Петиция против флуорирането на питейната вода

  • 7 059
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 402
И аз се подписах! Ние имаме проблем с флуорното мляко в градинката, така че това определено ме притеснява!

# 46
Уважаеми настоящи и бъдещи майки, това, което си мислите, че подписвате е пълно безумие.Просто не вярвам всички да сте толкова зомбирани и да вярвате на това?
Знаете ли, че в България има 50 ВиК фирми, които снабдяват по-голямата част от населението с питейна вода.И че тия прословути 15 млн.лв. няма как да стигнат за да се флуорира водата.Питайте, интересувайте се, не се доверявайте сляпо - това е жива манипулация не само с вас.Няма как да стане този процес "флуориране" в цяла България.По тази логика, някои може да поискат и по водопровода да се имунизираме против грип, или да пуснат мерло, реколта 2004 г.
Вижте каква глупост пише в т.нар."научен труд" на измисления д-р Гълъбов - "Истинската причина, за да се флуорира водата, е, да се намали съпротивляемостта на масите към господството, контрола и загубата на свобода. Когато нацистите решиха да нападнат Полша, немският и съветският генералитет си обмениха научни и военни идеи, планове и служители, а също така и методи за осъществяване на масов контрол, като схемата чрез прибавяне на различни вещества във вадата за пиене беше приветствана от съветските комунисти, защото идеално пасваше на плана им да комунизират света. Казвам ви следното с всичката си искреност и честност на учен, който е прекарал почти 20 години в научно-изследователска работа в областта на химията, биохимията, физиологията и патологията на флуоридите: всеки, който пие изкуствено флуорирана вода за период от една година или повече никога вече няма да бъде същият човек, умствено и физически."
Болни мозъци винаги ще има.Коментарите ги оставям на вас.

# 47
  • Мнения: 5 597
Госте,защо не се регистрираш ,пък после добре дошъл в темата.Уважаваме различните мнения-нали в спора се ражда истината.И аз искрено се надявам тези "прословути 15 млн." да не стигнат доникъде.Но знае ли човек докъде може да ни доведе нашего брата-законоправеца?!Безумия-бол.Относно флуора-ако се поразровиш отвъд труда на"измисления" Др Гълъбов,може пък да откриеш интересни и за незомбиран  мозък неща.Успех  Peace

# 48
  • Мнения: 2 652
Госте, първо благодаря, че ми побутна темичката, услуга ми правиш Simple Smile

Второ, няма да е зле да се регистрираш, ако искаш да се получи един хубав дебат.

И трето, с това, което си написал, си си вкарал автогол, защото: никой не твърди, че водата ще се флуорира в цяла Б-я, а само в големите населени места (НЕ ЧЕТЕШ); 15-те милиона лева е ясно, че отиват в нечии джобове, но те са само за първата година - явно НЕ ЧЕТЕШ; и последно - едва ли Гълъбов е единствения източник на информация за вредата от флуора, което ме навежда на мисълта, че очевидно НЕ ЧЕТЕШ.

# 49
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Гълабов и за мен не е авторитет.  Това обаче е друга тема...

Но не разбрах, за теб флуорирането е ок или какво точно?!

# 50
  • София
  • Мнения: 5 190
И аз благодаря на госта, (това може и да е самия Гълъбов- кой знае), че ми обърна внимание върху интересни неща от заобикалящия ни свят, отразени в "Световна конспирация срещу здравето".
Тези интересни неща не знам дали са верни, но удивително съвпадат с изнесеното в различни документални филми на ВВС, Дискъвъри и др.  излъчени и по БНТ, БТВ ... Твърде гадни са като тема и твърде всеобхватни за да ги помня- иначе бих ги посочила...
Госте, написал си 15 реда, а нема време за регистрация.
(възможно е да имаш много топло кресло някъде, нищо, че сега ще отречеш...)

# 51
Цитат
че водата ще се флуорира в цяла Б-я, а само в големите населени места (НЕ ЧЕТЕШ)
@Grace m  - това е дискриминация, значи селяните ще бъдат облагодетелствани, а гражданите да го "духат" Shocked
Всъщност, какво означава - големи населени места и кой точно е казал, че там ще се флуорира водата? И още нещо, ти заинтересувала ли се, как точно се извършва т.нар. "флуориране" на водата?

@Туранага_Санka - сещам се за един др.Гълъбов, небеизвестният проф.Робеспиер Гълъбов от Баш майстора. Sunglasses Ако и този дето е писал за Световната конспирация е такъв - благодаря, не пуша, както се казва.

@bilyanam  - дали ще бъда регистриран или не, има ли някакво значение? И аз съм родител и дишам същия въздух като вас, пия същата вода, ям същите храни...Защо не инициирате подписка с/у Кремиковци, Лукойл, КЦМ - Кърджали и Пловдив, с/у производителите на бахур, кренвирши, създърма, лимонада...

# 52
  • Мнения: 2 829
John Lord, аз не разбрах каква е твоята позиция?
Дали смяташ, че флуорирането е полезно за здравето?Ако да, обясни защо, дай линк, източник.
Дали мислиш, че просто парите няма да стигнат и няма смисъл да се протестира?
Или си възмутен, че само в градовете ще се флуорира водата? Защото така е решил парламента, не ние.

Ако пък мислиш, че "Кремиковци, Лукойл, КЦМ - Кърджали и Пловдив, с/у производителите на бахур, кренвирши, създърма, лимонада..." нарушават правата ти, приготви една петиция, или измисли как точно е подходящо да протестираме, много е вероятно точно тук да намериш подкрепа.

# 53
  • София
  • Мнения: 5 190
@bilyanam  - дали ще бъда регистриран или не, има ли някакво значение? И аз съм родител и дишам същия въздух като вас, пия същата вода, ям същите храни...Защо не инициирате подписка с/у Кремиковци, Лукойл, КЦМ - Кърджали и Пловдив, с/у производителите на бахур, кренвирши, създърма, лимонада...

Има значение, не се прай , че няма. Говорим и правим сериозно нещо. Всеки си застава с името и не празнодумства. И докато ние се грижим за водата ти, ти пий флуорни таблетки , да не изпуснеш... Не отговаряш на въпросите, ей!  Току виж си ни казал каква е угодата за теб?

А за подписките, щом имаш идеи, действай! Аз лично ще допълня Нефтохим Бургас и ще те подкрепя за всичко изброено...

# 54
  • Мнения: 2 652
Имаме вече над 2000 гласа от началото на кампанията (т.е. за една седмица). Сега около празниците е спаднал интересът, но се надявам след НГ отново да действаме и разпространяваме линка на петицията с пълна сила.

Желая на всички Весела Коледа!
и една много хубава Нова година без флуор Simple Smile

# 55
  • Мнения: 5 597
Един познат сподели,че чул нещо за петицията по ТВ,някой да ме осветли?!
П.С.Джони Лорде,взе да ми липсваш  Wink

# 56
  • Мнения: 2 652
Един познат сподели,че чул нещо за петицията по ТВ,някой да ме осветли?!
П.С.Джони Лорде,взе да ми липсваш  Wink
Давали са онзи ден по ТВ Европа, ама и аз не съм го гледала. Казали са за петицията, че имало събрани вече над 2000 гласа, че един единствен депутат се е изказал против флуорирането, но въпреки това са приели програмата и т.н. Търсех го в Нетера, ама го нямаше май  newsm78

Мдам, Лорда го няма и няма с кой да си начешем зъбките (докато не ни е гепила флуорозата  Joy )

# 57
  • Мнения: 5 597
приели програмата  Shocked ??? истина ли думаш

# 58
  • Мнения: 2 652
О, ами тя отдавна е приета (на 29.11.07 по-точно), само пари сега търсят, защото бюджета за 2008 вече е бил гласуван. Ако ти се четат смехории виж стенографския запис на протокола.

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 16:57 от Grace m

# 59
  • Мнения: 5 597
Ето на какво попаднах от тази стенограма-разумен довод,който е глас в пустиня:
Доц. д-р Борислав Великов е автор на над 60 научни публикации, 2 монографии и 3 учебни пособия в областта на качеството и опазването на водите и околната среда:Имам реплика към доцент Щерев, тъй като не е тайна, че се занимавам с води, преподавам на студенти и погледнах становището на министерството, което споделям. Границата между полезната концентрация и вредната концентрация на флуорида в питейните води и основно в подземните води е толкова тясна, че действително се налага един много сериозен контрол. Тази дисертация може да е била защитена навремето, но подкрепяйки по принцип програмата смятам, че трябва да се развие точно в тази посока и по какъв начин да се контролира. Може би правилно ще бъде да се раздели страната на райони и да се направи опит да се изключи при децата безконтролното приемане на флуорирани продукти. В противен случай е очевидно, че вместо да изпишем вежди, ще извадим очи. Ясно е, че превишеното съдържание на флуорид в питейната вода или в продуктите, които ще се ползват от децата, ще доведе до флуороза. Правя следният пример на моите студенти, в някои райони на Индия съдържанието на флуорид във водите е над десет милиграма за литър, от което бедните индийци, които понякога страдат и от недохранване са с така добре изразена флуороза, че при дълбока въздишка ребрата им се пукат, което не искаме да постигнем. Тази тясна граница в тези оптимални съотношения на приемания флорид се нуждаят от един много по-сериозен контрол. Препоръчвам това да стане може би със съдействието на РИОКОЗ, с едно разграничаване на регионите в страната, където е необходимо да се флуорира водата или да не се флуорира, но по-добре е да не се флоурира що се отнася до питейните води или пречиствателни станции за подготовка на питейни води. Благодаря ви.
ПРЕДС. БОРИСЛАВ КИТОВ: Колеги, ние не сме специализиран научен съвет. Говорим за политика в здравеопазването касаеща детското зъболечение, техните проблеми и политиката на българското правителство. ......
:

Общи условия

Активация на акаунт