Отговори
# 240
  • Мнения: 157
Добро утро!
И аз да пожелая весело изкарване на празниците и само хубави емоции на всички.И дано както е писала Сладурка Леидибейби да ни зарадва скоро със две чертички и догодина да празнува със бебче.
Незнам вчера какво му стана на моето бебче направо ни побърка от 15.00 та до 21.30 не спря да реве направо ми идваше да се застрелям нищо неможех да направя днес засега е спакоина ще видим какво ще е довечера сега отивам да кача снимки на нашата активна гимнастика във албумчето където го е сложила Лили.

# 241
  • София
  • Мнения: 614
Сладурче, направо си ми взела думите от устата!  Hug Снощи, като гушках Василия и заспивах, си мислих и аз за ladybebi и реших да й изпратя ЛС, ама още по-добре е да го направим тук - да й пожелаем следващата година да й донесе едно прекрасно бебе, а защо не и две?! Grinning И да знае, че винаги е добре дошла сред нас!  Hug Hug Hug

Мацки, не мога ви опиша какъв аромат се носи из нашия вход - снощи като съм турила капамата в 10, та до 7 тая сутрин /малко се поуспах...../. Сигурно са се събрали долу кварталните песове. Дианче, ти ме пита защо готвя месо - ами ние по принцип си приготвяме постната трапеза на Бъдни вечер, ама понеже мъжете в нашто семейство са мръвкари, не мош' ги излъга да карат цяла вечер на пълнени чушки и постни сармички. Та по някое време си вадим мръвката Embarassed Embarassed Embarassed  И понеже така или иначе не сме спазвали коледния пост, няма смисъл да се правим на по-католици и от папата, ако ме разбираш....
Иначе постните манджи вече са готови - чушки, два вида сърми, тиквеникът се пече сега, баница със сирене ще слагам също, ще варя ошав и накрая питката с паричката.  Peace

По-късно ще се включа със специално изявление и коледно пожелание! Засега - хубав ден на всички и успех в кухнята!  Hug  Айде кафето от мен тази сутрин!
 

# 242
Добро утро!!!
Цеци,благодаря за кафенцето-страхотно е!!
сутринта моята свеки ме сабуди в 7.30 да ми донесе едно отвратително кафе с мляко и много каймаци /а аз ги мразя/Представята ли си 4ука,жлиза ,без никой да и отговаря,вижда ни 4е спим с малкия и се пак ме сабуди да ми каже 4е ми е донесала кафе. Embarassed #2gunfire #Cussing out
Цеци, само пари4ка ли слагате в питката ?ние слагаме и дрян4ета с касмет4ета като на нова година в баницата. аз в4ера правих баклава оби4ам ятварда с много гъст сироп.

# 243
  • Мнения: 1 100
Диана, какъв е тоя хайвер с чесън, много ме заинтригува? Ще ми пратиш ли рецептата на ЛС?
Менюто за Бъдни вечер в Унгария хич не ми харесва, но докато празнуваме със свекърите ми ще е така. Традицията е да се яде винена супа, печена или готвена риба /мразя/, някаква майонезена салата /това бива/. На Коледа кренвирши, яйчена салата, шунка Shocked, а на нова година свинско и леща. Лещата е за да е успешна финансово следващата година - колкото зърна в чинията, толкова пари в портфейла Wink
Вариантът с нечетен брой постни ястия ми се струва блажен и си мечтая за Коледа с моите родители, когато майка ми приготвя такива вкусотии.
Аз се бях тръшнала онзи ден с 39,3 градуса температура заради възпалената ми гърда, но за празниците се оправих. Все пак добре, че не беше грип. Толкова зле бях, че щях да почвам да си пиша завещанието  Laughing
Весели празници на всички!!! Grinning Grinning Grinning

# 244
  • София
  • Мнения: 2 437
Добро утро и от нас!
Заседнала съм над печката и готвя с огромно удоволствие  Grinning
Сега малко почивка преди питката и продължавам.

Цецето и моят мъж е мръвкар голям  Laughing А как обичам капамааа....добре, че не си постнала снимка, че ще се сдобиете с Дядо Коледа, Снежанка и две джуджета на гости  Wink

# 245
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте и от мен,
Аз се пооправих, обаче каката сега е болна - с температура и я боли ушенцето, та снощи бебо спа непробудно, но аз се занимавах с каката. Сега лежи милата на дивана и се надявам да заспи, че много се измъчи. Дано не се зарази и бебо, че...
Аз днес ще готвя посно, но аз няма да ям почти нищо, че все още ме наболява корема от гадния вирус.
За утре съм взела пуйка да пълня и зелеви сърми /вече не посни  Mr. Green/ - поканили сме кумовете ни, ама ще видим - с това болно дете, незнам дали ще дойдат.
Ох, все така става, че сме болни по празниците  Sad
Хайде весели празници и ако успея ще пиша пак   bouquet

# 246
  • София
  • Мнения: 3 679
Ох, аз от притеснение съвсем изключих, че днес Стефан прави 2 месеца - сега си видях подписа  Embarassed.
Да ви почерпя:


и да не заслабнем  Mr. Green

# 247
  • Мнения: 324
Здравейте и от мен!
И ние днес като никога спахме до 10.20  Shocked Е, не без прекъсване цяла нощ, разбира се  Laughing
Сега пак спи в количката  Rolling Eyes, но да видим докога. Всъщност предпочитам през деня да бодърства повечко, пък вечер да спи. Още повече ако сега си вземе цял ден съня, довечера едно празнуване ще му ударим  Laughing
Нашето меню за вечерта ще е: постни сърми /лозови/, чушки с боб, питка с пара. Това е основното. Останалото вече ще допълвам до нечетен брой с туршия, шарена сол, мед, маслинена паста /правя я с малко орехи и чесън/, сушени плодове, пресни плодове, ядки. И майка ми ще донесе малко ашуре, че било хубаво да има и жито да има на трапезата. Може и едно кьопоолу /така ли се пише  Rolling Eyes/ да забъркам.
Аз май съм най-голямата лакомия тук  Blush. Мисля да хапна умерено от всичко. Ама нали "кърмя" от шише, така или иначе. Ще имам в хладилника кърма за едно-две хранения. От няколко дни трупам и във фризера запаси за целта. И така се надявам да изкарам до сутринта. Пък се надявам след интервал от 12 часа, организма ми да се е изчистил от всички алергезиращи, пърдящи, смърдящи и прочее вредни храни  Mr. Green Как мислите дали е достатъчно? Срам ме е да пусна тема в кърмаческия: "Колко време след употребата на боб, туршия и чесън, гарнирани с червено вино, мога да кърмя?"  Laughing
renyto, моята постоянно си ака така. Незнам вече , кой ли доктор не съм питала - всички казват, че е нормално. А и си наддава на килограми. Само една изрази мнение, че било нарушено храносмилане от неправилен хранителен режим /нали ядеше на два часа/. Е, минахме на три часов интервал - същото е. Само я мъча, защото яде по малко, бързо огладнява и еда изкарваме тези три часа. Аз имам съмнение, че може да е от подсладената вода. Но все още й жълтеят склерите, така че не смея да не я подслаждам
Канела, чудесно е, че си се оправила! Хайде, догодина с Рони, на Коледа, в България  Hug
Цеце, завидях ти направо  Laughing и ние обожаваме капама и традиционно я правим на Коледа. Няма да ми остане време да се занимавам този път обаче, а пък не ми се щеше да товаря майка ми и с това. Аз незнам дали я правя съвсем по оригинална рецепта. Редувам лозови, зелеви сърми и свинско месо. В средата пълнено пиле с ориз и дреболийки. Понякога слагам и резенчета лимон. Ммм, като се омесят ароматите става божествено. И на бавен огън - направо става мозък. Но утре ще минем с пържоли само. Приготвени от мъж ми  Laughing
По-късно ще гледам пак ще се включа, специално с коледни пожелания. Но и сега - Весели празници на всички и само положителни емоции, спокойни бебчовци и много здраве!

# 248
  • Плевен
  • Мнения: 238
Рени накара ме да се замисля с това акане,ние от както сме родени акаме по 4-5 пъти на ден(докато се кърмим предимно) питах педиатърката тя каза че е нормално,но като чета всички бебета тук акат по веднъж на ден,някои даже се запичат понякога,това ме навежда на мисълта че  може да имаме някакъв проблем със храносмилането. newsm78

# 249
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
днес мога да се похваля с една дълга и спокойна нощ Simple Smile хапване в 23 и докато се приспим 12 и нещо, а се събдихме в 7 за хранене изяде си всичкото 120мл. АМ и си продължи съня до 10.20 Simple Smile сега пакс и дремка до следващото хапване. Ще видим днес какво ще е акото, мислих мислих и се позачудих дали пък не е пишкала много и акала след това и затова да се е получило такова редкаво аки ?
От 2 дни прескачаме нощното хранене дето ни беше за 1, май ще минаваме на 6 хранения, тя не се буди а и аз не я ръчкам. Реших и да не я мъча всеки път да изяжда 120мл. ще и правя по-малко по 90мл. а вечер и първото сутрин по 120мл. и постепенно ще увелича, а може и да я пробвам да я храня през 4 часа, така четох че можело да се прави при бебета в 2 месец които са над 4 кг.

Всички сте се разготвили днес, май само аз ще си цъкам във форума Simple Smile

# 250
  • Мнения: 33
Рени накара ме да се замисля с това акане,ние от както сме родени акаме по 4-5 пъти на ден(докато се кърмим предимно) питах педиатърката тя каза че е нормално,но като чета всички бебета тук акат по веднъж на ден,някои даже се запичат понякога,това ме навежда на мисълта че  може да имаме някакъв проблем със храносмилането. newsm78
Краси, изобщо не се притеснявай! И Наско по абсолютно същият начин, като Деси, си ака на почти всяко хранене, така, че спокойно. Нямате никакъв проблем с храносмилането, напротив, всичко се усвоява много добре.
Аз мисля, че сбърках като започнах да давам кърма само от едната гърда и се получи нещо като лактационна криза/четох за нея в кърмаческия/. Вчера беше голям зор и почти цял ден сме се хранили през час-два, хем да стимулираме гърдите, хем детето постоянно си беше гладно. Дори правихме нощно хранене към 4,30 сутринта, което изобщо не е било откакто се е родил. Мисля, че ще овладея положението и ще имам отново кърма, за да му стига, но ще давам и от двете.

Ако не се включа отново, ви пожелавам приятно и весело изкарване на Бъдни вечер и Коледа, много усмивки и хубаво настроение.

# 251
  • Мнения: 560
Jutoo,ЧЕСТИТА ВТОРА МЕСЕЧИНКА НА СТЕФЧО!!!

Дес,Джъмбо магазина се намира веднага след Билла на България,т.е. един вид като идваш от Бояна,Каблешков пресича България,веднага след това е Билла вдясно и веднага след това Джъмбото.Има една отбивка вдясно,която води към паркинга на Билла и от нея като свиеш малко вляво има подземен паркинг,но ти препоръчвам да оставите колата на паркинга на Билла,че във въпросния подземен вечно няма места.И всъщност на нивото на България се пада втория етаж,където са нещата за по-големи деца,а на долния за бебешките и касите за плащане.

Наша Нели не ни остави тая нощ да мигнем.Вчера спа като пор цял ден и беше логично да се случи нещо подобно.Не е ревала или нещо подобно,а просто не му се спеше на детето за разлика от мама и тати.Събуди се в 1 за ядене и заспа в 3 след яко дундуркане,пеене,люшкане,разнасяне.После се събуди в 5,заспа в 6 и после пак в 8.Надявам се сега да заспа,че и ние с Василчо да дремнем.

# 252
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
вашите бебковци обичат ли да спят при вас ? ние вечер задължително така заспиваме Simple Smile а сутрин ако на нея не и се спи, а аз умирам за сън пак така

# 253
  • Плевен
  • Мнения: 238
Аз само сутрин я взимам понякога при мен когато баща и замине на работа а тя много мрънка,но ме е страх да не свикне така,затова гледам да не прекалявам.

# 254
  • Мнения: 3 416
Честита втора месечинка на Стефан!
И аз като Jutoo май съм болна,а и дребича нещо подхърква Rolling Eyes-мене зверски ме боля глава снощи и изпих какво ли не-днеска няма да има цица(или вече съм се изчистила?)
Вие сте се разготвили,пък аз фасула още не съм направила,ми днеска ходих да търся подаръци-е успях да уредя само един..в тая навалица Twisted Evilи да купя някои неща за трапезата утре Crossing Arms тая вечер ще сме само на фасул и кисело зеле за салатка-какво да се прави..обожавам и капама,ама моя като чуе колко неща са смесени вътре и ще повърне.
Цеци-приемаш ли две гостенки за капамата? eat Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт