Как бихте постъпили...?

  • 1 617
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 338
Имам имот в родния си град-сега живея другаде. Давам го под наем. Но в същото време апартамента, в който сега живеем/половината е  собственост на съпруга ми, а другата на сестра му/се нуждае от доста масивен ремонт. Варианта е да теглим кредит или да си продам имота, но така оставам без нищо зад себе и ако не дай си боже стане нещо между нас аз няма къде да отида. Как бихте постъпили Вие?

# 1
  • Мнения: 3 376
Бих теглила заема разбира се.
Може да го изплащате от наема,който ви носи твоя имот,за да не товарите семейния бюджет.

# 2
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Бих си запазила имота естествено. Как ще продаваш имот за ремонт на чуждо жилище. Жена ти си се повредила нещо. Още повече, че половината от жилището не е ваша то не се изисква много мозък за да се стигне до този извод  smile3521

# 3
  • София
  • Мнения: 16 035
Изтеглете кредит за ремонта. Разберете се със сестрата предварително - да не направите ремонта и да иска после да се продаде апартамента или да измисли друго. Ако може да изкупите делът и. ПРодължавай да даваш апаратемна си под наем, винаги можеш да го продадеш и на по-висока цена.

# 4
  • Мнения: 4 965
А не може ли да изплатите на сестрата апартамента и тогава да мислите за ремонт. В този вариант май няма лошо да продадеш твоя имот и да вложите парите в апартамента. newsm78

# 5
  • Мнения: 189
Тъй като съм изпитала на собствен гръб какво е да останеш без нищо и да няма къде да отидеш, моят съвет е кредит.

Вече никога не бих се поставила отново в това положение.

Друг вариант е да продадеш имота и да откупите половината на сестрата. За ремонт все ще се намерят пари.

# 6
  • Мнения: 494
 Кредитите в България са кофти, но в случай, като твоя, mery,бих избрала тях. Струва ми се,че в поста ти има достатъчно причини , изтъкнати от самата теб, в полза на кредита. Peace

# 7
  • Мнения: 338
Мислила съм и за този вариант-да изплатим частта на сестра му и по този начин аз реално си купувам дял от тяхното жилище  и с другата част от парите си правим ремонта-newsm78ох, нашата е доста сложна

# 8
  • Мнения: 1 008
Аз се придържам към максимата,че имот не се продава (е, разбира се това зависи от много работи). Както и другите са ти казали, кредит е по-добрия вариант.

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Недвижимо имущество се продава само в краен случай (за операция, спасяване на живот и др).

В твоя случай- кредит е решенето.

# 10
  • Мнения: 133
Мислила съм и за този вариант-да изплатим частта на сестра му и по този начин аз реално си купувам дял от тяхното жилище  и с другата част от парите си правим ремонта-newsm78ох, нашата е доста сложна
в случай, че нямате брак, иначе половината, която купуваш е СИО

# 11
  • Мнения: 812
не бих си продала имота и бих изтеглила заем

# 12
  • Мнения: 473
В никакъв случай не си продавай имота.

# 13
  • Мнения: 953
Мислила съм и за този вариант-да изплатим частта на сестра му и по този начин аз реално си купувам дял от тяхното жилище  и с другата част от парите си правим ремонта-newsm78ох, нашата е доста сложна
в случай, че нямате брак, иначе половината, която купуваш е СИО
Ако си продава личния си имот и купува не е СИО, защото е трансформация на лично имущество.

# 14
  • Мнения: 33
Не си продавай имота и аз споделям мнението, че имот не се продава и недай боже нещо да се случи - ти не оставаш с празни ръце

Общи условия

Активация на акаунт