Кърмене и три дена "отпуск"-как мислите?

  • 407
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 845
Случката е следната.Свекито се кани да си празнува рождиния ден във Виена-става дума вероятно за 3 дни, но аз предполагам,че всъщност са 3 нощувки. И съответно сме специално канени. Не е упоменавала изрично дали да присъстват децата или не, но някак си аз не и представям да тръгнем и с двете девойки-вечер например какво ще правим?
И големият въпрос е какво да правим с малкото сукалче/то всъщност е на 9 месеца и от една седмица вече се брои за захранено-2 вида пюре на ден/, ако решим да заминем само с татито?
Кърма мога да изцедя, евентуално достатъчно, но последните 3-4 пъти отказва да пие от шише. Това означава и да се цедя като луда поне по 5-6п ъти на ден във Виена.
Какво мислите вие?Бихте ли заминали на тази "почивки", няма ли опастност да се намали драстично кърмата?Имали ли сте подобни спираници временно на кърменето?

# 1
  • Мнения: 1 896
Неотдавна ми се наложи да не кърмя три дни заради лекарства.
Бебка беше тогава на 40 дни - хубавото е, че на тая възраст приема лесно и шише, и адаптирано мляко, щото аз не успях да изцедя достатъчно, за да е сто процента на кърма три дни.
Лошото пък е, че на толкоз крехка възраст има по-голям риск за объркване на засукването и отбиване, но не стана такова нещо. Устискахме успешно и вече десет дни сме пак изцяло на цица за моя огромна радост.
Както казваш при вас най-големият проблем сигурно ще е да излъжеш бебето да се храни по различен начин - просто трябва да го пробваш предварително дали ще се навие на шише. Може пък да стане номерът. Ако не, за мен лично винаги е супер вариант пътуване с децата. Аз не бих се колебала даже хич, сигурно ще е си изкарате страхотно и ще ви остане много готин спомен.

Общи условия

Активация на акаунт