Месни пюрета-какви и от кога?

  • 8 788
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 629
1)От каква възраст се дават?
Аз ги въведох на 7 месеца и 1 седмица.

2)Кое е добре да се даде за първи път?
Въведох ги в реда пуешко - заешко - пилешко-телешко.

3) Едното пюренце беше с rice flour - оризово брашно. След като съм дала оризова каша мога ли да дам и от него? Т.е. брашно--каша не е ли едно и също?
След като вече е въведена оризова каша оризовото брашно не би следвало да е проблем. Консумирането на даден продукт под каквато й да било форма се счита за въведен. Иначе захранването ще продължи години.

4)Намерих и едно пюре с onion powder - доколкото си го превеждам е с настърган лук. За 7 месечно бебе как ви се струва, дали става?
Ако до момента лук не е въвеждан значи ви е рано за това пюре.

5) Чудя се дали да не свара едно пиле, да пасирам месото и да му го дам със зеленчук, който съм въвела? Вие правили ли сте така? А бульонът, който остава да го дам ли и него?
Разби ра се, че можеш да си ги правиш в домашни условия. Разбира се зависи и какъв интерес проявява детето към тази храна. Да не се окаже, че готвиш като хахава за 5-6 лъжички. Аз въведох месото с пюрета на Хипп и Бебивита. Хипските са малки (130 гр) и съответно с по-тънка цена спрямо големите. Имат 3 или 4 вида, които са месо с един или два зеленчука. Бебивита също имат 2 или 3 пюрета, кооито са месо с един вид зеленчук и въпреки, че са от 190 гр като цена са колкото Хипските. Мисля обаче, че във всичките има някаква растителна мазнина. Пуйка с тиква на Бебивита се оказа любимото пюре на моето диваче.
Лошото на месата е, че животните се тъпчат с какво ли не, поради което аз мнооооого се чудех домашни ли да правя или да взимам такива, които са "био". След наистина дълго триумене реших до годинката да са купешки-био, а след това домашни.
Разбира се ти можеш най-добре като майка да прецениш как да действаш с твоето детенце.

# 16
  • Мнения: 911
Днеска ще се сефтосаме с месото - На Овко пиле с ориз и моркови. После ще му дам пуйка, заек. Другия месец още не към решила какво.
Ядем и на Ганчев, Ам-ам, Сънвал. Обаче при българските месни пюрета има голямо противоречие между препоръчителната възраст - след 4-и мес да речем- и състава на пюретата - слагат сухо мляко и др.
При всички положения чети внимателно етикетите.

# 17
  • Мнения: 1 121
Ето ме отново с питане Laughing

В крайна сметка въведох пилешко и пуешко, скоро ще въведа и говеждо. Проблемът е, че в пюретата с говеждо има и домати. Дали ни е време или е рано?

Да попитам а хляб от кога започнахте да давате? 9 месеца добре ли е? newsm78

А пюрета с добавена захар/сол?

Благодаря предварително  bouquet

# 18
  • Мнения: 2 837
Ами Румен много обичаше домати. А и тях ги има в доста зеленчукови пюрета. Да не говорим, че лятото, когато е бил на около 9 месеца, хапваше и по малко сурови без кожата. Аз говеждо никога не съм давала. Дадох някъде на около 8 месеца пуешко, заешко и пилешко. По-късно въведох и телешко. На 10 м. му дадох и риба.

# 19
  • Мнения: 1 121
Мерси за отговора  bouquet

Аз си побутвам темата на първа страница с надеждата още някой да се включи Embarassed

# 20
  • Мнения: 122
аз дадох към края на 5 месец малко пилешко ,а сега давам на обед пуешко или говеждо с картоф и моркови на хип.препоръча ми ги докито и на мен. Peace

# 21
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
1)От каква възраст се дават? -
Аз въведох месото на 8 месеца.

2)Кое е добре да се даде за първи път? Леки меса - заешко, пилешко, пуешко

5) Чудя се дали да не свара едно пиле, да пасирам месото и да му го дам със зеленчук, който съм въвела? Вие правили ли сте така? А бульонът, който остава да го дам ли и него?Аз му готвя на малкото. Така знам какво и колко слагам. Бих те посъветвала да свариш бяло месо и да дадеш именно от зеленчуците, които си въвела вече.  Бульонът - и него в пюрето.

# 22
  • София
  • Мнения: 604
Досега съм давала само пилешко, пуешко и заек, мисля че за 1 път беше на 7 месеца с на Ганчев пиле със зеленчуци. Още не съм давала телешко и свинско и се чудя дали да не престраша вече Confused

# 23
  • Мнения: 2 837
Телешко спокойно можеш да дадеш - отдавана сте приели останалите меса. Свинското  не е ли малко тлъсто за малко детенце?

# 24
  • София
  • Мнения: 932
И аз захраних около 7 месеца, със пилешко, после пуешко.
Сега сме на 8 и преди ден дадох телешко 3-4 лъжички. 
Общо взето не спазвам много схеми, защото повечето ни е кърма, яде много малко пюрета и пресни плодове дори.
Мисля, че ако майката захрани след 6-тия месец не трябва толкова да трепери какво точно ще даде. Може би да избягва само най-силните алергени. За мен това са фъстъците примерно. Два пъти ядох като бебка беше на 3 и на 4 месеца и двата пъти и излезнаха пъпчици. Може и от друго да са били знам ли , ама повече фъстъци не ям и бебка няма пъпчици, та затова си мисля че може би е било от тях.

# 25
  • София
  • Мнения: 51
Здравеите,имам един въпрос от къде в София мога да намерия био пилешко.Имам момиче на 7 месеца и 2 седмици.Захранена е на 5 месеца до тогава само на кърма.Чета ви всеки ден когато намерия време.Щте се радвам ако някой пише.

Общи условия

Активация на акаунт