Рецепти от Турската кухня.

  • 375 752
  • 346
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 034
не се сдържах като ходих до магазина и си купих равиоли със спанак, направих с тях мантъ! стана супееер!!!! не е красиво, защото не ползвах подходящ съд, малък е, но на вкус е направо фантастично!!!! благодаря за рецептата, включвам я в семейния сборник, а следващия път ще го направя и на пластове, както си трябва - в по-голям и прозрачен съд  Hug  bouquet

# 211
  • Мнения: 90
Браво,браво темичката върви успешно Simple Smile
Булгура ми харесва повече от ориза.По вкус не си приличат.
Рецептата за мляко с ориз е някаде в първите страници.

# 212
  • Мнения: 573
Един турски кекс от мен, малко прилича на щтрудел. Надявам се да ви хареса.

Кекс от моркови

4 яйца
1 водна чаша /в.ч./  разпопена мазнина /маргарин например/
2,5 в.ч. захар
3 в.ч. брашно
3 в.ч. настъргани на ситно моркови
1 в.ч. натрошени орехи
1 ч.л. настъргана кора от лимон
1 пакет ванилия
2 ч.л. канела
1 ч.л. бакпулвер
1 щипка сол

Подмазвате средно голяма форма за кекс с маргарин и брашно. Настърганите моркови и орехите се затоплят в фурната или тиган. Разбиват се яйцата със захарта. Прибавят се разтопената мазнина, настърганите моркови, орехите, канелата, бакпулвера, ванилията, кората от лимон и солта. Прибавя се и пресято брашното. Изсипва се във формата и се пече на умерена фурна 40-45 мин.


Дроб по албански



телешки дроб
лютив червен пипер
брашно
мазнина за пържене

Дробът се почиства от ципата и се нарязва на малки парчета, колкото лешник. Осолява се и се поръсва с червения пипер. След това се овалва в брашно и се пържи в загряната мазнина. Сервира се топъл с салата от лук – лук нарязан на полумесеци се осолява и намачква, прибавя се ситно нарязан магданоз и червен пипер. Дробът не се мие или попарва предварително, иначе става твърд. Може след като го нарежете да го изцедите, евентуално.

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 02:13 от kaigi

# 213
  • Мнения: 1 425
Опс сори обаче съм затрила линка с млякото с ориз. Embarassed EmbarassedЩе го пусна на ново. Peace

# 214
                              САЛАТА ОТ ФУЗИЛИ И ОЩЕ........




                       Необходими продукти



            0,5 или 1 пак фузили(макарони -спирали)
            кис.краставички
            шпек или пушено месо
            сладка    царевица
            варени яйца
            цедено кис.мляко и майонеза
            пресен копър(става и със замразен) слага се повечко
            пул бибер(едро смлян ,лют червен пипер)



       Макароните се сваряват ,изцеждат се, след като изстинат се смесват с нарязаните на дребно продукти.Добавят се кис.мляко,майонезата,копъра и червен пипер(кой колкото люто обича).Може да се сложи чесън и пресен лук,но става и със стар.Количествата на продуктите е според броя на гостите.

# 215
  • Мнения: 573
meri-2, това турска кухня ли е !?  newsm78

# 216
  • Мнения: 6 390
http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=kitchen&id=75
ето тук има също СУТЛЯш или ч newsm78

а това е копнато  от темата

Мляко със ориз на фурна
Това е нещо между крем карамел и мляко с ориз,но на фурна.
А ето и рецептата,за тези които искат да го опитат.

2-жълтъка
1/2ч.ч.захар/ако искате по-сладко може и една чаша/
1с.л.-нишасте
1/2ч.ч.-ориз
3ч.ч.ч-прясно мляко
1ч.ч.-вода.
ванилия

Първо сваряваме ориза/до полу готов/ с водата.След това го прибавяме към прясното мляко със захарта.Отделно в една купичка разбъркваме жълтъците с нишастето и взимаме една две лъжички от пр.мляко.Разбъркваме и прибавяме към сместа със млякото и ориза.И слагаме за около две,три минутки на котлона,да се стопли сместа.Остава рядка да не ви притеснява..След това разпределяме във купички за крем карамел или някакви огнеопорни съдчета и на водна баня печем във фуната около 1час.Само от горе да е включена фурната,на 170градуса.Като се стегне и хване златиста коричка е готово.Имайте в предвид че като изтине се стяга още малко.
Невероятно вкусно................  става   дано ви хареса.

# 217
  • Мнения: 573
в рецептата на Бонапети липсват жълтъците, иначе е подобна. В Турция се продава само чисто нишасте.

# 218
Знам я от едни приятели от Турция.Добавила съм само царевицата. Затова я смятам за турска.Ако не е -ИЗВИНЕТЕ

# 219
  • Мнения: 11 747
о, страхотно е, че са подредени рецептите на първа страница, че стана невъзможно за откриване! Peace

Момичета, искам да ви попитам за рецепта за бьорек! Знам, че е като бг бюрек или баница, ама не е точно така! Ядох аз един истанбулски - някак корите седят сочни и меки, не сухи като нашите, а не е мазно! Моля ви, ако някое знае каква тънкост има, че много ми се хареса! Hug

# 220
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Ако не ви се стори много нахално, бих помолила да въведете като във всяка готварска книга раздели, но не чак толкова подробни. Ако приемете предложението ми, може да бъдат само супи, основни ястия и десерти, защото така, както са дадени с турските имена, не ме подсеща за какво става въпрос. Например баба ми казваше кайгана на нещо като кекс, но с царевично брашно, а това което виждам тук е нещо соленичко, което става за закуска, може би дори за мезе на биричка.

За рецептите  newsm10

# 221
  • Мнения: 1 117
Здравейте и от мен на всички в тази прекрасна тема!
Харесвам турската кухня, особено в частта й на морската храна, но също така ориза, булгура, десертите, баниците!....
Едва вчера ви намерих, и бързам да се  похваля с най-вкусното реване в живота си - по рецептата на Берина - Берина, благодаря, всички, които го опитаха, са замаяни Grinning
Пускам ви една снимчица, с добавена от мен разбита неподсладена сметана отгоре за да уравновеси малко общата сладост / и да си призная, редуцирах захарта в сиропа, и не го сложих всичкия/


така, после имам намерение да опитам маслинената ачма  Mr. Green и така нататък по списъка! Joy

Искам да попитам дали някой знае как се прави така наречената "водна баница" - поне тука в Златната пещ така я наричат, и прилича досущ на баницата, която ядох в Истанбул - Кръгли дебели кори една върху друга, със сирене между тях, режат ти парче, нарязват го на хапки, мятат в кутия - и ти я връчват с една вилица - ммммммммм!

# 222
  • Мнения: 1 425
Дааааа ще пусна рецептата за тази баница. PeaceОще някой беше искал рецептата за бюрек.Само мъничко да ми остане свободно време и пускам. Peace

# 223
  • Мнения: 109
Здравейте и от мен на всички в тази прекрасна тема!
Харесвам турската кухня, особено в частта й на морската храна, но също така ориза, булгура, десертите, баниците!....
Едва вчера ви намерих, и бързам да се  похваля с най-вкусното реване в живота си - по рецептата на Берина - Берина, благодаря, всички, които го опитаха, са замаяни Grinning
Пускам ви една снимчица, с добавена от мен разбита неподсладена сметана отгоре за да уравновеси малко общата сладост / и да си призная, редуцирах захарта в сиропа, и не го сложих всичкия/


така, после имам намерение да опитам маслинената ачма  Mr. Green и така нататък по списъка! Joy

Искам да попитам дали някой знае как се прави така наречената "водна баница" - поне тука в Златната пещ така я наричат, и прилича досущ на баницата, която ядох в Истанбул - Кръгли дебели кори една върху друга, със сирене между тях, режат ти парче, нарязват го на хапки, мятат в кутия - и ти я връчват с една вилица - ммммммммм!
Леле Lois как си го направила аз пробвах един път и не ми се получи знам че причината е в мен но къде не мога да разбера. newsm78

# 224
  • Мнения: 11 747
а, водна баница ли се казвало?? И аз това ядох, слюноотделям като се сетя! Искаааам рецептаааа! smile3514

 Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт