Искам да го дам на ясла,но ме е страх

  • 2 094
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз бих те посъветвала да не го пускаш сега. Зимата има много болни деца, грипове. Спести му малко лекарства. Напролет опитай, тогава е по благоприятен сезон. Дано не се разболява и дано улучиш добър персонал.Което е много важно детето да се чувства добре и ти да си спокойна.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Аз бих те посъветвала да го дадеш поне два-три месеца преди да се върнеш на работа. От една страна ще можеш да удължиш срока на "свикване", от друга...възможно е в началото да се разболява повечко и ще имаш възможност да го спираш за по-дълго за да се оправя напълно.


 Peace   Мисля, че това е добър вариант!

# 17
  • Мнения: 186
Моята дъщеря от пролетта е на ясли, защото няма кой да я гледа. Много й харесва. Научи много песни. Отива с желание и не плаче. В началото беше с памперс и нямаше никакви проблеми - лелите го сменяха.
Лошото е само, че отвреме на време се разболява.

# 18
  • Мнения: 2 197
От какво пък те е страх? Яслата е чудесно място да общува с деца и да се учи, че светът не се върти около него/нея. Аз мисля да дам дъщеря ми март месец, за да видя как ще потръгне, а и да не е точно в най-грипавото време.
Децата трябва да се учат да бъдат самостоятелни от малки.
А много ми е интересно защо на 2 години не яде готвена храна? Все си мисля, че още от 9 месечни трябва да са започнали да дъвчат и да ядат твърда храна?  За млякото - явно е въпрос на дете. Моята дъщеря прясно мляко категорично отказва откакто стана на годинка (иначе кисело много обича).

# 19
  • Мнения: 2 614
boto, ако питаш за храненето на детето ми ще ти отговоря стегнато, за да не разводняваме темата, и да не предизвикваме дебати на тема захранване. Детето ми е захранено късно, не смятам, че 9 м е възраст за обща храна, а само и единствено за АМ(кърма) и, колкото да опитва твърда (различна от кърма/АМ )храна . затова. Заместването на млечните хранения започва не по-рано от 1-годишна възраст на детето!  Peace
Така мисля аз, но не затова е темата  Peace

Извинявам се за офф-а!

# 20
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
По-добре изчакай да стане на 2 годинки. Една година в яслата е добре за децата, тъй като после се адаптират по-лесно в градината.

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
По-добре изчакай да стане на 2 годинки. Една година в яслата е добре за децата, тъй като после се адаптират по-лесно в градината.

Като гледам лентичката то детето даже е по-голямо на 2г.2м.

Аз бих те посъветвала да го дадеш поне два-три месеца преди да се върнеш на работа. От една страна ще можеш да удължиш срока на "свикване", от друга...възможно е в началото да се разболява повечко и ще имаш възможност да го спираш за по-дълго за да се оправя напълно.

Peace


И аз така направих. Дадох я на 1г.9м. Два месеца я оставих да свиква, разбира се боледуваше в началото и съответно си я спирах. Ако имам още едно дете не бих се замислила и пак бих го дала на ясла. В началото бях противничка на яслите. Мислех, че детето трябва да тръгне поне на 3годинки. Но виждам само положителни неща в тръгването на ясла. Нито за яденето, нито за памперсите трябва да се притесняваш. Учат се на всичко. Дъщеря ми не близваше нищо, а сега си похапва всичко там. Същата работа е с памперса. Не искаше да седи на гърне, а сега сама в къщи си казва.

# 22
  • Мнения: 394
И на мен в момента мие болната тема. два пъти отивам до яслата да го записвам. че вече с нервите не издържам- първокласничка и бебешки пубертет. и като чуя познати събрали се пред градинката майки с изрази - Ядохме и попарата на яслата. и се завъртам на 90 градуса и обратно в къщи! Както ти казаха и други много зависи на какъв персонал ще попаднеш. нашата ясла се слави с лош за съжаление! Не се отказвам. но си мисля. че наистина е по добре да го оставя в къщи поне до пролета когато се свършат грипните заболявание и да му спестя -на моя син. поне антибиотиците!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 758
И аз много се притеснявах да пусна моята щерка на ясла, затова го оставих за последния момент. Не сме се делили за повече от три часа и то 1-2 пъти откакто се е родила.
Писах я от 3 дек. а трябва да се връщам на работа на 17 януари. Сега си мисля, че трябваше да започнем поне 15-20 дена по-рано.
Първата семица я оставях по половин час, като тя ревеше през цялото време, не заспиваше на обед (което и иначе и се случва, но не повече от 2 дни поред), вечер се въртеше, повтаряше "н'искам" и все се опитваше да се намъкне в моето легло. Беше ми много тежко, даже плаках на няколко пъти, след като я оставях и бях на косъм да се откажа.
Втората седмица започваше да реве още като влезем в пресечката на яслата, но пък, когато отивах да я взема не бързаше да си тръгва, ами седяхме поне 15 мин. в коридорчето докато я убедя да се облече. Към края на седмицата я оставих за 2 ч., за да видим дали ще яде.  От тогава, като и спомена за градината ми се хили насреща и ми вика "супичика идеми", а вкъщи никога не е яла супа. Няколко месеца взимах и храна от кухнята, но оизяждаше 4-5 лъжички супа и останалото н акотката. Миналата неделя през целия ден ме врънка "колата (х)одими (гра)дината (мла)дежити супичика".
Вечер все ми разправя, че таткото на Немо плачел и други нещица от филмчетата, които гледат.
След празниците ще се пробвам да я оставя да спи.

Така или иначе нищо не пречи да подадеш документи, а да уточните датата на започването по-късно. Дотогава обяснявай на хлапето как големите даца ходят на градина, колко много други деца има там и колко е забавно. Ако ви е наблизо минавайте и се полюлявайте на люлките.

Думите са важни! Гледай да казваш, че ще го/я водиш, а не че ще го/я оставяш в градината. Не показвай притеснението си. Не се хвърляй да го/я гушкаш, като отидеш да го/я вземеш, дръж се така сякаш раздялата е била за 5 мин. Можеш да пробваш с ходене по детски центрове за по час, два за да свиква да се забавлява с други деца и какички/лелички без да разчита на мама.

Извинявам се за многото "го/я", но не обърнах внимание дали детето е момиченце или момченце  Embarassed

# 24
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Дъщеря ми тръгна на ясла един месец преди аз да тръгна на работа. Адаптира се бързо, за около седмица , но я водеше баща й, с мен много трудно се разделя Simple Smile. Вече 4 мес. посещава яслата и съм много доволна,надявам се и при теб нещата да потръгнат така  леко Hug.

# 25
  • Мнения: 3 216
Аз на мнение,че детето ти е достатьчо голямо за ясли. Какво означава сега е голям студ- на МАрти в яслата е много по-топло от вкьщи. Водя го с боди с рькав и тьнка блузка отгоре-обезателно БЕЗ чорапогащник.
Не се притеснявай,че е с памперс,няма да ти го вьрнат. Млякото не пречи да си го пие удома. Там може би ще му липсваш,но и ще научи много нови неща/ще бьде постоянно с деца и бьди сигурна,че ще се забавлява много повече отколкото вкьщи с вьзрастни. И не е задьлжително да ти стои по цял ден. Докато се вьрнеш на работя го води за колкото време ти прецениш.
 И за болестите не е задьлжително-Марти го пуснах на 1 год и 3 месеца-боледувал е 2 пьти-едното от които шарка ,която лепнахме в махленската площадка.

# 26
  • Мнения: 764
Благодаря на всички за мненията.Ще мисля още малко,че след нова година ще отида в яслата да разговарям.Много е лош моят син и днес например ме побърка,което все повече го доближава до детската ясла.Весела Коледа!  bouquet

# 27
  • Мнения: 3 886
Ами не го давай още. Плюс това сега е голям студ, ще се разболява. Погледайте си се още малко във къщи!  Peace
Peace Peace Peace

# 28
И аз не знам какво да ти кажа Thinking Откакто Ния тръгна на ясла, на 1г. и 8м. съм се видяла в чудо - от едно спокойно и приветливо дете, се превърна в една малка нервачка, плаче, сърди се. Прави всичко, което вкъщи никога не е правила. В яслата бие отбой на всичко - на хранене, на сядане на гърне, но най-лошото е, че е окупирала един диван, до който не позволява да припари никой. Нито госпожите, нито децата ooooh! И аз въобще не знам какво да правя, това е вече 3ти месец...
Като цяло наблюденията ми са, че по-малките деца в нейната група се адаптираха чудесно, пожелавам ти успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт