Бебето ми е огромно, а дори го недохранвам по всички показатели

  • 2 619
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
И според мен не е чак толкова огромно-сина ми на 4 месеца е бил 7,500 кг. и никога не съм го мислила за огромен, напротив, сега на годинка е във всички норми. Ще започне да наддава все по-малко, най-интензивния растеж приключва вече.
От захар във водата категорично няма нужда, но трябва да я намаляваш постепенно за да се научи да пие чиста вода.

# 16
  • Мнения: 45
Да се включа и аз, тъй като и ние сме в тази категория. Само че, за разлика от мама Sedada, вече не страдам от такива скрупули (в началото много се притеснявах, или по-скоро ме притесняваха педитата, че сме растяли толкоз и сме големи). Сега сме на 5м. и тежим 9,550, само дето сме по-длъгнести - 70см. Явно наистина е до ген - нашият татко си е големичък. А и си хапваме доста добре - от 2-рия месец по 200мл. Милумил. Дори започнахме захранването малко по-рано от планираното ( на 5 мес. без 1 седмица) поради тази причина. Но сега дребния започна да става по-подвижен и, струва ми се, понамали темпа на наддаване. Не се притеснявай толкова, мамче - "слушай" бебчо - той ще ти подскаже нуждите си. Е, от време навреме се налага да ги поограничаваме малко, но ... да са ни живи и здрави.  Grinning А относно захарта - първия месец и аз слагах захар във водата, но след това вече я пием "чиста".   bouquet

# 17
  • Мнения: 1 640
А гимнастика,раздвижване  правите ли с бебето?

# 18
  • Мнения: 3 376
Аз бих го оставила само на мляко известно време.

Peace

# 19
  • Мнения: 438
Звездомир на вашата възраст беше с 300 грама по-лек,не съм му давала нищо освен АМ,даже и вода до ден днешен не иска,със захар я пие,но не слагам  Naughty  Захраних го на 5 месеца и малко и след захранването поотслабна,така че не се притеснявай,най-вероятно като захраниш ще отслабне,е той Звездо не е отслабнал чак толкова много на 7 м е в момента и тежи 9750, но не изглежда дебел,а едър.Съветвам те сок да не даваш и захар във водата не се слага. Прохождането си оказва най-голямо влияние...  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 6 029
НЕ се слага захар във водата. Махни я.

# 21
  • Мнения: 1 004
За водата, аз никога не съм слагала захар. Но първото ми дете до 6 месеца не искаше да близне вода, докато това сега пие доста вода, от началото 2-3 месец да кажем пропи и сега изпива по около 300 грама може би или 250 не съм смятала. Но тази захар според мен кара бебето да си мисли, че това е мляко и си пие. Ако наистина е жадно, ще си пие водата без захар. Незнам и кога му я даваш, би трябвало да е след хранене....

# 22
  • Мнения: 2 553
Аз също съм на мнение, че е доста тази захар във водата.Махния ако можеш, а ако не иска да я пия без захар, намалявай я постепенно докато я спреш съвсем.  Peace И другото е да играете и да се раздвижвате  Peace И спокойно - нали е мъж, трябва да е як!  Joy Hug

# 23
  • Мнения: 398
 Не се притиснявай толко - ние на 4 месеца бяхме почти 8 кг. , а се роди 2950 гр.И изобщо не смятам ,че е огромно.
 Само ,че при нас разликата е ,че беше само на кърма и никаква захар във водата.
 Правим всеки ден гимнастика и доста се раздвижва и сам.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 523
Не съм изчела всичко, предполагам са ти дали добри съвети, но и аз мисля че тази захар във  водата е излишна.
Моят син на 4м и 1 седмица беше 7,450 и 61 см - изцяло на АМ сме. Бяхме на НАН и за 1 месец (от 1ви до 2ри) беше качил 1,500 кг и аз се притесних от това. Сега сме на ХИП 1 и последните месеци е качил съответно 800 и 600 г. Личното ми мнение е, че НАН помпа доста бебетата, а и действа запичащо (+акита в зеленикавата гама) заради допълнителното желязо.
Мога да те посъветвам само - махни захарта, прави му повече гинастика (бебетата я обичат и е полезна за тях и без това) и не се притеснявай прекалено много - радвай се на бебо.

# 25
  • sf
  • Мнения: 10 144
и моят маймун не е от кльощавите. на 4м беше 7520/64.
на АМ е, яде 6 пъти.
махни му захарта и не се притеснявай, като почне да ходи, ще влезе във форма. зависи и от генетични мятериал, разбира се. ако вие в семейството сте едри, няма как той да е дребен,.
но спокойно , щом е здрав, няма проблеми  Hug

# 26
  • Мнения: 351
Аз пък какво да кажа като моят син на 3 месеца беше 7.500 Embarassed.Сега на 29 ноември сме на консултация и не ми се мисли...

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Мисля, че основният проблем на бебето, е че има майка-параноичка. 
Еее, по-кротко, де!  Shocked

Извинявам се, не беше казано с цел обида, а по-кратката форма на обяснението, че непрекъснатото вглеждане за дефекти в бебето е вредно както за майката, така и за самото бебе. И че, макар да е до някъде нормално, майката на малко бебе да пощурее от притеснение, понеже такова чудо не е виждала, пък сега е отговорна за това мъничко същество, което изобщо не може да си каже какво му е.... и т.н., и т.н., но във всеки случай, бебчето изобщо не е "огромно", напротив, чудесно си е, гледа го по най-добрия начин и по-добре да си играе с него, от колкото да се чуди на кой измислен признак не отговаря на 100 % - което дори не е така. И т.н. Общо взето, параноята май е естественото състояние на майките - не знам до кога, още не съм излязла от това състояние (Щото изобщо не изключвам себе си от таз категория)

# 28
  • Мнения: 4 399
Както всички са ти казали, спри да слагаш захар във водата. Вероятно детето ще пие по-малко вода като му спреш захарта, но така или иначе не се нуждае от половин литър вода на ден. Спри и соковете. А защо дохранваш? При това тегло, защо реши че бебето има нужда от дохранване? Това колко цедиш няма никакво значение. Пиши и в кърмаческия, вероятно ще успеят да ти помогнат да махнеш добавката. Ако детето мине само на кърма, може да се реши проблема с акането.

# 29
NAN е много хранително млеко! От една акушерка знам,че децата качват много от него и се запичат. Мини на Фризолак-е моят съвет

Общи условия

Активация на акаунт