Януари ще се появим, с радост мама ще дарим!

  • 11 517
  • 284
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 367
iramira ако става въпрос за курсовете на 9 месеца,ето програмата:
http://www.9m-bg.com/display.php?page=scool
Аз почти съм готова с багажа,но още добавям малки неща Mr. Green

# 76
  • Мнения: 79
Момичета утре направо в Годзила ли ще се чакате? На мен ще ми е първа среща с вас и питам за да мога да ви намеря. Надявам се да ви позная, нали гледах снимките.

# 77
  • Мнения: 110
Момичета,я да ви питам,трябва ли да си купя адаптирано мляко и ако трябва - какво да бъде?

# 78
  • Мнения: 393
  За гладенето на дрешките,според логиката се гладят на обратно и после се обръщат,за да са по-стерилни,ОБАЧЕ аз поне в началото ги обличах наобратно,т.е. с ръбовете навън(поне бодитата или камизолките,гащите ...)за да не го дразнят ръбовете(около месец).Така че си гладя нормално и после ги обръщам наопаки Simple Smile А пък и чак толкова едва ли има нужда newsm78-и преди и сега много майки не са гладили ,ама то това не променя бебчетата и развитието.Просто леко е дразнещо дрешките да са умачкани...
  А за помпата в болницата и аз се чудя-като ще имам около месец ,в който ще съм там-да я преварявам ли и в пликче или да си я нося и там да ги помоля да ми я изварят newsm78
  И още нещо-някой знае ли дали в МД-софия има И-нет?Дали мога да си взема лап-топа?

# 79
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен!Аз си поспивам добре, откакто не съм на работа. Сутрин обаче ставам да изпратя милото на работа и след това - до 11 ч. сън.
Аз също мисля да попрочета нещо за числата. Още малко знания нигока не са излишни. Така няма да си мислим, че става въпрос за вуду или магии....а просто за математика.
Утрешната тема в София е за обезщетенията по време на майчинство. На мен не ми е полезна, затова ще отида на 11.12 - къпане и обличане на бебето.
Филипа, радвам се, че си добре, но ние следим кой е тук и кой го няма. Имаме още време до термините, така че бебчетата да си кротуват.

# 80
  • Мнения: 393
  Леле,Аничка,каква тема захвана ooooh!-бебе само ще покаже кое му понася-моя си избра Аптамил.Бях доволна,добре наддаваше,без много колики....и не изглеждаше като напомпан,както става с НАН

# 81
  • Мнения: 1 325
Здравейте момичета Simple SmileБлагодаря на всички за успокоителните думи Hug Шушони , значи при теб е пораснал достатъчно а може и от преди да е вървял напред   Simple Smile така че не се притеснявай от тук насетне когато и да родиш ще е хубаво и здраво бебе Simple Smile Мен пък леко ме наболява ниско в дясно, там са крачетата на бебка и сигурно е затова.Аз пера с le chat bebe тукащна марка си е , пускам ги на 40гр и после слагам омекотител пак бебешки)
Утре е Никулден, момичета дайте идея за подарък на мъж, не много близък просто познат , че сме канени на имен ден.

# 82
  • Мнения: 110
Така е,понеже ми е за сефте и се уча!Влязох в декемврийките и една мама пише,че бебо е на 18 дни и не й достига кърма,та за това... Embarassed

# 83
  • Мнения: 377
Здравейте и от мен мамета  Laughing
 Някой знае ли каква ще е утрешната тема на курсовете до Плиска и ще ходи ли?
Ирамира, Ваня 84 вече ти е дала програмата, а аз само да кажа че аз ще ходя. Ако искаш може да се разберем да отидем заедно.
Приятен ден на всички!

# 84
  • Мнения: 127
някой знае ли дали в МД-софия има И-нет?Дали мога да си взема лап-топа?
юле, то там тоалетните са кът, ти за интернет питаш Laughing
в общи линии, подготви се за мизерия и лошо отношение (не съм лежала там, познати са ми разказвали, а и веднъж искаха да ме приемат, но като видях какво е в приемното и как се държаха с мен там, избягах). иначе наистина в МД се води, че са най-добрите специалисти, но отношението на акушерките и обстановката...

