Кърмене, първи мензис - ОК. А след това?

  • 9 450
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Винаги ми е идвало редовно преди да родя. След раждането ми дойде след 7,5 месеца. От тогава ми идва през 40-45 дена.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
Аз ли съм единствената с мензис от втория месец още? Даже мислех, че са лохии още, ама неее. Много е оскъден, но даже ми идва два пъти в месеца. Първият път  май е зацапването характерно за овулацията, така се успокоявам newsm78. А се кърмим още без заместено хранене.

# 17
  • Мнения: 62
Не се тревожи, на мен също ми дойде след петия месец и продължи 3 дни, въпреки че цял живот ми е било супер силно и е било пшо 7 дни. Мисля че е нормално, все пак още кърмим newsm78

# 18
  • Мнения: 5 539
Ох, тъкмо щях и аз да пускам такава тема!
На мен ми дойде в края на ноември, когато Ванко беше на 2 месеца и 10 дни. И това въпреки, че кърмех по 10 пъти на ден средно.
И оттогава няма никой Rolling Eyes Притеснявам се, защото преди да родя ми беше много редовен, на 28 дни.
А около 14-ия ден имах и зацапване, каквото никога не съм имала по време на овулация.
Явно хормоните ми нещо са се разбъркали.

# 19
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Ох, тъкмо щях и аз да пускам такава тема!
На мен ми дойде в края на ноември, когато Ванко беше на 2 месеца и 10 дни. И това въпреки, че кърмех по 10 пъти на ден средно.
И оттогава няма никой Rolling Eyes Притеснявам се, защото преди да родя ми беше много редовен, на 28 дни.
А около 14-ия ден имах и зацапване, каквото никога не съм имала по време на овулация.
Явно хормоните ми нещо са се разбъркали.

точно като на роси81 ти е случая, през един пост нагоре от тебе е  Hug

# 20
  • Мнения: 1 294
Аз пък се чудя за друго.
Дойде ми на около 7мия месец и преди и след раждането цикълът ми е бил редовен - на около 32 дена. Сега обаче синът ми вече спря да суче съвсем, (беше само веднъж вечер), а на мен ми закъснява с няколко дена. Може ли да е от това, че точно съм спряла да кърмя, според вас?

# 21
  • Мнения: 2 614
Няма повод за притеснение. Друг е въпросът, ако имаш съмнение, че отново си бремена, тогава отиди при гинеколог. Иначе и на мен така ми дойде, веднъж се появи към година и половина след раждането, после пауза и сега вече ми идва редовно, уви.

# 22
  • Мнения: 1 294
Ами не, сигурна съм че не съм бременна.

# 23
  • Мнения: 5 539
Ох, тъкмо щях и аз да пускам такава тема!
На мен ми дойде в края на ноември, когато Ванко беше на 2 месеца и 10 дни. И това въпреки, че кърмех по 10 пъти на ден средно.
И оттогава няма никой Rolling Eyes Притеснявам се, защото преди да родя ми беше много редовен, на 28 дни.
А около 14-ия ден имах и зацапване, каквото никога не съм имала по време на овулация.
Явно хормоните ми нещо са се разбъркали.

точно като на роси81 ти е случая, през един пост нагоре от тебе е  Hug
Само дето на мен не ми идва и това ме плаши Rolling Eyes
Но както виждам, има и други случаи на нередовен цикъл по време на кърмене, така че може би и при мен е така. Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 3 064
И при мен е доста нередовен. Веднъж ще дойде по-рано, веднъж по-късно, веднъж ще трае един ден... Явно е нормално явление.

# 25
  • Мнения: 33
Здравейте,
Обърках се нещо. Малката е на 2.5 месеца и се кърмим успешно. Не ми е идвал цикъл още. Това разбрах че е нормално, но когато няма цикъл мога ли пак да забременея толкова скоро? Помагайте, че се притесних.

# 26
  • Мнения: 3 718
desislava nikolova, по добре не разчитай на този начин на предпазване от забременяване  Wink

# 27
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Дойде ми! Аз тъкмо се настроих за нещо по-нататъшно  Mr. Green

Значи, първият М след раждането дойде през деня на 30 ноември - РД на Александър.
Вторият ми идва днес, 9 януари - през деня - РД на мъжа ми.

Отсега вече знам кога ще е следващия М - на РД на Момчил - 27 юни
А последния за годината - на 19 септември - моят РД  Joy  Joy  Joy

# 28
  • Мнения: 3 718
Ааа така не е честно, включи поне и рожд. ден на свекърви, тъщи и други роднини. Иначе ако ще ти идва само по три пъти в годината си за завиждане  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 206
И на мен ми дойде!  Mr. Green Крайно време си беше! Сега се надявам да отслабна по-лесно! Свързани ли са нещата?!

Общи условия

Активация на акаунт