Къде в чужбина бихте емигрирали?

  • 14 951
  • 312
  •   1
Отговори
# 300
Радостина, бъркаш - тя отдавна е регистрирана, но за да каже нещо по - така използва новия си ник.
Не се хаби да й обясняваш - прекалено си интелигентна, няма да те разбере.  bouquet

Ами нали ти си от ДС - давай , кажи ни кой кой е - белким прогледнем! Grinning

# 301
  • Мнения: 7 091
Чакам метлата.
Но прозрях и зад фасадите на няколко съфорумки, де, та не е било съвсем напразно.

Тази тема ме отказа определено да се опитвам повече въобще да се включвам в такива.  ooooh! Всеки си вади от контекста каквото си иска и му е изгодно, а как се преиначават неща, не е истина. С каква цел, лично на мен не ми е известно.. newsm78
Кой се смята за повече или по-малко от мен ми пука изключително малко.Много повече ме вълнува да мога да съм от помощ на някого, когато има нужда от мен.В другото време просто си гледам живота. Вече ще гледам обаче да си мълча повече, че направих грешката да дам непоискан съвет, а явно нямам с какво да се включа в пишкомеренето. Rolling Eyes

# 302
  • София
  • Мнения: 4 423
Завиждаш ли ми Flutter

# 303
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма смисъл да продължаваме спора. Всеки, който иска може да прочете кой какво и защо е написал.
Въпросът беше зададен към всички, които пишеха предимно за материални придобивки и с това се разбира, че са най-важни като постижения. Поне за мен това не е целта на живота ми. Каквото и материално да направя, няма да го отнеса в гроба си, няма да ми компенсира времето, което съм похарчила за това да имам по-голяма къща, по-нова кола или почивка в Куба, вместо да направя нещо по-полезно, пък ако ще и да бера боб. Очевидно с теб мерим нещата от живота с различен аршин и едва ли ще постигнем някакво сближаване на позициите.
Ако желаеш, може съвсем конструктивно да ми отговориш на въпроса, който зададох по-назад:
Какво толкова по-различно може да си позволява човек по разните места, като изключим туристическите забележителнисти? Ако работи по 10-12 часа на ден, върне се вкъщи да спи, я си видял децата, я не, и после пак същото на следващия ден? Независимо къде живее човек пак има да плаща заеми, да се грижи за къщата и семейството си, пак има шеф на главата и всякакви такива обикновени, но заемащи повечето ни живот неща.
Какво ще си позволи - една екскурзия, нова кола (която пак ще изплаща), по-скъпо училище за децата си? Какво?

Защо реши, че се стига до "богатите също плачат"? Изживяваш се като богата ли? Знай, че винаги има някой , който е по-богат от теб. Така, че не се хаби за този филм.
 

# 304
  • Мнения: 1 312
Момичета,моля,не го обръщайте на лични нападки.
Темата ми е интересна,сакън да не я затрият.
От баницата ми се падна учението.
Ей го на-позна!
От Ксения научих,че "разбира се"емигрантите са една класа над мен.
А от Римейк още доста полезни неща.
Искам да продължа да се уча Wink
Дайте своя принос Hug

# 305
Значи започвам конструктивно да ти отговарям -
Работим по 7,5 часа на ден ( аз 8 или 16 зависи, но съм в много особен сектор и понякога, макар и рядко се налага, като вторите 8 часа ми се заплащат доста по-скъпо). В това време детето е на градина - взимаме го на връщане от табота. Т.е. в контакта нищо не ми се губи.
Пътувам 20 минути с кола в едната посока, за да отида на работа. Ти колко пътуваш?
Плащам наем, ще плащам заем и всичко , което се сетиш, също като теб, всичко има цена ( според Буболинчето Grinning), не е безплатно, разбира се. Разликата е, че с парите, които ни плащат сме спокойни, не мислим за сметки, не се караме за пари, не премисляме пет пъти дали да си купим това или онова(освен ако не се касае за големи покупки), позволяваме си развлечения, без от това да ни се срутва семейния бюджет, лежим по парковете с барбекютата, а не сред кучешите лайна ...мног ей такива обикновени нещица, ама както се оказва много важни за равновесието на човек. Та в тези дребни нещица а намирам щастието. За мен. За Бубето - екскурзия за 8000 евро в Дубай по възможност с крадени мафиотски пари е върха в класацията.
та както виждаш - всеки е за себе си!

Защо реши, че се стига до "богатите също плачат"? Изживяваш се като богата ли? Знай, че винаги има някой , който е по-богат от теб. Така, че не се хаби за този филм.

Знам, представи си! Joy Joy Joy

Светът е шарен и никога не знаеш какво ще ти поднесе за разнообразие.
В отговор на това ти казвам за богатите дето плачат. Един вид ми казваш да не се радвам на това, което имам, че и на мен може да ми случи нещастие, т.е. богатите да се разплачат.
Разбира се, никой не е застрахован. А пардон, имам застраховка живот - просто го казвам, за да изпреваря някоя клетва, която би ми пуснала.

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 01:08 от римейк

# 306
  • София
  • Мнения: 62 595
Виж, за лайната и чистите паркове съм съгласна. Това е огромен проблем тук. За останалото в общи линии е същото. Разликата е в това, че не ходя на работа (в обичайния смисъл на думата), децата ми не са ходили на градина, а направо започнаха училище и от известно време навлизам в нови области в науката и професията си. За мен сега БГ е добро място за започване и развиване на кариера от всякакъв тип и бизнес, като основна предпоставка е добрата квалификация и образование.
Организирала съм така нещата, че много рядко ми се налага да ползвам транспорт. Обикновено имам по 20-тина минути максимум ходене пеша. В София това спестява много време и нерви.

Не, в никакъв случай не съм имала предвид превратности в живота. Затова се изненадах от познатото заглавие.

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 01:21 от RadostinaHZ

# 307
Ако не си имала това предвид си оттеглям мнението по този повод. Но все пак е вярно - и богатите плачат. За децата не са само парковете - има ски, ледени пързалки, басейни и т.н от този сорт и всичко е безплатно. Зъболекар до определена възраст също - ама 8 или 12 г. не съм сигурна - малки сме още и не ми се е налагало.

# 308
  • Мнения: 1 299
Ах! Мей би... римейк на Ксения...
защо ли и аз си мисля същото...

римейк /xenia - смешна си  hahaha

нали знаете - куче дето лае - не хапе
всъщност много е лесно, и аз го мога

Искам да ви кажа, че отивам да живея на Хаваите, ще си купувам къща за 500 000 долара... само някакви си 2000 долара на месец ми е, но какво са това за мен и моите милиони, благодарение на престижната работа, резултат от безбройните ми дипломи в най-добрите университети... да продължавам ли със свободните съчинения????

темата се изроди както винаги... предполагам скоро ще й теглят ключа, така че римейк - използвай последните й мигове да продължаваш да ме веселиш  Joy

# 309
Ланфеар, ако всчко това беше вярно , бих ти се зарадвала. Ама тъй като е само в главата ти ...ми нямам какво да кажа. Освен да си легнеш и да продължиш да сънуваш.
Ксения май живее в Щатите, аз съм в Канада...Нерде Ямбол, нерде Стамбул. Питай Буболинчето - то всичко знае. Joy Joy Joy

# 310
  • Мнения: 3 423
Искам да знам, защо никой не ми отговори на въпросите, които зададох само преди 30мин. Crossing Arms

Бубси, ще ти отговоря, щото съм пич.

Хайде, и от мен нещо. Пише се "дащна".
И идея. Живееш в София, купи си речник.
Но го и отваряй понякога. Такива книги се
продават на пл. "Славейков", но за целта
има и специализирани магазини, наричат
се книжарници, на последния етаж в мола
на бул. "Стамболийски" има, преди да влезеш
да се нагрухтиш в "Хепи". Какво значи "хепи"...

Пише се "фиНо", н-р фин млечен шоколад. Срамота, емигрантки да ви учат на български!

какво друго питаше, а? Връщам се да допрочета.
И пак ще отговоря. Щото съм пич, разбира се.

# 311
  • Мнения: 1 299
Ланфеар, ако всчко това беше вярно , бих ти се зарадвала. Ама тъй като е само в главата ти ...ми нямам какво да кажа. Освен да си легнеш и да продължиш да сънуваш.
Хех, това и сън не ми е даже  Stop
не ме влече изобщо
но ще използвам още една бг поговорка - тихите води са най-дълбоки  Wink

# 312
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Класика и Deja Vu, видна не само за мен.
Когато си направя труда да направя новогодишно пожелание в непоздравителна тема, очаквам поне да бъде прочетено.
Мислех да поизтупам темата и да я оставя, но след двукратното изчитане на 16 страници (над 50% софизми, лични обяснения, ровене из бельото, фино скубане и грубо ритане по кокалчетата), си мисля, че вече няма смисъл.
Определено крокодилът е по-дълъг, отколкото зелен.
Хубави размисли, над 10 вида крокодили, разпространени тук-там, различна големина, хранителни навици... някои дори канибали.
Много поименно, обаче, ги почнахте.
Заключвам и прекратявам спявката.

Общи условия

Активация на акаунт