Великденски идеи. Ами време е -даже и 27 април е прекалено близо

  • 55 046
  • 431
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 950
Относно издухването на яйцата видях на страницата на Марта Стюарт как с една помпичка ги продухваха, а не с уста  Wink /вижте хвърлете един поглед /  ето го отново
http://www.marthastewart.com/portal/site/mslo/menuitem.3a0656639 … D&rsc=related

# 61
  • Мнения: 1 143
Аз вече така съм свикнала с издухването на яйцата, че не е проблем за мен. Дори мога да кажа, че правя съвсем малки дупчици - колкото да влезе игла за шевна машина.  И май вече предпочитам истинските яйца пред пластмасови или други - излизат ми по-евтино, не се налага да ги търся, а винаги имам под ръка като ми дойде музата; като ги лакирам стават доста здрави. Пък и всички повече се впечатляват като им кажеш, че са истински - а нали трябва и овации да събираме  Mr. Green

Много моля, тъй като съм неграмотна англоезична, в линка на Сиса яйцата са поставени на някакви "стойчици". Какво точно е това и как се прави?

# 62
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
А с какво лакирате яйцата?

# 63
  • Мнения: 1 143
С лак от железрския магазин - нитроцелулозен.

# 64
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Шошка, кажи, моля те, самата технология на продухването. Досега не съм се пробвала, а тази година вече ми се иска.  Wink
Темата е много хубава!

# 65
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 177
Шошка, кажи, моля те, самата технология на продухването. Досега не съм се пробвала, а тази година вече ми се иска.  Wink
Темата е много хубава!
тръскаш яйцето до премаляване, после пробиваш по една дупка отгоре и отдолу (с игла) и духаш от единия край (другия да е над чиния, купичка ... и омлета за бащицата е подсигурен  Crazy )

# 66
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Goody, благодаря ти за отговора! Гледам...ще е весело!   Mr. Green Joy

# 67
  • Мнения: 1 143
Гледам Goody вече е отговорила. Мен ме мързи и да ги тръскам, макар че така май е по-лесно "пързулването" на яйцето, особено ако е пуешко. Пробвах веднъж с такова, голямо тръскане падна  Laughing

# 68
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Мерси и на теб, Шошка!  Hug

# 69
  • Мнения: 883
Момичета, само да ви кажа - има много време до Великден... не прекалявайте с яйцата, защото аз миналата година се бях развихрила с продухването и стигнах до Спешна помощ с алергичен шок от прекаляване с яйца.

# 70
  • Мнения: 3 050
Записвам се -с желание да правя и аз красоти на Великден  Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 3 830
Запис!  Laughing

# 72
  • Мнения: 1 143
С един куршум два заека.  То май не личи, че това е яйце. Вече пуснах тази снимка в темата за квилинг, ама пусто нали носим душа артистична.... А какво е артиста без аплодисменти  Laughing

# 73
  • Мнения: 3 050
да питам от къде си вземаш това зеленото което е като трева?
и също така тези цветенца малките  Grinning  bouquet иначе е супер  Heart Eyes  Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 1 849
Малките цветенца се правят собственоръчно. В темата за квилинга има линкове с точно описание-една лентичка се нарязва на ресни и се навива....

Общи условия

Активация на акаунт