Не трябва ли ДГ да имат охрана?

  • 1 743
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 3 058
Предисторията е, че синът ми трябва да тръгне септември във 2 група, защото не е ходил на градина, а е набор 2004, а такива свободни места почти няма. Затова отидох в една от градините, обявили цели 8 свободни места за 2 група, а именно 151 ЦДГ на ул.Мърфи.
Влезох в двора - ОК, обаче вратата на сградата беше отключена - бутнах вратата и тя се отвори. Нямаше никакви информационни табла, и най-вече никаква охрана. Имаше и отворена врата към някаква група - виждаха се шкафчетата, няколко отворени и вътре - якенца, ранички...можех да си взема няколко и да си тръгна необезпокоявана  Thinking
Аз излезох навън и мернах някакъв изстрадал звънец зад "новата" мазилка - звъннах, излезе някаква леличка, която трудно говореше български и не ми даде никаква информация, не знаеше за никакви свободни места, не знаеше дори къде се намира филиалът им - каза - някъде по-нагоре по Оборище  Shocked
Е, аз го намерих, ама и там същото. Директорката била болна, никой нищо не знае...
А градината не е толкова лоша на външен вид, двора е хубав (на централата, не на филиала), дограмата е сменена, удобна ми е...но няма охрана  newsm78

Има ли охрана във вашите градини????  Не са ли задължени общинските градини да сключват договори с Егида?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 867
В детската градина на Габриела има дневна охрана от "Егида". Децата много си обичат "полицайката". Освен това през деня са заключени всички входове, освен централния, който води към административната част на сградата.

# 2
  • Мнения: 700
Детската градина, която аз съм набелязала и огледала има, спират те още на вратата, но във филияла никой не ме спря, можех да се разходя добре преди да ме спре учителка.

# 3
  • Мнения: 812
В детската градина на Габриела има дневна охрана от "Егида". Децата много си обичат "полицайката". Освен това през деня са заключени всички входове, освен централния, който води към административната част на сградата.
и при нас  е така,една охранителка и всички врати се заключват,въпреки  че това не е гаранция за не добронамерени хора!

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
В детската градина на Габриела има дневна охрана от "Егида". Децата много си обичат "полицайката". Освен това през деня са заключени всички входове, освен централния, който води към административната част на сградата.
и при нас  е така,една охранителка и всички врати се заключват,въпреки  че това не е гаранция за не добронамерени хора!

по същия начин е и в нашата детска градина

# 5
  • Мнения: 605
Трябва, да.
Нашата градина също има охрана /жена/, която седи в централното фоайе на първия етаж. Също е отключена само една врата и то само когато е времето за приемане/взимане на децата.

# 6
  • Мнения: 47 981
и при нас има охрана от егида, но във филиалите няма

# 7
  • София
  • Мнения: 2 530
При нас охраната е само на входа на яслата. Другите входове общо 2 нямат охрана.

# 8
  • Мнения: 3 886
Трябва, да.
Нашата градина също има охрана /жена/, която седи в централното фоайе на първия етаж. Също е отключена само една врата и то само когато е времето за приемане/взимане на децата.
И при нас етака .От време на време мярках и 1 мъж но беше около 2-3 пъти Peace

# 9
  • Мнения: 8 999
При нас има охрана, дворните врати /те са две/ се заключват и там има звънец - ако трябва да влезеш в  час, който не е удобен /след 10 ч и преди 16 ч./ звъниш и охраната идва да отключи. Полицайките ни са много приятни - познават всички деца по име, познават родителите, а и като се наложи, помагат в отглеждането на дребосъците. Мисля, че е задължително да има охрана в детските градини и в училищата.

# 10
  • Мнения: 550
Мисля,че трябва да има охрана.За съжаление в Пловдив не съм виждала,дори не съм чувала да има охрана на ДГ или ясли.

# 11
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Да, има полицайка от Егида май. Винаги е една и съща, но един път имаше и възрастен полицай.

Странно ми се вижда да е отворена градината...

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми е в 170 ДГ. Охрана няма. Другото, което ме притеснява е следното:
Дъщеря ми е в група настанена на вторият етаж. Родители до там не се допущат. Когато си взимам детето звъня на звънец и по домофон съобщавам за кое дете съм. Много често деца са дежурни на домофона. Детето ми се облича и слиза на входа само т. е. никой не ми го предава. Притеснявам се от факта, защото всеки може да отиде и да каже едно име на домофона и да си вземе дете. Госпожите нямат представа кой взима децата #Cussing out.

# 13
  • Мнения: 1 479
Естествено, че ТРЯБВА!И големият ми син е набор на твоя,и има проблем с местата за ДГ!В квартальт ми в една от детските градини охраната ни гонеше лятото ВСИЧКИ МАЙКИ С ДЕЦА от двора на градината/бях бременна с малкия/,че нямаме право ДЕЦАТА НИ ДА ИГРАЯТ ТАМ!Сьщевременно наркомани си влизат,когато си пожелаят!И аз се питам тази охрана вьрши ли си работата,когато ТРЯБВА ДА ПАЗИ ДЕЦАТА в градината?

# 14
  • София
  • Мнения: 8 932
И в Градината на Баткото има охрана. Седи във фоаето, където водят и двете външни врати. Обикновено едната е заключена. Сега май ще слагат домофони, за да се ограничи съвсем влизането в градината.

# 15
  • Мнения: 2 241
В 50 ОДЗ, където ходеше баткото и където евентуално ще ходи бебката има денонощна охрана. Плащахме по 4 лв. месечно за целта. Мисля, че това може да се организира и от родителите при добро желанеие.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 759
В градината на Дияна няма охрана. През деня вратите са затворени, има звънец. Вечер винаги до вратата седи по някоя лелка. И всички имат професионално увреждане, т.е. познават почти всички родители.

# 17
  • Мнения: 1 809
И в нашата  градина  има охрана от Егида, 2 съм засичала ,седят до входа.
Мисля че е задължително да има охрана, може би точно тогава е отишла да пуши или до тоалетната и затова да я е нямало  newsm78...знам ли

# 18
  • София
  • Мнения: 3 663
В градината на Дияна няма охрана. През деня вратите са затворени, има звънец. Вечер винаги до вратата седи по някоя лелка. И всички имат професионално увреждане, т.е. познават почти всички родители.

Все едно аз съм го писала, същото положение е при нас.

# 19
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
В градината на сина ми, в двора си влизаш необезпокояван, но вратите на сградата са заключени, има звънци, има и охрана.

# 20
  • Мнения: 535
В детската градина на Габриела има дневна охрана от "Егида". Децата много си обичат "полицайката". Освен това през деня са заключени всички входове, освен централния, който води към административната част на сградата.
Абсолютно по същия начин е и при нас. Но в двора може да влиза всеки.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 295

В градината на дъщеря ми има двама мъже, които са и поддръжка и охрана.
Поддържат площадките и седят до входа.

# 22
  • Мнения: 581
 И в нашата детска градина има охрана от Егида.Отворен е само централния вход сутрин от 7 до 8.30ч. и след обяд от 16 до 19ч.През останалото време е затворено.На входа има звънец.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 079
Познавам добре работата в 151 градина. Сигурна съм, че в централната сграда има охрана. В момента може да е отишла до тоалетната, да си купи нещо за ядене или кой знае какво друго, но винаги има охрана там. Peace
Виж, във филиала на "Оборище" охрана нямат, но пък той е само с един вход, който се заключва от персонала и се отключва само когато някой звъни. Naughty

А на въпросът ти: "Не трябва ли ДГ да имат охрана?" - Да, трябва.
В почти всички детски заведения и училища в София има охрана от Егида. Вечер същите се охраняват от СОТ на Егида. На някои заведения и училища има вече и охранителни камери, с които се наблюдава и районът около заведението, плюс СОТ-а нощем и през почивните дни, плюс живата охрана.

# 24
  • Мнения: 3 146
Според нашата директорка, охраната са си я поискали родители преди 2 години, като са се съгласили да събират по 2 лв. Не зная дали на Егида й се плаща от общината или от родителите на децата. При нас тази година гласувахме, пак да има охрана, по 2 лв на месец.

# 25
  • Oslo
  • Мнения: 659
Там където работя и в градината на малкия ми син няма охрана и никога не е имало. Няма звънци, няма заключване и др. подобни. Когато се водят и взимат децата е малък ад, особено ако за 1 дете дойде половината рода(както често става в яслата). За охрана в училището на големия пък плащаме ние - родителите, по 10 лв.на срок, ако не се лъжа.

# 26
И в градината на баткото има охрана от Егида,две жени които познават всички родители и деца.Даже от скоро са с камери.

# 27
  • Мнения: 20
Якенцата и раничките са наи-малкия проблем,ами децата? На позната детето си беше тръгнало така от групата.В 14-то ОДЗ ,което посещава моят син,охраната е на Егида.Дворните врати са 2 от двете страни на градината,след 8:30 обаче едната за заключва до следващата сутрин,остава само едната ако някой има нещо спешно.Също се заключват и входовете на яслата и градината и влизането става само след позвъняване.Мисля ,че е доста безодговорен подхода на директора на градината,за която говориш.Нямате  ли си някакъв родителски актив?Поставете този проблем ,на някоя от родителските си срещи,заради децата си.

# 28
  • Мнения: 37
В нашата детска градина има охрана на егида. Сутрин , след 8:30 вратата се заключва. Ако искаш да разговаряш с директорката - тя си има приемни дни и час.
Следобед, за да си вземеш детето звъниш на домофона и след това може да влезеш вътре. Родителите се допускат в помещенията само  за 1 група или за яслата

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 551
В нашата детска градина вратата е отключена само докъм 9 ч. сутринта, когато се водят децата, и след 16 ч.  Между 7-9 ч. и между 16,30-18,30 ч. има жена, която следи кой влиза и излиза. На тази жена си плащаме ние родителите - всяка година в началото се събират по 5 лв от дете и й се плаща месечна заплата. С времето обаче тази жена си свикна с децата и помага и за други неща, които не й влизат в задълженията  Peace Ако ти се наложи през деня за нещо да ходиш до градината, има звънец, на който звъниш и ти отваря някоя от лелите  Peace

Общи условия

Активация на акаунт