бебче след гроздовидна бременност

  • 9 889
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте момичета .Искам да попитам има ли някой,който е преживял гроздовидна бременност Cry и после си има здраво бебче.Много се притеснявам за следващия път!!!Моля помогнете ми .

# 1
  • Мнения: 945
Видях, че никой още не е писал, за да ти отговори. Какво ли не съм видяла поркрай мои приятели и роднини. Едно момиче, моя позната, на 20 г. преживя гроздовидна бременност, много го изстрада и като забременя втори път я взеха за набюдение в болницата. Роди живо,здраво и прекрасно момиченце и си го гледа всеотдайно в момента, а гордият татко работи като луд да им осигури всичко. Нямаш основания за притеснение. Ще успееш!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 260
Аз четох, че рядко повтаря гроздовидната бременност.
Съжалявам за това което си преживяла. Не се притеснявай, всичко ще е наред.
 Praynig

# 3
  • Мнения: 69
извинявайте бихте ли ми обяснили какво е гроздовидна бременност Embarassed

# 4
  • Мнения: 26
Гроздовидната бременност е  израждане на хориалните въси  при образуване на плацентата и тя става непълноценна да изхрани плода ,който умира -това е най-просто обяснено .Тя е пълна и частична  .При пълната  няма даже и плод -а само една гроздовидна структора.Докато при частичната има плод ,но.......!

Само да кажа-че моето все още не е доказано.Не е излязъл резултата от хистологията и все още имам надежда да ми се размине,но мисълта за това не ми дава мира.

# 5
  • Мнения: 69
Благодаря за отговора!
Пожелавам ти успех! Hug Peace

# 6
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Систър, виждам, че чакаш резултата - в него най-вероятно ще пише това, което са ти казали /няма да се компрометират един друг лекарят и патологът я Close.../.
Непременно си пусни кръвен тест за бета ЧХГ - при пълна или частична мола нивата му са много по-високи от нормална бременност и спадат бавно. Следи ги всеки месец.
Говоря от опит.
За радост при мен кръвните тестове категорично отхвърлиха поставената ми диагноза. Никога няма да си простя, че не се консултирах с друг лекар, а веднага ми направиха абразио /нямаше нищо застрашаващо и можех да изчакам ден - два, но бях много изплашена от всичките приказки как може да стане рак, да ме изчистят и да нямам деца #Cussing out.../

Но! Виж подписа ми - след 6 мес. забременях и имам още едно сладко слънчице Grinning.
Дано и при теб се окаже просто една погрешна диагноза и скоро да си щастлива с нова бременност Peace!

# 7
  • Мнения: 26
mari_eta,благодаря  ти за окуражителните думи !Но ме гледаха трима лекари и тримата потвърдиха ,че  плода е мъртъв,така  че нямах избор.Дано наистина резултатите да не са чак толкова плашещи......но това е божа работа.
Идната седмица започвам с изследванията и тестовете,макар  хистологията още да не е излязла.
 PraynigВярвям ,че всичко ще се оправи  и още тази година ще мога да се похваля с нова и безпроблемна бременност,а догодина със  здраво бебе!!!! Praynig

# 8
  • Мнения: 945
Ще успееш!

# 9
Здравей, Систър С!
Какво става с теб? Аз също в момента се възстановявам от мола.

# 10
  • Мнения: 26
       Здравей,ами за сега всичко е наред.Втори месец правя тест за бременност/-/отр.-което е супер.Онзи ден ходих на лекар -всичко е о.к.-направихме изследвания -цитонамазка,микробиология-и тук всичко е супер.И общо взето положението е  newsm44.Да се надявам все да е така.Дори доктора ми каза ,че не е нужно да чакаме 1 година за втори опит,може и по-малко.Но ние  още не сме решили кога да подновим опитите.Но и това ще стане. newsm03
   Ти как си?

# 11
  • Мнения: 340
Момичета, копвам тук историята ми от една друга подобна тема за да ви дам кураж:

Аз преживях частична мола през 2002 година и искам хем да те поуспокоя, хем да те предупредя какво предстои.  Първо добрите новини-- след частична мола огромното мнозинство жени се възстановяват-- 90%-- и без проблем забременяват и раждат.  Аз забременях на втория месец след като подновихме опитите, имах напълно безпроблемна бременност и родих здраво бебе през 2005 г.

НО, много е важно в следващите 6 месеца да се следи нивото на човешкия хормон /извинявам се, но не се сещам съкращението на български, на англ. е HCG/ всеки месец.  Ако нивото не падне до 0 /това става постепенно и сравнително бавно, но както ми казаха важното е да има низходяща тенденция/ или падне и пак почне да се качва, трябва веднага да се реагира. Прави се повторен кюртаж защото това означава, че молата се е превърнала в трофобластичен тумор и трябва да се изреже този тумор.  Затова следенето е супер важно и е важно да не забременяваш пак в следващите 6-12 месеца.  Тук става дума за сериозна потенциална заплаха за здравето, а не за психическата готовност отново да забременееш.  Не се плаши, както споменах, в над 90% от случаите трофобластичен тумор не се развива.  При мен не се разви, слава богу.

