Sweet November или седмичката от 19 до 25 ноември

  • 3 802
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 017


Добро утро  Hug

На всичКи Ще дам рецептата, само да я намеря  Crazy Laughing ВчЕра тръгнах да събирам продуктите и я търсих, чЕ не си спомням ниЩо. И не я намерих. Та до края на седмицата Ще трябва да я открия, иначе няма да има смисъл да правя сладкиШа за Коледа..
Вес, ами не го ядеШ просто заЩото трябва да престои, за да стане за ядене (Ще взема да си питам колегата дали го е опитвал преди да е престоял ..ако е хубав и в "прясно" състояние, то тогава верно не занм как бихме удържали до Коледа  Crazy).

Звезди, не знам колко е хубаво да остроумничи Гого. Обаче все повече моменти идват, в които си прехапвам езика да не си изпусна нервите, да му обясня спокойно, че не е възпитано, не е уважително и прочие глупости от света на възрастните...А той ме гледа с едни такива отворени предизвикателни очи, че е много трудно да си сдържиШ нервите  Laughing И редовния отговор като ходи по ръба на тоягата е (т.е. отговаря/задава въпроси без спирка) "е, аз само питам. не мога ли да питам?" Иди му обясни, че може, ама "не с този тон" (все едно слуШам майка  ooooh!) Ужас  Crazy

Хайде приятен ден и от мен  Heart Eyes
Тук е вече мрачно и тъмно, и сиво. ОбачЕ Коледа идва  Hug

# 31
  • Мнения: 580
Добро утро и от мен  Embarassed нещо все пропускам актуалната тема.

# 32
  • Мнения: 952
Добро утро сладуранки!

Milenski72 - откакто си публикувала рецептата за вкусотиите се каня да ги пробвам. Един пакет бутер тесто още отлежава във фризера и изчаква подходящия момент  Laughing
 
Звезди - как си днес, минаха болежките след като поспа снощи? На Ерик хареса ли му на срещата с другите мъничета? Вероятно е било много забавно да се срещнето отново, но вече с бебоците.

Zai4enze - много добре си го идмислила представянето на Коледа? Децата ще са много впечатлени. Ето Крис вече тотално се е поддал. Гордее се с мама момчето и го показва много добре.  Hug

Bec - миналата година и аз правих английски коледен кекс(не знам дали е същия като на MamaB). Наистина се остава да отлежи по дълго време и през 3-4дни(или през седмица) се наглежда и напоява с ром. Става много хубав, но и доста тежък заради многото сушени плодове. С едно мъничко парченце се засищаш.
А сладкиша наистина се задържа за месец, защото в началото е твърд и сух.  Wink
Ето как изглеждаше моя ТУК и ТУК не съм го украсявала много специално, че нямах много време.

bosilek - Страхотни са станали Pasteis de Belem. Мога ли да те помоля обаче да дадеш рецепта за кокоските и ореховките. Обожавам кокоски, но не смея да пробвам сама да приготвя. Обаче май е време да се престраша  Blush
Как е малкото ти мишленце? Мажеш ли му венчето с нещо, което да го успокоява?

mama B - прегръдки за двама Ви с Гого. Аз също като теб съм решира тази година да има у дома повече сладки за Коледа. И не само събирам рецепти, аим изпробвам по-интересните.
Може да погледнеш в Коледа идва от Готварския  Wink

Ох, докато си напиша поста и MamaB вече писала за сладкиша, но няма да трия  Laughing

LaDolce - много ми е приятно да те видя отново тук   bouquet Винаги когато видя твоя ник обаче се сещам за горещ шоколад с коледни аромати Blush Нали го бе споменала в една друга тема.

Целувки за всички  Heart Eyes


 


# 33
  • Мнения: 7 914
mama B
 Hug...ха ами растат децата...и хитреят...ама по-добре да са любознателни отколкото заспали, нали? Thinking Whistling

Ralfieta
току що го "хвалих" в отчетните, че през цялото беше супер сериозен... усмихна се накрая и после порядъчно се разрева, при което майките  #Crazy и пуснаха едно дружно :"аааууу" Mr. Green

# 34
  • Мнения: 952
Звезди, голям сладур е твоя малък мъж. Показал се е във всяка светлина - сериозен, усмихнат и накрая просто му е писнало да е примерен и е пуснал някоя сълза  Joy
Да го нацелуваш от мен.  Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 7 914
Ralfieta
 има на кого да прилича- нито баба му нито мъжа ми е по усмивките Crazy Mr. Green

# 36
  • Мнения: 5 475
  Добро утро и от мен. Hug

Докато се огледам и и то вчера съм пропуснала да се разпиша тук.  Wink

Босилече, повече от 5 години прекарах в САЩ, сега почти толкова ще направя и в Италия плюс предишните 5 ,когато следвах тук. Peace
В общи линии съм извън Бг вече близо 15 год.
Може би и затова някак не се чувствам много на място като се връщам там.  Rolling Eyes

Mama B, целувки на теб и Гого.  Heart Eyes Сигурно ще си изкарате чудесно с майчето ти.  Hug

Ралфи, честита първа форумска година на патерица , но от сърце!   bouquet

От мен една виртуална баница за закуска  Wink



# 37
  • Мнения: 1 550
добро утро Hug

Астреа, мерси за баницата Hug как е Борянка? ти по свободна ли си тази седмица?

Ралфи, тоя сладкиш изглежда супер  bouquet видях рецептата, но такава кутия трудно мога да намеря. и се чудя къде да го оставя да престой тоя сладкиш newsm78

Звезди, Ерик май не му допадат групови събирания Hug как е вратът ти?

mama B, май децата ни пробват до къде ще ни издържи търпението. моят юнак все ме пита дали съм му сърдите, като разбере че е прескочил границата. аз пък все се каня да си водя статистика, колко пъти съм се поддала на провокациите му и колко пъти съм устояла (последното не се случва много често, обаче Rolling Eyes).

отивам да се приготвя за контролен преглед при зъболекаря. искал да види и Алекс. да видим кой ще го ухапе пръв- аз или Алекс Joy

лек ден от мен  bouquet

# 38
  • Мнения: 952
Milenski72 - нямам такава кутия и миналата година го пекох в една по малка тенджерка. Всъщност станаха два сладкиша  Laughing
Готовият кекс се увива във фолио и престоява затворен в някакъв съд. Аз го държах на терасата в една ниша(там ни е килерчето  Laughing)

Astrea - мерси за честитката и за страхотната почерпка(Ммммм...)

# 39
  • Мнения: 5 475
Milenski72 , приключих големия проект, после починах малко и сега пак съм се заела с едни преводи, но този път са по-лесни.  Wink
Принципно губя повечко време с тях, защото трябва да ги легализирам и да сложа апостил, а това изисква висене по разни инстанции, но  няма как. Rolling Eyes
  
  Леко прекарване при зъболекаря. Hug

 Между другото при вас какви са цените? newsm78
 Тук уж има някакъв минимум услуги, които ти влизат в здравната осигуровка, но са недостатъчни и се ходи на частно. Confused
  
  Прегледа е от порядъка на 65 еуро, а една обикновенна пломба е от 250 еуро нагоре.  Twisted Evil
  Затова и ако може да се избегне и не е спешно - ходим е Бг за тези неща.  Wink

# 40
  • загубено
  • Мнения: 6 489
Привет и от мен!
Ох аз вчера направих един голям маратон с дребният ooooh!.Имах да свърша куп неща,все на далече от нас.Ама и с количка и дете е малко зор.Той добре че слуша и се вози мирен и тих когато бързаме.Пък и много обича метрото и аз гледам да мога да го повозя ,хем той доволен хем аз свършила със задачите.Най-накраят двамцата,се опнахме следобедно сънче Simple Smile много отдавнна не го бях правила Simple Smile

Ралфи-Честита ти 1 форумска година(на патерици)!  bouquet

Босилек-тя зимата тук е като есента в Бг.Понякога падат темперетурите до около 0,ама рядко.Парното се пуска като 3 последователни дни темперетурите са под +15 градуса.

 Milenski72-би ли ми изпратила онази рецепта за сладките пак.Аз май-я бях сеифнала някъде,ама не успях да я намеря.Нали ти ги беше превела? newsm78Пусни ми я на лични или скаипа както ти е по удобно.Кога пристигат вашите?Ще си имаш  ли гости и за двата празника?Как е Алекс?

Звездичка-как е вратът?

Гери-Благодаря за баничката  bouquet И при нас са такива цените на зъболекарските услуги. Преди година по спешност правих пломба тук,и отнесох 250 евро,ами се и опита да ме накара още 60 да му платя,че било голямо липсващото пърче,като само ден преди това каза цена след 2 седмично лечение.Правят си каквото искат с цените тук.Има и с осигуровка,ама се чака с месеци за час.Така че и ние гледаме да е в Бг.Остави по евтиното,по качествено е.

Оф Иван е станал с дъто нагоре и хленчи за всичко.оставям ви с пожелание за Лек ден!
Отивам да видя защо нарува така.

# 41
  • Мнения: 7 914
благодаря момичета, врата ми е добре Hug... снощи така се бях увила през глава- затоплих и се и ми мина, значи е било нещо малко Party Party

# 42
  • Мнения: X
звезди, добре че си по-добре

гледам за зъбари се говори
хич не смейте да ми се оплаквате
на мен за преглед само ми взеха 60 евро
пломбите почват от 100, може и 700 евро да бъде, ако е по-сериозна ситуацията

само за вадене обаче са скромни - само 80 евро

та лятос в БГ си избиваме скъпите билети с посещание при една приятелка
въпреки че кабинетът и е от скъпите, пак се спестява една добра сума

ето пак дадох повод на шпионките да злобеят на наш гръб

# 43
  • загубено
  • Мнения: 6 489
Скъпичко е навсякъде май.
То за това има зъболекарски туризъм в Бг.
По черноморието.
Чух че тук от северна Гърция,ходят в първите градове до границата
на зъболекари.И лекари.И за булки Mr. Green(ама това е друга тема)



Звезди-радвам се че си по добре

# 44
  • Мнения: 1 049
Звезди, а как си лекува врата   bouquet Аз през този сезон страдам редовно от  тези болежки, само врънкам да ме разтрива мъжо и съм вечно с шалове  ooooh! Tired
Milenski72 , предполагам след седмица две ще е  представянето на Коледа , има и други майки чужденки,  те също ще разказват как е в техните страни  Peace
Astrea , на моят мъж за пломба,  кариес и почистване на зъбите му поискали 380 Евро  Sick #Crazy
Лек ден момичета   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт