Къде в чужбина бихте емигрирали?

  • 14 964
  • 312
  •   1
Отговори
# 285
Леле, не съм очаквала подобна дивотия. Благославям всеки ден, че не тъна в кучешки лайна. Ти можеш ли да си полегнеш на някоя полянка в парка и да си правиш барбекю, а децата да тичат на воля и да се люлеят? Много се съмнявам. Щото ние така правим- тези дето нямаме къщи още де! Heart Eyes

Не мога. А ти можеш ли да вземаш частни уроци по голф 2-3 пъти в седмицата, да ходиш на масаж по веднъж всяка седмица и да ядеш по ресторантите всеки ден? Аз мога.

Мразя голф, иначе бих взимала уроци, ако ме влечеше. Яденето по ресторанти стандарт ли е ? Снощи бяхме на гръцки ресторант - това кофти ли е, само ме светни, че сън няма да спя! Heart Eyes

# 286
  • Мнения: 1 335
Вие направо убихте всичко детско в мен.
Щях да пиша, но то вече няма смисъл.
Не разбрах само какво значение има коя е домакиня, коя работи и коя ще си купува къща за 300 000 $. И това какво касае другите участници в дискусията? Всеки прави каквото намери за добре, и където намери за добре, важното е да се чувства уютно в кожата си. Аз лично имам правило, взимам каквото е положително от културата в която живея в момента и никога не плюя по България.

# 287
  • София
  • Мнения: 3 099
Мразя голф, иначе бих взимала уроци, ако ме влечеше. Яденето по ресторанти стандарт ли е ? Снощи бяхме на гръцки ресторант - това кофти ли е, само ме светни, че сън няма да спя! Heart Eyes

Мразиш, я. Както лисицата мрази кисело грозде. Гръцки ресторант ли каза? След Коледа. На бас -платихте $ 15 на човек и ядохте кой колкото може...  

# 288
  • София
  • Мнения: 62 595
римейк,
И какво от това, че не я береш? Това те издига в чии очи, освен в твоите собствени?
Не мога да разбера откъде идва високомерното ти отношение към селскостопанските работници и може би всички, които не са с твоята професия или дипломи. Не познаваш голяма част от хората тук и не можеш ей така да решаваш кой колко дипломи имал и какво има или няма. Може за твоя голяма изненада да се окаже, че има хора, които са доста заможни или добре образовани, независимо, че живеят в БГ, но не парадират с това. Точно тук си личи еснафщината.

# 289
римейк,
И какво от това, че не я береш? Това те издига в чии очи, освен в твоите собствени?
Не мога да разбера откъде идва високомерното ти отношение към селскостопанските работници и може би всички, които не са с твоята професия или дипломи. Не познаваш голяма част от хората тук и не можеш ей така да решаваш кой колко дипломи имал и какво има или няма. Може за твоя голяма изненада да се окаже, че има хора, които са доста заможни или добре образовани, независимо, че живеят в БГ, но не парадират с това. Точно тук си личи еснафщината.

Само ще обичам да не ми слагаш в устата неща, които не съм казвала. Благодаря, мерси!

# 290
  • София
  • Мнения: 4 423
Лени, нищо не ми бръкна в мозъка освен изказването, че някой някого превъзхожда.
Ако беше поднесено финно, тактично и интелигентно, нямаше да реагирам.
Самочувстивето поднесено по начина на Ксения е обидно, просташки и невъзпитано - да си Нарцис не е лошо, но когато обиждаш хората вече е меко казано тъпо.
Иначе съм съгласна - който може и иска намира, но да ми обясняват, че са по - по най, само защото сами са решили така да живеят живота си - а, не Naughty
: Serpentine, не ми вадят очите Wink, плащат разбира се.
Искам да знам, защо никой не ми отговори на въпросите, които зададох само преди 30мин. Crossing Arms
Радостина, ти не разбра ли, че тя не знае какво е селскостопански работник.

# 291
Мразя голф, иначе бих взимала уроци, ако ме влечеше. Яденето по ресторанти стандарт ли е ? Снощи бяхме на гръцки ресторант - това кофти ли е, само ме светни, че сън няма да спя! Heart Eyes

Мразиш, я. Както лисицата мрази кисело грозде. Гръцки ресторант ли каза? След Коледа. На бас -платихте $ 15 на човек и ядохте кой колкото може... 

Губиш баса - 70 долара на възрастен, 50 - на дете. Grinning. Ако бях намерила за 15 - отивам с кеф. Дреме ми за комплексите ти. Тук това е едно от най-хубавите неща - никой не гледа с какво си облечен, каква кола караш , колко изкарваш, също не им пука дали си 200 кила или грозен. Отнасят се с респект и си живеят живота.
леле, ще се спукаш, по-спокойно го давай - първи януари е - предполага се, че си станала една бяла и добра, нова година- нов късме, както се казва.

# 292
  • София
  • Мнения: 62 595
римейк,
Нищо не ти слагам в устата. Прочети си поста (и предишните) отново. Особено онази част, в която са възгледите ти за връзката между брането на боб и царевица и дипломките. Няма смисъл да го цитирам тук, върни се и го прочети.

# 293
Лени, нищо не ми бръкна в мозъка освен изказването, че някой някого превъзхожда.
Ако беше поднесено финно, тактично и интелигентно, нямаше да реагирам.
Самочувстивето поднесено по начина на Ксения е обидно, просташки и невъзпитано - да си Нарцис не е лошо, но когато обиждаш хората вече е меко казано тъпо.
Иначе съм съгласна - който може и иска намира, но да ми обясняват, че са по - по най, само защото сами са решили така да живеят живота си - а, не Naughty
: Serpentine, не ми вадят очите Wink, плащат разбира се.
Искам да знам, защо никой не ми отговори на въпросите, които зададох само преди 30мин. Crossing Arms
Радостина, ти не разбра ли, че тя не знае какво е селскостопански работник.

Пише се "фиНо", н-р фин млечен шоколад. Срамота, емигрантки да ви учат на български!

# 294
  • София
  • Мнения: 3 099
Губиш баса - 70 долара на възрастен, 50 - на дете. Grinning. Ако бях намерила за 15 - отивам с кеф. Дреме ми за комплексите ти. Тук това е едно от най-хубавите неща - никой не гледа с какво си облечен, каква кола караш , колко изкарваш, също не им пука дали си 200 кила или грозен. Отнасят се с респект и си живеят живота.
леле, ще се спукаш, по-спокойно го давай - първи януари е - предполага се, че си станала една бяла и добра, нова година- нов късме, както се казва.

 Tired

Дерзай, моме. Дано си е заслужавало, когато стигнеш до разбора. Моите комплекси са дребен проблем, на фона на твоите световни пертензии.

# 295
  • София
  • Мнения: 4 423
Ивонска и комплекс? :shock
А, отивам да се срамувам в ъгъла.
Някакви други претенции да имаш, учителко любима, Ваше Величество?

# 296
  • София
  • Мнения: 62 595
римейк,
вече прекаляваш! Чудя се дали скоро няма да се откажеш от името, което са ти дали майка ти и баща ти и българското си гражданство. Какво толкова, че си емигрирала някъде? Това ли ти е най-важното в живота? Май много ти харесва да се окичваш с думичката "емигрантка", сякаш е медал. Не подценявай хората, особено ако не ги познаваш лично. Виждам, че отскоро си регистрирана тук. Не ме интересува колко пари струва къщата ти, колко са ти дипломите или колко пари получава семейството ти като доход. Живейте си както намерите за добре, но и не мисли, че си сътворила най-голямото чудо на света като си емигрирала. Светът е шарен и никога не знаеш какво ще ти поднесе за разнообразие.

# 297
За теб Куба и барбакютата може да са важни, но за мен не са. По-скоро ми намирисва на еснафщина, дълбоко и тайно скрита в емигрантсия куфар.
Как, пък  не се похвалихте с някакви интелектуални постижения, някакво изкуство, каквото и дае, но да е различно от къщи, коли, стандарт на живот, барбекюта и басейни?  Сигурно МОЛ-овете са вто
рият ви дом.

Това нали ти си го писала?
Иронично попитах щом не те влече Куба ( респ. да си гледаш кефа и да си почиваш), то да не би да те влече да береш царевица ( което е еквивалент на тежък уморителен труд поне за мен брането на царевица е трудоемко). Ти ми обясняваш , че нямам интелектуални постижения, а само за коли и къщи говоря,и аз ти отговарям, че имам дипломи, т.е. имам интелектуални постижения. Ако признаваш дипломите ми в Бг и тук за интелектуални постижения. Ако не - по-добре да мра!

та след този анализ имаш ли нещо да ми казваш? И къде видя, че презирам селскостопанските работници?
Май повредата е в твоя телевизор!

А и МОЛ-ове не обичам.

римейк,
Нищо не ти слагам в устата. Прочети си поста (и предишните) отново. Особено онази част, в която са възгледите ти за връзката между брането на боб и царевица и дипломките. Няма смисъл да го цитирам тук, върни се и го прочети.


   



Връзката е в твоята глава - иначе връзка за мен няма.

# 298
  • София
  • Мнения: 4 423
Радостина, бъркаш - тя отдавна е регистрирана, но за да каже нещо по - така използва новия си ник.
Не се хаби да й обясняваш - прекалено си интелигентна, няма да те разбере.  bouquet

# 299
римейк,
вече прекаляваш! Чудя се дали скоро няма да се откажеш от името, което са ти дали майка ти и баща ти и българското си гражданство. Какво толкова, че си емигрирала някъде? Това ли ти е най-важното в живота? Май много ти харесва да се окичваш с думичката "емигрантка", сякаш е медал. Не подценявай хората, особено ако не ги познаваш лично. Виждам, че отскоро си регистрирана тук. Не ме интересува колко пари струва къщата ти, колко са ти дипломите или колко пари получава семейството ти като доход. Живейте си както намерите за добре, но и не мисли, че си сътворила най-голямото чудо на света като си емигрирала. Светът е шарен и никога не знаеш какво ще ти поднесе за разнообразие.

ОО стигнахме до гадните богати, които също плачат. Ами естествено, че плачат - нали са хора или ...не?
Преди малко нали те интересуваха дипломите ми - сега пък какво ти стана? Започвам да се притеснявам вече...

Общи условия

Активация на акаунт