Успех!  Hug

# 12
  • Мнения: 26
Сиси,следя го ЧХГ-то,но  с тестове за бременност-по-евтино е.Иначе един кръвен тест е 20 лв,не че са много,но чакането е гадно -след 2-3 дни резултата smile3506.А пък с теста показва веднага./е,след 5 мин.де!/Все пак ползвам  качествени тестове -не тези от 1-2 лв.
 

# 13
zrvaeite az sum prejivqla taq grozdovidnna bremennost i az su6to se strahyvam dali sled tova 6te si imam zdravo bebe i iskam da popitam sled taq grozdovidnna bremennost dali ima momi4eta koito sa s visoko чхг i iskam da popitam dolo gore za kakvo vreme spada ako nivoto my e okollo 150

# 14
  • Мнения: 3 641
sister_s , сигурна съм,че скоро ще видиш 2-те чертички. Аз също съм ,чела ,че процента е много нисък за повторяемост. По-малко черни мисли и ще видиш как всичко ще се наред Hug

# 15
  • Мнения: 340
ry6ka, при мен чхг спадна за 2-3 седмици.  150 беше когато ти откриха молата или сега е 150?  Не знам дали бързината на спадането има значение, но съм сигурна, че е много важно да спада при всеки следващ тест (на мен ми ги правиха първите 2 седмици по 3 пъти на седмица, после още 1-2 месеца по 1 път на седмица).  Ако има задържане на стойността или увеличение трябва веднага да се прави нов кюртаж. 

# 16
  • Мнения: 26
Здравейте,отново! ry6ka  искам да кажа само ,вече след 1 година от случката,нивото на ЧГХ  ми спадна още след 2 седмици...всъщност доколкото си спомням още  след първата менструация след аборта са направих тест и беше отрицателен.После  го повтарях още няколко месеца и все отрицателен/така и трябваше да бъде/.Все още не съм правила следващ опит за бебе,но не от страх ,ами просто по други причини.....
Така че,спокойно ....всичко ще е наред! newsm10 newsm10

# 17
mersi no iskam da znam tva чхг za kakvo vreme spada?

# 18
  • Мнения: 340
Нали ти отговорихме?  При нас двете за около 2-3 седмици.  Но няма правило.  Именно затова се следи чхг защото при някои жени не спада изобщо или спада много бавно.  А ако спада много бавно или не спада, това е знак, че се развива трофобластичен тумор.  Според тази статия, която ти намерих (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16135585?dopt=AbstractPlus) ако до 4-6 седмици е спаднал до 100-200, рискът от трофобластичен тумор е около 9%.  Затова те попитах колко време е минало от откриването на молата.

# 19
mersi za okorajitelnite dymi no  Cry Cry

# 20
ami az bqh na 4 meseca vlizah v petiq otivah na konsultacii no dok nz kak ne e razbral tva ne6ty  i posle mi trugna kurveneto i otidoh v bolnicata  ot tam me zavedoha v pleven i 4ak togava azbraha 4e sum s gozdovidna bremenost s 4asti4na mola i vednaga me kioriraha ot togava se min a1 mesec i na 20 tozi mesec sum n izsledvaniq za чхг i dan rezyltattite sa dobri

# 21
  • Мнения: 26
не се притеснявай,сигурно ще са добри- щом е частична мола!Стискаме палци всичко да е О.К. newsm10 Hug
а пък ти можеш и сама да си направиш изследване на ЧГХ и по-рано ,просто така за твое успокоение ,в някоя частна лаборатория,за да сравниш резултатите.Струваше около 20 лв. Hug

# 22
mersi za hubavite dymi no na mene lekarqt mi kaza 4e ne trqbva da zabremenqvam 1 godina za6toto bremennnosta mi e bila golqma i чхг mi e visoko sled nqkolko dena sum na izsledvaniq i dano rezyltatite budat dobri

# 23
# 24
# 25
# 26
  • Мнения: 26
да ! така е ! Но една година минава бързо ...на мен даже ми казаха година и половина ,най-добре!

# 27
mersi mnogo 4e me yspokoqvate i ti sega  bremenna li si ili si ima6 ve4e bebence?

# 28
  • Мнения: 26
Не ,не съм ,още не съм пробвала ,но си имам други причини за това..!успокой се и мисли положително lovekiss

# 29
 aham OK tenks za  dobrite misli iaz iskam da mislq taka no sqka6 ne6to ot vutre me qde

# 30
  • Мнения: 26
ами.... spoko нормално е.Неизвестността плаши..но все пак..

# 31
of nAPRAVO se poburkvam dobre 4en  ima pone s kogo da lafq

# 32
zr momi4eta otidoh na izsledvaniqta za чхг I SLAVA NA BOGA REZYLTATITE BQHA MN DOBRI OT 154 NIVOTO MY E SPADNALO DO 15 taka 4e mn se radvam dno dr put kato otida da e spadnalo do 0 i pri 3 posldovatelni putq ao e 0 ve4e nqma da hbodq na takiva izsledvaniq mn sum radostna

# 33
  • Мнения: 340
Браво за хубавите новини! 

# 34
# 35
  • Мнения: 26
ОХОоо....Чудесно!!!Браво!!Радвам се че всичко е наред! smile3501 smile3521 newsm44.Сега спокойно и не го мисли много ,много! Wink

# 36
mnogog vi blagodaqrq 4e prez cqloto vreme ste me ospokoqvali iskam da vi kaja edno golqqqqqqqqqqqqqqqqqqmo BLAGODARQ

# 37
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Рушка, не очаквай ЧХГ-то да е 0.
Няма как да е 0 при жени в репродуктивна възраст.
Важното е да е в стойности, които НЕ показват бременност.

# 38
ami na mene mi kaza dok 4e trqbva da sleze tva ne6to do 0 i pri 3 posledovatelni pute ako e 0 ve4e nqma da otivam i az dr. put 6te o4akvam da e 0 za6toto sq e 15

# 39
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Под "нула" докторът явно е имал предвид отрицателен тест.
Няма как да е 0 - така ми обясниха в лабораторията. За това се дават и стойности, в рамките на които тестът се води отрицателен и няма бременност - мисля, че беше до 5, но то на изследването са посочени референтните граници.

# 40
E zna4i sq kato otida, ako rezyltatite sa nyla, zna4i ne6to pak ne e dobre. Taka li da go rabiram?

# 41
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Разбира се, че ще е добре, но няма как да е точно 0, разбираш ли, този Човешки хорионгонадотропин /ЧХГ/ си го имаме в някакви стойности, нормално е да присъства в организма, просто нивата му се увеличават при бременност.

И не се шашкай толкова, щом миналия път е паднал до 15, сега всичко ще е ОК Peace.

# 42
mnogo vi blagodarq za vsi4ko s koeto mi pomognahte prez tva vreme 4e em yspokoqvahte kogato bqh  se panakiosila iskam da vi kaja edno golqmo BLAGODARQ     

# 43
  • Мнения: 26
Радвам се ,че сме успяли да ти помогнем  да преодолееш този гаден период !!! smile3501
Съгласна съм с  mari_eta за стойностите на ЧХГ!!!

# 44
zdraveite mi nz sq kolko 6te sa stoinstite 6te hodq na izsledvaniq na 20 i kato vidqrezyltaite 6te vi kaja kolko 6te sa  no sq sa 15 i daje na tva mn se  Hug

# 45
  • Мнения: 26
разбира се ...ще чакаме да се похвалиш! Wink

# 46
  • Мнения: 136
Здравей, Систър С!
И аз минах през този кошмар и то с доста усложнения. Моите стойности бяха кошмарно високи в сравнение с твоите и ми трябваха месеци, за да сваля ЧХГ-то до между 0 и 1. Отначало падаше с големи темпове, но после взе да пада много бавно. Не искам в никакъв случай да плаша - напротив. Успокой се! При всеки организъм става за различно време. Важното е другия път да е под 15!!!
От сърце ти желая да е между 0 и 1!  Hug

# 47
zdr  iskam da vi popitam sled tazi grozdovina bremennost ima li slu4ai da se vdiga visko kruvno az sum na 16 i sum bila do sega s nisko kruvno a sno6ti go vdignah 100 na 140 i me e strah za6toto april mesec bqh kiortirana bqh izstradla tazi grozdovidna bremennost molq vi nqkoi da mi otgovori ima li slu4ai sled tazi grozdovidna bremennos6 da sev vdiga kruvno 4e 4ak povru6tane i stra6no glavobolie MOLQ VI OTGOVORETE MI

# 48
  • Мнения: 136
Аз не съм имала проблеми с кръвното. Отиди на лекар.

# 49
az si pravq vseki mesec izsledvane za чхг i te pokazvat4e to sliza vseki mesec po malko oba4e me pla6i tva kruvno za6to li e visko?zna4i pri drugite nqma problemi s kruvnoto ot tva puk o6te pove4e se stresnah Sad

# 50
  • Мнения: 136
Недей да се стряскаш. Може да е нещо безобидно. Просто се консултирай с лекар.

# 51
здравейте,
при мен се съмняваха за хорионкарцином без да могат да кажат дали съм имала нормална или гроздовидна бременност. Стойностите на ЧХГ до няколко седмици влезнаха в норма и не ми правиха химиотерапия, направиха ми нов кюретаж и всичко беше наред и решиха да ме наблюдават една година всеки месец. Резултатите от изследванията са в норма вече повече от година и половина, но ме притеснява появата на кафеникаво течение преди цикъл, а този месец май ще го замести. Преди никога не съм имала подобни проблеми с цикъла и това малко ме притеснява, случвало ли ви се е? Sad

# 52
  • Мнения: 241
И аз имам една гроздовидна бременност,но КН ми е било нормално.Трябва да отидеш на лекар да ти каже от какво е.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт