Колко време продължава тоя пусти грип?

  • 36 400
  • 184
  •   1
Отговори
# 60
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406

 
За себе си при кашлица и болно гърло - компреси вечер /памук, нопоен с чист спирт от аптеката, парче плат отгоре - преди лягане в горната част на гърдите, до гърлото; Проспан-Акут - разтворими таблетки с екстракт от бръшлян + таблетки за смучене Stlepsils INTENSIVE - /не обикновените/ - мед и лимон - по 3 на ден.
Все пак е добре да провериш доколко са подходящи по време на бременност!
За другото не знам, но със сигурност трябва да забрави за компреса със спирт.  Peace 
Може да пробва с разни чайчета и сиропи на растителна основа. Ако не можеш да се посъветваш с лекар питай в аптеката за подходящи сиропи, те ще те насочат.

# 61
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Цитат
Присъединяваме се и ние към отбора - Калина е с температура, главоболие, болки в ставите и като усложнение вече е и с бронхит. Температурата й обаче е ниска - 37,7, но пък е много по-отпаднала, отколкото когато е била с по-висока температура. Освен това я боли и едното уше. Засега кашля по малко и има малко сополи.
Виктория също я болеше едното ушенце, явно отсополите, но слагахме капки и мина. сега все още си кашля по мъничко много суха кашлица, сополи също и текат. Пожелавам ви дане вдигате висока температура, дано при вас да мине по лека.
Цитат
Моля ви, помогнете ми, не мога повече,толкова съм отчаяна от този грип,вирус,настинка или каквото е там.Всички сме болни-мъжа ми, аз бременна в 21 г.с. и дъщеря ни на 1 г. и 9 м. Горката тя най страда,сега не ходи на ясла в къщи е 1 седмица и на моменти е по добре,а днес пак се влоши-няма температура но киха постоянно,хрема и от време на време кашля,очичките и са болни,отпаднала е-изпила е 2 две шишета фитолор, 1 шишенце умколор, стодал пие и нищо... сега ни е изписан СУМЕТРОЛИМ който отказва да пие,а на сила като и дадем повръща,мъчи се,плаче. Някой има ли опит с този сироп,моля ви кажете как го давате,алкохол ли има в него,нещо и щипе много,ще съм благодарна ако някой сподели ефикасен метод за даването му,без  мъка  Sad отделно че аз като съм бременна не мога да пия кой знае какво и кашлям деноношно и съм много зле, и дори милото ми детенце да се излекува,явно аз му предавам всичко отново.
Аз се радвам Вики като киха когато е болна, защото така най-добре изкарва всички секрети. Ама честно казано твойто описание ми прилича повече на настинка откалкото на грипа. Защо не пробвате да се лекувате и двете с нещо хомеопатично. Аз давах осцилококцинум и Парагрип.
Успех.

# 62
  • Мнения: 274
Благодаря много момичета за съветите, сега се връщаме от доки,изписаха ми атибиотик,за да не станело по зле, след като съм опитала с какви ли не хомеопатични. Почвам да го пия,защото неиздържам повече. А бебка още малко ще опитаме с по леки средства, дано се оправи, ако не атибиотик Sad само да ни мине,вече на всичко съм съгласна.
Много здраве на всички и бързо оздравяване на болничките, не е работа така   bouquet

# 63
  • Мнения: 104
Мами, не забравяйте да давате витамин С, задължителен е при вирусни инфекции. Скорошно оздравяване на всички дечица.

# 64
  • Мнения: 131
Нас заради кашлицата ни изпратиха при алерголог .
Откри ни стеснение в лявата ноздра на нослето -  дано само това да са проспали специалистите УНГ.

# 65
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510

Ивка10,твоите хра оправиха ли се?

Да,да чукам на дърво сме по-добре.
Увеличих имуностимулантите и на двамата.Боби беше три дни със Т и край.След него се разболя и Преслава.На единият ден вдигна висока Т и сочеше главичката,че я боли.Вечерта вдигна два пъти,сутринта рано на другият ден и това беше.
Аз пък се оставих на грижите на мъж ми и неговите вълшени хапове"Ремантидин"-май така се пише, и днес съм сравнително добре.Щом си поизчистих къщата,сготвих и още куп дом.неща съм пушка.
Бързо оздравяване пожелавам на всички болни,и дано този грип е последният за зимата.

# 66
  • Мнения: 351
 Хайде и ние да се присъединим.

 Вече повече от седмица с малкият /1г и 11м/ водим война с грипа. Започна с хрема, след това кашлица, предполагам причинена от хремата и миналият петък вдигна Т 39, 39,5.
До вчера бяхме на Витамин С, есберитокс и вентолин. За хремата- само стеримар.

 Т продължи 3 дни след това изчезна и малкият беше видимо здрав. И така 2 дни. Тъкмо се зарадвах и пак вдигна 39,5, кашлицата се влоши, хремата се засили и казва, че го боли гърло и глава.

 Вчера ни изписаха Аугментин и още същата вечер беше видимо по-добре. През ноща вдигна Т 37,3 , но я свали без да му давам нищо. Днес не е вдигал, да чукна на дърво.
 Имаме си и още една екстра- разстройство /от вчера/. Днес вече му давам смекта и ентерол. Освен това нищо не яде, пие само чай и мляко, а сега трябва да му спра млякото заради разстройството #Crazy.

# 67
  • София
  • Мнения: 9 857
mimi.m,моята дъщеря пи Аугументин като беше болна от грип.Понеже за първи път пие АБ,лекарката ме предупреди,че при много деца точно Аугументина действа именно така-разхлабващо,и като свърши приема,и разстройството приключва.

# 68
  • Мнения: 351
 При нас разстройството се появи преди да му дам Аугментина. От него се засили.

# 69
  • Мнения: 4 668
Много е гаден този грип  Sad При нас на 5- тия ден температурата изчезна и като цяло детето се оправи . Точно да се зарадваме с татко му , че два дни е добре и пак вдигна темп. и започна да кашля ... За капак днес пак повърна  Sick
Нашият лекар никак не обича да дава лекарства / антибиотик имам предвид / и сега пие : есберитокс , вит. С , синекод за кашлицата и панадол за Т над 37 ... Почвам да се чудя дали не правим грешка , че не даваме антибиотик  Rolling Eyes
Казаха ми , че ако утре пак е с температура ще правим изследвания за някакви бактерии .

# 70
  • София
  • Мнения: 9 857
 Pipinka,май при повечето деца,включително и при моите,грипа мина на две фази-след няколко дни с Т следва подобрение от ден два и после още два-три дни наново грип.Както и по-горе писах,аз имам пълно доверие на лекарката ни,но за съжаление майка и почина точно когато се разболяха малките и дежурната лекарка изписа на голямата ми дъщеря АБ.А те досега не са пили.После се оказа,че не е било нужно,но вече го бяхме започнали.Малката не пи АБ-грипа се разви точно като при кака и,ама абсолютно еднакво .Та,мисълта ми е,че щом си имаш доверие на педиатъра,следвай му инструкциите и,както казва нашата лекарка-ако грипа е без усложнения,АБ въобще няма да повлияе за по-бързото му лечение.

# 71
  • Мнения: 123
И ние сме всички болни в къщи, дъщеря ми пие антибиотик:"amoksiklav" вече от 4 дена, вчера беше мн. добре, изчезна темпер., и кашлицата, носа и беше сух- днес се събуди отново болна,кашля дори много повече от преди 4 дена, носа  и тече като река, задавя се от сополи.Давам и   "Мукосолван"също, но не виждам ефект от него.
 И тя получи разстройство от антибиотика, оправих я с лечебна каша"Хумана", пи я 2 дена и разстройств. спря-а и е с приятен вкус на банан.

# 72
  • Мнения: 123
Още нещо, една изпитана бабина рецепта:

1глава чесън,1 лимон, 1 с.л.мед и преварена вода
взима се един буркан и се нарязва чесъна,и лимона с корите
слага се меда,и се залива с преварената вода
да престоява в хладилника 1 нощ се взима по 3 пъти на ден
Взима се  само от сока.

# 73
  • Мнения: 42
 Така е Валенце, грипа минава през две фази.При нас първите три дни с t, радост,че оздавяхме,после обаче отново t, така точно 7 дни. Размина се без антибиотик,без усложнения. Дано всички оздравеят бързо !

# 74
  • Мнения: 4 668
Валенце , ще те послушам ... просто исках да си сверя часовника , да не би да бъркам нещо , като не давам антибиотик . И моят син не е пил досега .
Явно наистина е на две фази ...  Sick

А колко време след като се закрепи и считам , че е здрав мога да го заведа на градина ?
В смисъл - трябва ли да си остане по - дълго в къщи , нещо като възстановителен период ?

Общи условия

Активация на акаунт