Къде в чужбина бихте емигрирали?

  • 14 946
  • 312
  •   1
Отговори
# 60
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
"Не бъркайте туризма с емиграцията" - мъжът ми твърди, че е негов авторски лаф... Лиске?

Искам на вечен туризъм аз - по целият свят. С емиграцията май приключих, т.е. оттук нататък не мисля никое местене за постоянно.

# 61
С най- голямо удоволствие бих тръгнала веднага за Италия. Доскоро нямах желание да напускам България, но вече не е така. Навремето, когато се омъжих, съпругът ми искаше да заминем за Малта. Тогава не посмях, уплаших се и направих страшна грешка. Преди няколко години, може би вече - три, мъжът ми замина за Италия. Остана там на работа 3 месеца. На вторият месец с нас в България се случи инцидент. Успявах да крия за случката цял месец, защото много исках и ние да отидем при него. Накрая обаче той разбра, че нещо ни се е случило и си дойде. Оттогава го гледам колко много му липсва Италия и  чувствам голямо угризение. Затова ако мога веднага ще замина за Италия

# 62
  • равна Тракия
  • Мнения: 101
Само в Европа,сега съм отвъд водата,еми не е същото Confused

# 63
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Само в Европа,сега съм отвъд водата,еми не е същото Confused
И защо така  newsm78

# 64
  • Мнения: 1 334
България предлага реализация на хората с хубави професии. Който не успява да изплува тук, едва ли ще успее и в чужбина.
Това ми звучи малко като обида.  Thinking
Добре де, аз имам хубава професия, но защо така заплатата ми покрива само най- необходимите разходи??? Трябва да е станала някаква грешка във вселенския план сигурно....  newsm78

И какво означава да изплуваш???

Става въпрос, че в чужбина разходите за храна и консумативи представляват една малко част от доходите на едно най-обикновено семейство.
Нима ви се струва нормално да даваме заплатите си до стотинка за храна и ток? Нима ви харесва? 

Не мога да се съглася, съвсем. Знаеш ли колко струва 3-стайно жилище в Западна Европа? И каква сума ти трябва за да се преместиш в него - 4 цифрена. Храната е най-малкият разход.

# 65
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Испания и то поради причината ,че вуйчо ми и вуина ми живеят там от 7години,но поради ред лични причини това едва ли би станало.

# 66
  • Мнения: 3 423
Останете си вкъщи, Европа не е континентът,
където текат реки от мед и масло, апелират
създателите на шокиращия двеминутен филм,
обърнат към потенциалните нелегални черни
емигранти. Клипът се излъчва в Камерун и Нигерия,
скоро се очаква да бъде видян и в Конго. Парите,
които е отпуснал ЕС за този клип, са 1,5 милиона
евро, според говорител на Европейската комисия.
Кадрите във филма наблягат на кучешкия живот на
емигранта - спане под мостовете, просене вместо
учене в университет, и все в тая насока. Разбира се,
не всеки емигрант пие дъждовна вода от градските
вади и не мръзне по подлезите с протегната за пари
ръка, но това са някои от възможните рискове. Мда.
Ето го видеото, номер 5 в Топ5.

# 67
  • Мнения: 292
Ами аз лично съм пристрастена към Италия!Флоренция ако трябва да бъда точна е градът.Има аромат,има сетивност...
За жалост обаче,мъжът ми го теглят Щатите...Уф,кофти...А и скоро май ще се предприема нещо,за съжаление. Confused

# 68
  • някъде
  • Мнения: 4 955
избрахме Италия, иначе искахме в САЩ

# 69
  • Мнения: 6 993
Лиске, добре, че диалогът между момчето и татко му беше на френски.
В  Германия няма да ходя явно, нищо не разбрах от немската част Mr. Green

# 70
  • Мнения: 650
Ако трябва пак да избирам пак същото бих избрала-САЩ:peace:

# 71
  • София
  • Мнения: 228
Никъде. Освен, ако не съм на ръба на мизерията. Макар че няма гаранция, че където и да отида няма да е същото.

# 72
  • Мнения: 1 800
Ако трябва пак да избирам пак същото бих избрала-САЩ:peace:

И аз така Peace. Поради няколко причини:
1. Съвсем спокойно семейство може да се живее тук на една заплата (с висше образование).
2. Къщите са по- скъпи от тези в Б-я, но за стандарта тук, на нормални цени.
3. Много ми харесва системата на образование ( университет).
 

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 18:28 от benson10

# 73
  • Мнения: 639
Пробвахме веднъж - в ЮАР, изкарахме 4 години; втори път - САЩ, изкарахме 6 месеца (в кофти период попаднахме, точно след срива на дот комите, та явно нямахме късмет); трети опит (предложение по-скоро) - Дубай. Там вече, парен каша духа, поискахме да отидем за 10 дни да видим как стоят нещата с училища, жилища и т.н. На 5-ия ден знаех, че това не е място, където мога да живея. За туризъм - да, супер е, в рамките на тези 10 дни карахме джипове в пустинята, яздихме камили и се гмуркахме и - до там, прибрахме се и отказахме предложението за работа. Сега сме си тука - тегли ме към Европа, Англия, Холандия, Австрия, Германия, навсякъде мога да живея. Обаче аз това не го наричам емигрантство, а просто работиш на друго място. Нали сме европейски граждани вече Laughing

# 74
  • Мнения: 337
Ами Англия, от една година го мислим и все нищо не измисляме, ама ако имаме късмет и здраве дано да заминем другото лято Confused
Не че там тече мед и масло по улиците, но с английския се оправям по-добре, а и искам да направим доста промени тук, защото дори нямаме жилище, със заеми не ни се заглобва, та така, някой неща те притискат, ама здраве да е, квото стане Whistling

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 10:36 от cotton4e

Общи условия

Активация на акаунт