аз имам тънка линия от гърдите до корема, появи се преди около месец, ама за по-надолу не знам, не мога да видя Simple Smile

# 85
  • Мнения: 110
Тая линийка си я имам още от 5-тия месец и с напредването става все по-кафява и по-отчетлива.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте момичета Simple Smile
Тази сутрин с Алекс ходихме на консултация. Измериха тоновете на бебето. Сърчицето биеше със 135 удара...мислите ли че това е нормално? newsm78 Имам спомени, че преди на Алекс май бяха доста повече. Thinking Качила съм общо 13 кг. до сега. Кръвното ми е като на...тинейджърка  Laughing 110/70. Peace Пуснахме изследвания за кръв, урина и влагалищен секрет. Дадоха ми и направлението за болницата. Мисля да си го скрия на дълбоко, че да не се успокои бебо и да си каже - хайде. Laughing  Laughing
Иначе за числата. Отдавна се каня да ви пиша...сънувах датата, на която ще родя бебе - 11.01.  Grinning И тръгна само да си излиза. Confused
А за помпата за болницата какъв смисъл има да е стерилна като изцедената кърма едва ли ще я давате на бебе. newsm78 Поне аз така си мисля. Нали е само за стимулация?!? Simple Smile А аз още нищо не съм гласила, нито багажа за болницата, нито нещо за бебето още. започваме събиране на багажа за преместване и почвам да отделям - нужни и нужни за по-късно. Вече направо съм забравила какво имам от Алекс и ще ми бъде доста интересно. Laughing
На мен и с предната бременност и сега не ми се е появявала такава линия. На една приятелка се появи още в първите месеци и с времето все по-тъмна ставаше.
Аз отивам да си полегна, че и мен ми се явяват предменструални болки но без стягане на корема забелязвам. Simple Smile Това нали е добре? newsm78
Хайде, лек и спокоен ден.  Hug

# 87
добро утро,
така ми се спеше а се убиха да званят и смс-ват.....лоши хора...събудиха меца от зимен сън.
за номерата-аз съм 50/50 суеверна:)но пък специално за 8-това ми е любимо число и до колкото знам ещастливото число за китайците или японците-не правя разлика между двата вида  Embarassed
за помпата-аз я стерилизирах.тази на авент има обяснено как се прави за да е по -дълго време стерилна и после си я сложих в несесер.пък защо да е само за стимулация -може и да влязе в употреба коластра/кърма.
линия негра и викат тука на тази напречна линия на корема и аз я имам ,много слабо видима беше  ,някъде от 5-6 месец.
МАРИ-тук пък бричови бебета не се израждат със секцио,само ако нещата загрубеят .не питай...но пък искам да добавя че казват че бебето може да се обърне по всяко едно време,даже и минути преди раждането.така че има време само да и се прииска Simple Smile
да се оплача мен много ми тежи корема и най-вече в леглото...болииииии.продължавам да се цъвкам със ситни стрии.
някой има ли болки в средата на гърба до гръбнака само в една точка?чувството е като че ли имаш рана с коричка и коричката ти закача на дрехата...много гадно боли.не е нон стоп но пък от как ме е хванала -10 дни,всеки ден....дали ще се махне след раждането?

# 88
а да кажа аз какво знам за ниско разположения плод.

значи последния път като бях на ЖК в 32г.с. видях в картона си нещо ново.
в графа rel to brim инаше вече стойност и тя бе 4/5.ама незнаех какво е това.за целта се наврях в нета и намерих.значи има 5 стебени на разположение на плода.т.е. колко ниско е слязал.най-ниската степен е 5/5 а последната е 1/5.при 1/5 главата е в малкия таз -не знам как е термина на бг тук и викат енгейдж.и пишеше че при това положение раждането може да започне толкова скоро колкото около 3 седмици.незнам дали помагам с това инфо но понеже мен също ме вълнуваше го давам и на вас.пък и има нещо друго може би системата на изчисление е корено различна от при вас....живот и здраве да е.

# 89
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Никитали, видях, че утрешната тема е за обезщетенията и мисля да я пропусна, но за къпането и после за кърменето съм на линия.
Някой ще ходи ли на отворените врати във Втора Градска ( нали тя е II МБАЛ на бул. Христо Ботев  Embarassed?) на 11.12.?
 Най-накрая качих актуална снимка на тумбака. Като гледам никой не може да ме бие на окръжност. И на килца съм най-много май - до сега 20-21  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт