Набор 2001 (7)

  • 15 012
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 886
НЕзнам обаче  аз като чувам от  разни други хора че и в 2 те училища  е трудно още от сега ми се реве.Ако записването става примерно днес то повчва от вечерта в 12 ч.Проверява се през 3 часа.Така е 2 дена не можеш да мръднеш.А аз с малката просто незнам  Praynig Praynig PraynigДръг е случая че едно  на 1 дете родителите подават и в 2 те училища 18 то и 32 и те го приемат само в 1 то и то това дето по не са искали Confused Confused Confused Confused Confused

# 31
  • Мнения: 2 829
clavena-----и сина ми когато го записвахме в 1 клас-преди 6 години--нямахме право на избор за учителка
но,винаги има привилегировани Wink много гадно така

Дива орхидея-пожелавам ти да не чакате много при записването Peace



МИЛЛЕНА--ако разбереш някакво инфо за училището-сподели Wink

# 32
  • Мнения: 2 196
DIVA_ORHIDEQ,ще висим щом трябва.Другите училища в района изобщо не са алтернатива.С изключение на еврейското,но там приема е още по- труден.Ако не можеш да стоиш заради малката,не ми пречи да запиша и твоето дете.Нали така или иначе ще съм там.Стига да е възможно де. Peace

# 33
  • Мнения: 2 829
Момичета--успех ви пожелавам Peace Peace

колко паралелки 1 клас ще записват там
и нали уж районираха училищата,за да се избегне блъсканицата?
аз се надявам да я запиша мойта без проблем-нали баткото е там ученик, а и старата му класна се надявам да съдейства при записването както и за избор на учителка Praynig





Племенницата ми заврши 18 училище-слд 7 клас там я приеха--
англ.паралелка беше--нищо не научи Sad
4 учителки по англ.език смени в подготвителния клас

# 34
  • Мнения: 3 886
DIVA_ORHIDEQ,ще висим щом трябва.Другите училища в района изобщо не са алтернатива.С изключение на еврейското,но там приема е още по- труден.Ако не можеш да стоиш заради малката,не ми пречи да запиша и твоето дете.Нали така или иначе ще съм там.Стига да е възможно де. Peace
НЕ става  записването става лично вчера говорих с майката на едно момиченце  от нашата градина и тя иска да е с нас или в18 то или 32 ро.Ще чакаме ще видим какво ще стане ще се комбинираме нещо няма да изпусняме това за ни що на света.Само свиркаи когато си свобонда да се видим и ще се разберем

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Добро утро!
И аз да споделя за училището, макар че като гледам Пловдив сме голямо малцинство  Grinning Баткото ще го записваме в ОУ"Св.К.Кирил Философ". Както писах и преди ни е много близо. Само добри отзиви чувам за там и дано не е толкова голям наплива, че иначе незнам. Сега в това време немога и да изляза с малкия за да отида да проверя как стоят нещата  ooooh!
Едно време е било токова лесно - нашите родители надали са си блъскали главите така  Whistling Най-близкото училище и готово. Не е имало голямо значение.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
В НСОУ поне до преди година имаше осигурен транспорт - срещу заплащане, разбира се, така че можеха да го посещават деца от целия град.
На две колежки децата бяха там: едната е много доволна, другата си премести детето във втори клас, защото му било трудно.
Така че си зависи.
Аз се бях насочила и към него, но Лори като каза немски, та немски - доста ми съкрати избора.

# 37
  • Мнения: 7 263

Племенницата ми заврши 18 училище-слд 7 клас там я приеха--
англ.паралелка беше--нищо не научи Sad
4 учителки по англ.език смени в подготвителния клас

Ами ей това е лошото че няма място дето да се обменят мнения за училищата - добре че са форумите на Бг-мамма. Вчера Занда писа в една тема - тя преподава китайски във въпросното 18-то училище. Според мен тя е от хората които ще успеят да запалят у децата интерес и да ги научат, но явно това не гарантира че и колегите и са същите. Аз също имам един негативен глас от една моя съкурсничка за 18-то само че за арабската им паралелка. Същото твърдеше и момичето 100 учители сменихме, грам от езика не научих. А сега де!
То винаги има хора недоразбрали и не успяли да се научат ама като видиш такова мнение и се замисляш, а и не винаги е възможно да запишеш детето си в т.нар. елитни училища към които спадат и 32-ро и 18-то.
За мен като вече веднъж минавала през този трънлив път - възловите неща са :
1. училището да е близо \ или поне да е в посоката на работа на един от родителите\ и то второто само ако има кой да го взима после на обяд.
2. да се учи само 1 смяна особено от 1-ви до 4-ти клас
3. госпожата да е сърцата и да има ЖЕЛАНИЕ да е учител и да учи децата
Това са основните неща - другото са екстри, като спортни съоръжения, добра база, транспорт и т.н.
Късмет на всички които сега избират, ние също нямаме много алтернативи - ако не успеем да продължим в Шилер \ пу-пу-пу недай боже\ до 4-ти клас ще учи в училището на брат си 81-во. Кошмара ми е свързан с това, че шанса да попадне на същата госпожа е повече от огромен Twisted Evil. Защото тя сега предава 4-ти клас и ще вземе първи и ако пак има една немска паралелка най-вероятно пак тя ще я води. След 4-ти клас обаче ще търся алтернативи.

# 38
  • Мнения: 2 829
: Lennyh---и аз подкрепям твоето мнение- Peace

специално при нас така се получава, че малката септември ще  е първи клас,а пък  батко й ще е в 7 ,предстои кандидатстване при него ,а там нещата са по-важни отколкото първи клас Wink
просто лудницата при мен ще е на МАХ Mr. Green

живи и здрави,ако пък не сме доволни -ще я преместя след 1 или втори клас,така де Wink

# 39
  • Мнения: 80
Здравейте! Като чета тук, направо изпадам в тиха лудост как ще запиша моето дете първи клас. Аз за сега съм се спряла на 143то училище, което също има собствен транспорт. Явно ще трябва да си взема малко отпуск да пообиколя района и да разпитам подробно.
А знаете ли до колко часа ще учат децата  - за ориентир как да мисля работното си време?

# 40
  • Мнения: 2 332
Здравейте и от нас - и ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!! Да сте живи и здрави, и много щастливи!!!
Страхотна темичка! Виждам, че на дневна тема е записването на училище - при нас е малко сложно, ако останем в досегашното ни жилище най-вероятно ще запиша Йоана в 51-во "Елисавета Багряна", ако пък се преместим - в 21-во - и двете са ни най-близо, по този критерий, не по друг. Но не съм проверявала никъде откога започва записването. Май ще трябва, добре че надникнах тук Simple Smile.
Анна - и при нас ще е така с градината, аз си мислех че ще имаме предимство за градината, но пък ако се преместим така или иначе няма да ни е удобна Wink.
Хубава неделя!

# 41
  • София
  • Мнения: 3 610
Здравейте! Като чета тук, направо изпадам в тиха лудост как ще запиша моето дете първи клас. Аз за сега съм се спряла на 143то училище, което също има собствен транспорт. Явно ще трябва да си взема малко отпуск да пообиколя района и да разпитам подробно.
А знаете ли до колко часа ще учат децата  - за ориентир как да мисля работното си време?

IlianaK,и аз мислех варианта за 143то,но по не ми е на път,пък и като ходих там,много надменно и нелюбезно ме приеха,чак се учудиха какво толкова искам да знам,училище като училище Shocked Освен това ми казаха,че започват записване януари и февруари можело да няма места #Crazy
А до колко ще учат-мисля,че беше до към 12,30-13ч newsm78,но не съм напълно убедена.

# 42
  • Мнения: 7 263
къде се намира 143 -то и с какво освен транспорта се отличава от другите? Хладния прием е типичен за т.нар. елитни училища, в които си се осмелил да се натресеш без да се числиш към "елита", видян като такъв от очите на персонала. Само се опитай да си представиш щом с теб са се държали така, как ще се държат с детето ти и си мисля, че ще намериш други алтернативи за обучението му.
За жалост нямаме особен избор да не кажа никакъв между тези училища, в които ни гледат отгоре - отгоре и с известна гнусливост, защото не сме на съответните финансови висоти и не ни изпраща този и онзи и другите квартални учебни заведения, в които образованието, дисциплината, чистотата  не са приоритет.
Много са малко училищата, в които има прилична база, добри учители и нормални дечица от квартала. В т.нар. елитни училища наплива е безбожен и непреодолим, в кварталните напротив учителите обикалят детските градини и домовете и те агитират да запишеш там детето си. Аз бих искала децата ми да учат в едно училище между тези двете. Ама явно много искам  Grinning

# 43
  • Мнения: 80
Мерси много за информацията:) Друг вариант ми е кварталното училище 199то, но пък за там чух че тази година има само 2 паралелки 1 клас и се чудя дали няма нещо гнило. От друга страна като  търсих в Google, за 199то излиза че имат доста участия по олимпиади и др. подобни, което за 143то не е така, поне съдейки от резултата в Google.
Аз ще си проуча из Левски и Суха река, но ако в това 143то ще се държат както казваш liani, сигурно ще вдигна скандал - по принцип съм свит човек, но подобни неща много ми вдигат адреналина.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 610
А 130то не ви ли е удобно,за 199 то едно положително мнение не чух(освен от две циганки Rolling Eyes)та затова не бих рискувала,пък и бях открила някакъв сайт-pomagalo.com  където имаше мнения на ученици от това училище,които се оплакваха от нивото на обучение.Аз все още се колебая м/у  130то и 95то,но последното ми е по на път(нищо,че се пътува),пък и мъжа ми е учил там и е малко пристрастен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт