодомци и видях много хубаво пуловерче, без ръкави и струваше 10 лв. Еми - взех го. Не ме интересува че на етикета му пише "НЕЗНАМКАКВОСИ".

# 52
  • Мнения: 3 459
Не се съобразявам с марки. Купувам всичко, което ми хареса (което е по-поносима цена). Мога да нося блузи и от 5 и от 500лв. Дет се вика баба знае 2 и 200. Има марки, на които харесвам дадени колекции, но не мога да си ги позволя и в тоя случай търся друго решение на проблема  Wink

# 53
  • Мнения: 3 830
Не съм пристрастена към никоя марка, макар че има някои,които много харесвам, ама чак пък пристрастена...

# 54
  • Варна
  • Мнения: 826
Не,никога не ми се е случвало. Peace
По-често ми се случва дрехи от различни марки да обират праха в гардероба ми. Cry

# 55
  • Мнения: 295
Често се вманиачавам в една марка, но и доста ги сменям, до настроение е  Peace

# 56
Не робувам на марки ..............Пристрастена съм към дрехи,   но не и към марки.
Но нямам нищо против Фере,Шанел,Виктория Сикрет, Адидас, Пума и т.н. Flutter Party

# 57
  • Мнения: 64
Коя е най-скъпата дреха ,която носите ?От коя марка е и колко струва?Можем да съставим каталог на марковия пристрастен потребител.

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 19:56 от ani4ka g-va

# 58
  • София
  • Мнения: 3 838
Пристрастена съм към обувките на Gianmarco Lorenzi .
Харесвам дрехите на Rocco Barocco. Засега най-скъпата ми дреха е едно пухкаво бяло палто на Pellessimo .
Имаше период, в който пазарувах изключително много от Motivi, но това отмина.

Последна редакция: нд, 18 ное 2007, 15:35 от Serpentine

Общи условия

Активация на акаунт