Адът-това са другите

  • 4 075
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 370
Защо ми препоръчвате такива автори?Искате да ме самоубиете ли?Аз чета Махалото на Фуко и Коелю.Последната е много хубава книга.

Е как защо...ние сме Ада за теб Simple Smile А да, докато четеш препоръчаните книги, може за фон да си пуснеш Ummagumma на Флойд Simple Smile Или заправо Suicidal Tendencies Simple Smile

Ъъъъъ...може ли за мене само Флойд, няма да ми е необходим след тях Сартр. Crazy

# 31
  • Мнения: 274
хихи, зарад бат' Паулу съм готова да напиша втора част на "Погнусата"и направо ще стане Погнуса на квадрат Sick
Недей така, благодарение на "Алхимикът" всички кандидатки за мис има какво да кажат, че им е любимо четиво Laughing

Според един много умен мой приятел, който в 7 клас четеше Достоевски в оригинал, Колю си е нещо като "ресторантски джаз" Simple Smile

# 32
  • Мнения: 2 161
Защо ми препоръчвате такива автори?Искате да ме самоубиете ли?Аз чета Махалото на Фуко и Коелю.Последната е много хубава книга.

Е как защо...ние сме Ада за теб Simple Smile А да, докато четеш препоръчаните книги, може за фон да си пуснеш Ummagumma на Флойд Simple Smile Или заправо Suicidal Tendencies Simple Smile

A Коелю е ебати царя на заглавията. Няма такъв. "Край река едикоя си седнах и заплаках", " Някоя си решава да умре.." ...Браво Кольо Simple Smile Страшни заглавия Simple Smile
Да,извинявам се на Сартр,наистина адът са другите.И на Коелю се извинявам,че не го харесвам.Махалото на Фуко не съм виждала и на снимка.Ще се боря за световен мир.

# 33
  • Мнения: 274
Защо ми препоръчвате такива автори?Искате да ме самоубиете ли?Аз чета Махалото на Фуко и Коелю.Последната е много хубава книга.

Е как защо...ние сме Ада за теб Simple Smile А да, докато четеш препоръчаните книги, може за фон да си пуснеш Ummagumma на Флойд Simple Smile Или заправо Suicidal Tendencies Simple Smile

Ъъъъъ...може ли за мене само Флойд, няма да ми е необходим след тях Сартр. Crazy

А ти внимавай с тази брадва Жозефина...Simple Smile

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 306

Според един много умен мой приятел, който в 7 клас четеше Достоевски в оригинал, Колю си е нещо като "ресторантски джаз" Simple Smile

Е, много оригинално, толкова е демоде вече да се плюе Коелю.
Освен това не го намирам за чак толкова зле, четивен е, ако и да не открива топлата вода.
Не се правете насила на интелектуалци.

# 35
  • Мнения: 274

Според един много умен мой приятел, който в 7 клас четеше Достоевски в оригинал, Колю си е нещо като "ресторантски джаз" Simple Smile

Е, много оригинално, толкова е демоде вече да се плюе Коелю.
Освен това не го намирам за чак толкова зле, четивен е, ако и да не открива топлата вода.
Не се правете насила на интелектуалци.

Дафи, той го каза човека още след първите му две книжки...Както и да е. Аз не разбирам от такива неща...

И си много права....насила хубост/интелектуалец не се става....Ето аз от много напъни - единствено интелектуални хемороиди си докарах Simple Smile

# 36
  • Мнения: X

Според един много умен мой приятел, който в 7 клас четеше Достоевски в оригинал, Колю си е нещо като "ресторантски джаз" Simple Smile

Е, много оригинално, толкова е демоде вече да се плюе Коелю.
Освен това не го намирам за чак толкова зле, четивен е, ако и да не открива топлата вода.
Не се правете насила на интелектуалци.
Е че е четивен,четивен е,малко като вафли "Фокус" ми е на мен,ако ме почерпят ще хапна,добре ще ми влзезнат,ама после ще се чудя,що съм се хабила да ги ям.

# 37
  • Мнения: 2 161
селинджър,ти не си ли фен на Селинджър?

# 38
  • Мнения: X
ауу,мноу селски звучи тоз Селинджър,аз съм гаржданка и не съм му фенка..
Ъмм,интелектуалец? Какво е туй животно?

# 39
  • Мнения: 274
селинджър,ти не си ли фен на Селинджър?

Не, фен съм на Милко Калайджиев, та от там и това селинджър....Simple Smile

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Според мен-адът,това са другите,които ни държат в зависимост.Ограничават ни правилата,които ни се налагат от обществото.Погледнато от този ъгъл,адът-това сме ние самите,защото живеем за хората,влияем се от чуждото мнение и не смеем да им кажем какво мислим или да правим,каквото искаме.

# 41
"Адът - това са другите" си е нормално моментно състояние, изкристализирало като сентенция в главата Сартр-ова вероятно тогава, когато покрай същата са свистели нацистки осколки. Бих си позволил малка корекция на "Адът - това са действията (колегите юристи подсказват и бездействията) на другите. Ако другите просто кротуваха тихо в тъмния ъгъл на някой бар, изпускайки доволни въздишки и тънки посталкохолни лиги, наместо да кроят светли планове за личното бъдеще, изискващи ловки маньоври в Обществената Преебушка, адът щеше да настъпва единствено когато свърши бирата, което от своя страна води и общия извод: Адът е илюзия, породена от липса на алкохол.
На Ницше примерно, като на киселяк-въздържател, сигурно не му е било лесно. За това е дефинирал и ада на Боговете: И Христос има своя Ад - любовта си към хората...

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не съм чела, затова и нямам идея на къде се е завъртяла този път темата ...

Адът- това са другите

... другите са, но преживяването за Ад е лично, така че адът- е във всеки от нас ... и най- вече адът сме ние с нашето преживяване за собствената ни личност- какви сме, бихме могли да сме, искаме да сме , съпоставено с чуждата идеят за това какви сме или трябва да бъдем и какви са другите и искат д абъдат

# 43
  • Мнения: 765
 Аз го разбирам буквално, няма никаква мистерия, според мен. Ако аз не живеех сред хора, нямаше да имам с кой да се сравнявам , нямаше да се гледам през чужди очи и щях да съм си самодостатъчна. Тогава щях да достигна до истинското си аз без проблем , без никакво съмнение. Това означава, че РАЯТ ТОВА СЪМ АЗ!!!

# 44
  • Мнения: 281
Не съм чела Сартр.
Сега чета руските класици. Подарък от Флор.

Общи условия

Активация на акаунт