Завишени тромбоцити,моля за съвет... :(

  • 187 365
  • 218
  •   1
Отговори
# 210
Случайно забелязах Вашия апел в интернета. Хематолог съм.
Мога да помогна при условие, че отговаряш на следните въпроси:
1. Възраст.
2. Динамика на тромбоцитния брой от датата на регистриране на завишения брой. Няма и помен от другите показатели (например левкоцитен и еритроцитен брой - важни са!). Да ли сте изследвала един пълен коагулационен статус, вкл. и функционално изследване на тромбоцитите. Лесно кървите при лека травма? Имате ли синини или червени точици по тялото?
3. Да ли е налице гинеколог. проблем от (нередовна менструация, миома и др.). Последен гинек. преглед и да ли са регистрирани някакви проблеми.
4. Главоболието и консултацията с невролога, как мина?
5. Налични и действащи стресови преживявания (да или не)?
6. Да ли са правени други щателни прегледи - гастроентеролог, мамолог и ендокринолог?
7. Извършена ли  е ехография на корема, ако да, какъв е резултатът?
За ваша информация има два вида завишаване на тромбоцитите (първично или есенциално, което е първично хематологично заболяване на костния мозък и вторично, което е в резултат на много други заболявания). Обикновено в началото изключвамевторичните причини и при негативен резултат насочваме вниманието към първичното. Видях една стойност на тромб. от 600 Г/л, което при никакви обстоятелства не изисква лечение с Аспирин, дори да е първично хематологично заболяване. Индикации за лечение с Аспирин са наличие на рискови фактори. До тука мога да помогна.

# 211
  • Мнения: 965
Здравейте Dr I. Amine   Simple Smile
С поставена диагноза съм -Есенциална Тромбоцитемия ...........

1.Аз съм на почти 27г.
2.Моите тромбоцити варират 600-700 ,правена ми е костномозъчна пункция и изследване за Генетична мутация JAK2 което се оказа "+"
3.Проблем при гинеколог няма ,поне от последните прегледи ,менструацията си е нормална.
4.Преди да ми открият това заболяване на кръвтта,много често имах главоболие придружено с повръщане.От както пия по 1табл. аспирин протект (от повече от 6м ) ,много рядко ме боли глава и повръщане не съм имала изобщо.....Ходила съм на невролог ,той твърдеше че имам мигрена ...... Thinking
5.Стрес .....винаги се появява по нещо,в забурзания живот,поне при мен е така
6.Гастроетеролог,мамолог и ендокринолог не съм ходила.
7.При ехографията в началото се виждаше леко увеличена слезка,сега от последното изследване нямаше такова нещо  Peace
Ами това е от мен,надявам се да съм била изчерпателна,честно казано не го мисля толкова много това заболяване,не че не ме вълнува и не се притеснявам,но повече мисля за бебето което не става вече от 1г  Sad, всички лекари казват че това заболяване не пречи да забременея,а по-скоро самата бременност е по-рискова и трябва да се следи.
Ще се радвам за коментар ...благодаря 

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 00:11 от cecitooo

# 212
  • Варна
  • Мнения: 728
Зравейте, бих искала и аз да се включа. Извинявам се че малко се отклонявам от темата, но никаде другаде не намерих информация и ще се радвам ако някой тук ми помогне с информация. От 2 месеца имам субфебрилна температура, ходила съм по всякакви лекари. Уж ми намериха синузит, пих лекарства, температурата се потуши за малко и сега пак я имам. Днес си направих ПКК и ме притесняват някои неща:

НСТ/хематокрит/ - 0.365    при реф.ст/ст за жени - 0.37-0.47

МСV/среден еритр. обем/ - 80.6    при реф ст/ст 86-110

PLT/тромбоцити/ - 207, което май е добре, и RBC/ериторцити/ - 4.53, което е в норма също

MPV/среден тромб. обем/ - 5.1   при реф.ст/ст 8.1 - 12.4

Притеснява ме много пониженото ниво на средния ериотроцитен и тромбоцитен обем, и нзн на какво може да се дължи, дали е нещо сериозно.

# 213
  • Варна
  • Мнения: 428
Rozi4ka, съмнявам се, че ще получиш друг съвет, освен да се консултираш с добър специалист-хематолог, (най-добре практикуващ в университетска болница). Аз мога да помогна с координати на лекари във Варна (на лични), ако желаеш.

# 214
re6ih da se vklu4a v tozi forum, za6toto i az imam trombociti 780 ot avgust minalata godina sled tejka bremennost i predhodq6to martvorajdane. Jiveq v Ispaniq i hodq na hematolog tuk. Ot vsi4ki izsledvaniq mi izleze JAK2 polojitelen. Hematologa mi obqsni, 4e ot tova sledvat tri vazmojni zabolqvaniq: policitemiq vera, esencialna trombocidoza ili mielofibroza. ZA da se ustanovi koq ot trite e 6te otida da mi napravqt biopsiq na kosten mozak na 19. 03. Mnogo sam pritesnena ot prognozata na tezi zabolqvaniq, taka mi se iska da si otgledam deteto... Ako nqkoi ima pove4e informaciq ili prosto shoden na moq problem 6te se radvam da mi otgovori

# 215
  • Мнения: 73
здравейте и от мен! искам да споделя с вас , аз имам подобрение,но е вариращо,така че за утре не се знае newsm78,на мен хидреята ми деиства добре,след 1г и полвина от 1800 тромбоцитите ми са в норма ,но както казах всичко е относително и чесно да ви кажа имам надежда , че есенциалната тромбоцитемия е лечима, а и още нещо искам да споделя една уникална рецепта; алое вера-растение се изцежда,към сока се добавят 2 части мед и 3 части домашно червено вино,това се пие трипъти на ден по една кафяна чаша преди хранене.резултата е невероятен Blush

# 216
Здравейте,аз също имам такъв проблем.Моите тромбоцити са 900

# 217
Здравейте на всички във форума.Аз съм семейна жена от Берковица и съм на 34 години.През 2001 година ми извадиха един зъб и оттогава в София в Онкологичното болница в Дървеница ми откриха чрез пункция на костен мозък че имам заболяването Есенциална тромбоцитемия.Като тромбоцитите тогава ми бяхя 1100.От тогава през тези 8 години пиа всеки ден лекарството Хидреа.Това заболяване е рядко и за съжаление няма до кой да се допитам за мнение и съвет.Близките ми са се примирили с мисълта да си пиа хапчетата постоянно и така да си живея.За първи път се интересувам в нета за хората с това заболяване с надеждата да разбера къде и към кого мога да се обърна за помощ.Сега си поддържам тромбоцитите около 500-600 като всеки месец си правя кръвна картина.Интересувам се живо за всичко свързано със тази болест,с надеждата да науча нещо полезно с което мога да си помогна.Града ни е малък и само аз тук съм с тази болест,личният ми хематолог е в Монтана и той ми следи състоянието.Казва ми да си вземам редовно лекарствата и да хода на проверки всеки мисец.Така минаха вече 8 години,но аз се притеснявам дали това е правилното лечение,тормозя се така ли ще живея постоянно на тези лекарства,колко ще живея,няма ли други начини,смяна на лекарствата,трансплантация,къде да отида и към кой да се обърна за помощ.На всичките тези въпроси очаквам да намеря полезна информация тук със сходните заболявания на хората като мен.Надявам се че ще намеря помощ и съвет и ще мога да продължа напред.Успех на всички!

# 218
  • Мнения: 965
Bonitka моите тромбоцити варират 600-700,рядко са били 800,пия само по1табл,аспирин протект Simple Smile
Аз ходя при един лекар в София на контролни прегледи,в началото ходех всеки месец,а сега ходя на контролни на 3мес,ако искаш мога да ти дам координати,пиши ми на лични  Wink
Yee  как си мила  Hug

Общи условия

Активация на акаунт