За часа на раждане

  • 4 115
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 353
На епикризата пише, но на акта за раждане за първи път чувам да има такава информация. newsm78
Не са ли еднакви тези документи за цяла България.

# 31
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Peace
но на акта за раждане за първи път чувам да има такава информация. newsm78
и при нас не го пише

# 32
  • София
  • Мнения: 1 555
Специално погледнах - в акта за раждане на София не пиша, в епикризата от болницата също, както и в обменната карта на родилката. Изглежда зависи от болницата. Добре, че помня, когато казаха часа, пък и на мъжа ми специално му бях заръчала  да внимава и да помни за това.

Пожелавам ти успех, дано да успееш да разбереш!  Peace

П.С. Честно казано даже не помня точно как София проплака за първи път, но още си спомням гласа на лекарката ми, когато съобщи часа на раждане.  Embarassed ooooh! hahaha

# 33
  • Мнения: 506
Във всяко родилно трябва да имат архив, попитай ги, а за асцидента ти трябва точен час, а не преблизителен!  WinkRolling Eyes
За дъщеря ми, час на раждане няма, нито в епикризата, нито в акта, когато родих, аз ги питах ( защото баща й ме чакаше в една компютърна зала- да му го кажа, за да й направи хороскопа  Mr. Green), но го пише в имунизациония й паспорт #Shocked

# 34
  • Мнения: 2 587
Пише го в епикризата,но и да го няма във всяко родилно имат архиви и при добро желание може да ти кажат точният час.Успех!

# 35
  • софия
  • Мнения: 636
родех секцио. казаха часа веднага, още го помня при все че беше доста напрегнато. Записан е и в акта за раждане.

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Значи аз съм най-прецакана. Нито са ми го казвали, нито са го писали където и да било. И двата пъти! Crossing Arms Добре поне, че бяха сложили часовник (и че аз все пак се сетих де) Mr. Green

# 37
  • Мнения: 545
В епикризата би трябвало да е отбелязан точен час.

# 38
  • Русе
  • Мнения: 2 354
В епикризата би трябвало да е отбелязан точен час.

Аз родих в 11.13, а писаха 11.10  Crossing Arms

# 39
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
]
Аз родих в 11.13, а писаха 11.10  Crossing Arms
ейййй 3 минути по-малки са ви направили Laughing

# 40
  • София
  • Мнения: 1 603
Добре поне, че бяха сложили часовник

Като раждах дъщеря ми, на стената до магарето висеше голям часовник, та часът ми се е запечатал в паметта  Laughing.
Иначе за пръв път чувам, че го пише в акта за раждане на някои бебоци.  В епикризата обаче - със сигурност го има.

# 41
  • Мнения: 27 524
Рени, мила,  Hug , при мен го пише за сина ми в документа за раждане, копие на оригиналния документ, който дават при изписването, там е броя г.с. при раждането, часа, тегло, см, всичко. Аз си го пазя, но след 40 дни след раждането отидоха пак в същата болница на профилактичен преглед и не носех този лист. Питаха ме за него, казах, че е копие и че при тях би трябвало да има. Казаха, че не се пази и не го намериха, архивирали се някъде си, нещо по-дълбоко секретно, не знам точно. Та ме писаха като нова пациентка  Crazy Предполагам, че нещо подобно е и с нашите деца. Ние със сестра ми също нямаме такива данни, освен спомените на майка ни.

# 42
  • Мнения: 3 634
в епикризата ги записват - когато те изписват ти я дават  Peace

В моята пише в колко часа ме приеха - 9:00ч. Бях първа на секцио, така че часът е приблизителен. Видях акушерката да записва часа в някаква тетрадка, но по документите ми няма такова нещо.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Рени,спомням си че когато търсех асцедента на мъжа ми имаше и часови интервали с 15 и 45 минути/примерно от 11:15 до 12:45/.Не знам колко беше вярно,защото го гледах в някакво списание.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 679
Добре поне, че бяха сложили часовник

Като раждах дъщеря ми, на стената до магарето висеше голям часовник, та часът ми се е запечатал в паметта  Laughing.
Иначе за пръв път чувам, че го пише в акта за раждане на някои бебоци.  В епикризата обаче - със сигурност го има.
И аз така - дори аз им казах като попитаха колко е часа  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт