Моля за помощ , малкият е с обрив ...

  • 3 268
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Знам ,че темата е за здравния , но моля модераторите да ми я оставят днес в този форум , за да я видят повече хора   Praynig
Ситуацията е следната : снощи както си играехме с детето и видях , че бузите му пламнаха червени  Confused Вгледах се имаше пъпчици , но като подкожни подутини .
Малко след това се появиха и на ръчичките около китките и на едно две места по тялото - червени петънца с такива подутинки в тях - като от коприва  Sick
На своя глава го намазах с Певизон . Буквално след 10 минути лицето му се оправи , останаха другите , а от тях нямаше и следа сутринта ...
Вечерта / към 22.30 ч. / не ми беше удобно да безпокоя педиатъра . Сутринта му звъннах - каза ,че е хранителна алергия или е от някоя дреха .
Детето обаче вчера беше с дрехи , които е обличал и преди ... само якето му е чисто ново  Rolling Eyes
Един път му се случи нещо подобно , когато беше на 1.6 г. тогава казаха ,че е от храна ...
Какво мислите ?

# 1
  • Мнения: 3 423
а нещо ново хапвал ли е newsm78
на мен ми прилича на хранителна алергия

# 2
  • Мнения: 4 668
Не попитах какво са им давали в градината ... Когато го взех всичко беше ОК . Вечерта се появиха пъпките  Rolling Eyes
Аз се чудя и на лекар да го водя ли ?
Какво да му кажа или покажа след като вече няма пъпки ?
Колкото до нещо ново  Confused той е голям , отдавна яде всичко ...

# 3
# 4
  • Мнения: 700

Сама го наричаш "като от коприва". А уртикарията е точно с такава характеристика, даже мисля, че уртика значи коприва.
Виж тук: http://pramed.com/urticaria.htm

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
По отношение на алергиите искам само да вметна нещо - алергия може да се появи и към продукт, който се ползва от дълго време. Не е задължително да е нещо ново.
Това го знам и от лекар и от собствен опит. Ползвах крем на Виши доста дълго време и изведнъж получих жестока алергия от него - не само обрив, но и оток на лицето.

# 6
  • Мнения: 3 423
Изчакай да видиш дали пак ще се случи,не мажи с кортикостероидни кремове(незнам този Певизон ,какъв е,но да те предупредя)
На моя син му се появяват такива странни като петънца (като ухапано от комар)водих го на най добрите алерголози и всеки път ,като го заведа няма нищо ,съответно те ме гледат ,като хипохондричка Rolling Eyesи ми обясняват ,как нищо му нямало.
А обривите по китките как са newsm78
Аз те попитах за нова храна,защото виждам,че нямате 3 години и не знаех дали си давала шоколад,ядки-което аз отлагам за след 3.По всяка вероятност са му дали нещо в градината(обрива може да не се появи веднага)

# 7
  • Мнения: 4 668
Прочетох за уртикарията ... твърде много съвпадения наистина Rolling Eyes
Отивам да питам какво е ял .
Сетих се и , че в неделя беше цял предиобед на Витоша с баба си и дядо си / по повод студовата уртикария / , но тогава защо се проявява в понеделник вечер  Rolling Eyes
Ще изчакам наистина и тази вечер и ако пак се появи обрив излитаме при лекаря .

Mila mama   Hug Ял е и шоколад и ядки / не ги обича особено , но не са му и нова храна /

# 8
  • Мнения: 4 668
аудист - благодаря !
също и на теб lo  за линка !
  bouquet
 

# 9
  • Мнения: 700
Само да добавя от личен опит - диетата е необходима като начало до срещата с алерголог и кожен лекар. Аз не бих мазала с нищо до посещение при доктор. При първоначално спешно посещение при кожен даже ме посъветваха да не давам противоалергични, за да не замазват симптомите.

# 10
  • Мнения: 1 312
Без преглед няма да минете,но поне се обади да питаш дали не може да даваш Фенистил на капки през това време.
На моят син много добре му повлияха на една алергия/към препарат обаче,за паразити по растенията/.

# 11
  • Мнения: 8 769
Аз лично се съмнявам,че здравния форум е по-малко посещаван от този. Дори там има и лекари, които пишат. Но тъй като не съм модератор тук, няма да се меся.

Чисто новото яке прала ли си преди обличане? Ако не-напълно възможно да е от него обрива.

А и щом не се е повторило-може наистина да е било реакция към храна или дреха, или играчка...към нещо. Не бих мазала с нищо. Peace

# 12
  • Мнения: 46 552
София получава такова, ако облече дреха, избелвана с белина Tired

# 13
  • Мнения: 4 668
Без преглед няма да минете
Добре , сега трябва ли да го водя на лекар ?
Какво да им покажа  Rolling Eyes Той вече няма никакви пъпки ...
Аз лично се съмнявам,че здравния форум е по-малко посещаван от този. Дори там има и лекари, които пишат.
Може би си права ... Нека остане тук до довечера и ще помоля модератор да я премести !

# 14
  • Мнения: 3 447
Звучи ми като уртикария и на мен. Аз имам такова, но не мога да хвана от какво се провокира. Понякога се появява дори като кръстосам крака на босо. Помага ми мазане с Алергозан, веднага облекчава.

Общи условия

Активация на акаунт