Миене на косата всеки ден ?

  • 18 773
  • 113
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 424
Момичета отчаяна съм от косата си.... тънка е и я мия през ден, но дори и така на втория ден обикновено я нося вързана и е без всякаква форма и обем  Tired
Помага ли ако се боядисам, дали ще ми изсуши косата  newsm78
Замислям се дали да не започна да я мия всеки ден... лятото процедирам така и се чувствам доста добре.
Вярно ли е че е вредно ?

# 1
  • Мнения: 401
според мен самото миене всеки ден не вреди,ако е с хубав шампоан и слагаш маска или балсам,според мен ако след миенето я гориш с преса или сешоар-това е вредното,ако не ми се налагаше да я изправям щях да я мия и аз всеки ден-ина4е и аз през ден и на 2рият е ужасна

# 2
  • Мнения: 145
Всички фризьори, при които аз съм ходила твърдят, че честото миене е вредно и още повече допринася за омазняването на косата. От друга страна пък знам, че е по-добре за самата коса да е чиста, т.е. измита, отколкото мръсна или мазна.

Защо не се консултираш с някои специалист какъв продукт ще ти препоръча за твоя проблем? Сега пазара изобилства от медицинска козметика, ампули, мазила, витамини и пр.

# 3
  • Мнения: 3 622
Мисля че не е хубаво да се мие всеки ден. Има някъкви шампоани за честа употреба, на чак всеки ден. Моята я мия през три - четири дена и пак ми се вижда често

# 4
  • Мнения: 5 577
лятото си я мия всяка сутрин, защото ми се изпотява врата нощем и не се понасям  Close

но другите сезони не, вредно е

# 5
  • Мнения: 302
Аз също знам, че не е хубаво да се мие всеки ден и не го правя. Ако имах твоя проблем, обаче, щях да се замисля - личният ти комфорт е по-важен от това какво пише в списанията. Едно от момичетата много правилно каза, че ако използваш качествени измиващи продукти няма да имаш проблем, но въпроса е в стилизирането след това. Успееш ли да намалиш сешуари, преси и маши до минимум, както и обикновено съпътстващите ги лакове и всякакви такива, ще имаш винаги чиста, немазна коса  Wink

# 6
  • Мнения: 2 229
В часовете по биология ни обясняваха, че е вредно да се мие често, защото така се отмива това което предпазва косата от вредните условия навън. Rolling Eyes Абе не знам какво точно беше, само помня, че е вредно. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 4 916
Аз мия косата си с вода всеки ден - досега не съм забелязала това да й пречи. Шампоан слагам два пъти седмично.

# 8
  • Мнения: 5 103
Вредно е и то много, а и ще стимулира още повече омазняването.
боядисвай я , ще я изсушиш така.

# 9
  • Мнения: 4 435
Първото и най-важното е да разбереш,че не е проблема в това,че косата е тънка.Съветвам те да ти се прегледа скалпа от специалист,и да се поработи върху проблема с омазняването.От там идва твоят проблем.А миенето всеки ден,само ще стимулира омазняването,както е писала вече Мирела.В твоят случай е вредно да.Потърси помоща на специалист.

# 10
  • Мнения: 46
Здравейте момичета, аз също имам този проблем Twisted Evilмия косата си през ден и пак се омазнява..Боя слагам всеки месец и тогава ми се омазнява чак на третия ден Е ТОВА Е КАТО ПРАЗНИК ЗА МЕН..но след това старата песен на нов глас ooooh! ooooh! ooooh!

# 11
  • Мнения: 4 496
Мия косата си всеки ден. Имаше период, когато я миех сутрин и вечер. Не съм забелязала разлика в сухотата преди да започна да се боядисвам и след това.
Незнам дали е вредно, на моята коса явно не и` пречи всекидневното миене.
Даже не мога да си представя да не си измия косата сутрин... Wink

# 12
  • Мнения: 4 435
Здравейте момичета, аз също имам този проблем Twisted Evilмия косата си през ден и пак се омазнява..Боя слагам всеки месец и тогава ми се омазнява чак на третия ден Е ТОВА Е КАТО ПРАЗНИК ЗА МЕН..но след това старата песен на нов глас ooooh! ooooh! ooooh!

Защо и ти не се обърнеш към специалист?Докога мислиш да я караш така?

За коса която се омазнява така,миенето само влошава нещата.Моята кръстница беше с този проблем и изведнъж се озова в такъв ад,че си миеше косата и след7-8 часа беше все едно са й изляли бутилка олио на главата.Съветът ми към всички е да се погрижат навреме,за да не попаднете в същата ситуация.Просто не я пожелавам на никой. Peace

# 13
  • Мнения: 1 174
Ами и аз си мислех, че е вредно, но сама съм се убедила, че не е така.Най-вече ми се налага през лятото след плажа и солената вода.Ако не ползвам шампоан, то поне я изплаквам, след което я намазвам с кристали.Суша я единствено на стайна температура или на терасата, когато е слънчево.И  моята е тънка, но здрава и лъскава.Единственото, за което съжалявам е, че тук във Варна въздухът е много влажен и се налага това по-често миене, за да изглежда добре.
Наскоро слушах специалист по тези въпроси, по телевизията, който каза, че не миенето на косата ежедневно я прави суха и изтощена, а изплакването й с гореща вода и оттам нататък третирането със сешоар, преса и др.


# 14
  • Мнения: 4 435
ive косата ти мазна ли е?

Общи условия

Активация на акаунт