Какво е изневярата

  • 7 772
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 336
Блонди мама, ако еднократните инцидентни изневери станат честички? Днес се напил, след 5 месеца пак?
Аз съм на мнение, че едно прасе научено ли е да рови - няма отучване.
Ей, Иса честно казано завиждам на светогледа ти. Що и аз не мога да съм така.
Ами съм една консерва... Crazy

# 31
  • Мнения: 903
Сиси, казвам "еднократна, инцидентна изневяра", т.е. говоря в единствено число - за случай който е единичен! Изобщо не допускам възможността за повторяемост, щото тогава директно нещата отиват в другата категория, за която говорих и коятосъщо определих като недопустима за мен:

Категорично обаче не приемам и формулировката "само сексуална връзка, нищо повече". Щом се е повторило повече от един път, значи не можем да говорим за инцидент, а става въпрос за съзнателно поведение. Щом той е способен на подобно съзнателно поведение, значи е престанал да зачита изобщо чувствата ми.

# 32
  • Мнения: 2 336
Блонди мама, не съм разбрала... Мислих, че имаш предвид повтаряне със същия човек. Извинявай!   bouquet

# 33
  • Мнения: 6 315
Еднократна, инцидентна изневяра и аз бих простила. Ако се прави достатъчно умно за да не разбера - ок - още по-добре няма да имам какво да прощавам, защото няма да знам Simple Smile.

Емоционална - никога не бих. По-добре е хората да бъдат честни в отношенията си и когато спрат да се обичат или заобичат някой друг, всеки да поема по пътя си.

Тоя Филип го гледах вчера - ужасен човек. Нагъл!

# 34
  • Мнения: 903
Сиси, няма защо да ми се извиняваш! Имах предвид и със същия човек, но и със друг - повтори ли се.... КРАЙ! И съм толкова категорична, защото аз самата никога не бих причинила подобно нещо на човека, когото обичам! Не съм го правила дори когато съм била жестоко наранявана, т.е. имала съм евентуален мотив. За мен верността е състояние на ума, което е пряко производно на състоянието на душата наречено ЛЮБОВ! Не може да обичаш някого и същевременно да допускаш за нещо нормално да търсиш секс другаде. Напротив, нормалното и логичното според мен е, ако истински обичаш някого, изобщо да не ти минава през ума за друг човек, другите да не ги забелязваш.

Моят любим понеже е ревнивичък, пък знаете - е далеч, туко ми построява разни изречения в смисъл да не взема да си намеря някой друг. Та преди известно време му бях писала в един имейл следното: "Просто ми вярвай! Да, в ежедневието си съм заобиколена от доста мъже - колеги, клиенти, но моите вътрешни очи виждат само ТЕБ!" 

Така разбирам аз любовта! Flowers Rose

# 35
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз пък считам че за жалост секса и лубовта ас понякога различни неща
не мога да го обясня и в общия случай могат да въвят заедно и би трябвало...но понякога секса наистина си е само нагон и при някои вътрешни липси и ако искате и външни /т.е. някакви липси в двойката/ - както по нашите реалита казват - секса става реалност
любовта е състояние на душата - не на тялото
в общия случай това състояние на духа влияе и на тялото
но понякога тялрото си има своите желания
обаче ето тук за мен човека се различава от маймуните и от др животни - той мисли /уж/ и взима решения, които би трябвало да са ОБМИСЛЕНИ, и има ВОЛЯ, която била по-силна от всичко останало...
но това са приказки - в почти 90% от случаите хората действат като примати, че и по-зле....

# 36
  • Мнения: 903
ето тук за мен човека се различава от маймуните и от др животни - той мисли /уж/ и взима решения, които би трябвало да са ОБМИСЛЕНИ, и има ВОЛЯ, която била по-силна от всичко останало...
но това са приказки - в почти 90% от случаите хората действат като примати, че и по-зле....

Ами, catnadeen , какво да ти кажа?! За тия почти 90% си повече от права. То затова сме толкова много потребителите в тоя подфорум, щото някогашните ни половинки са действали като примати! Дали е било изневяра или друга някаква форма на първосигнално поведение.... 

# 37
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Мислите ли ,че понякога ние научаваме за изневерите им(досещаме се за тях защото те са ни дали повод за това),именно когато мъжете са пойскали  вече ние да разберем и търсят начин един вид да ни я кажат или покажат. Thinking
Не казвам ,че винаги е така и ние не можем както се казва да ги ;хванем;,но задавали ли сте си този въпрос;Не научих ли аз за изневярата му,защото той вече искаше или търсеше начин да ми я  покаже;? newsm78

# 38
  • София
  • Мнения: 17 282
Славче, точно така мисля аз.
Понеже ги е страх да направят крачката напред, съзнателно или не правят така, че да разберем и решението да е наше.
100% съм сигурна в това.

# 39
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
И аз така мисля Бърди Confused

# 40
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
при мен не беше така, но и действията на мъжа ми показаха, че определено не е искал да се разделим
просот му липсваше нещо и го търсеше навън

иначе може и така ад е в някои случаи - но всеки е индивидуален

# 41
  • Мнения: 357
Не мога да кажа какво е изневяра. Много зависи от човека с/у мен и от връзката, която имаме с него.......
Едно обаче е особено важно за мен - срещу себе си да имам зрял и мислещ човек, които да си дава реална представа какво прави и защо го прави. Другото е, че искам всичко да знам. На забежка тип: Бях в бар, видях руса мацка, правихме секс на плажа - мога дори да се посмея. Ако се чувствам сигурна в любовта към мен на отсрещната страна.

Емоционална изневяра не мога да простя.  Stop
И аз така мисля, но сега, след раздялата ми с БНД, него си го обичах, ревнувах си го, пазех си го и си го исках само за мен, че даже си му и вярвах като ми обясняваше как друга неможел да погледне Rolling Eyes
Сега е друго, искам човек насреща, искам отношение, искам да виждам, че държи на мен, наясно съм, че идеални хора няма, наясно съм, че вярност до гроб не съществува, всеки може да сгреши и всеки си преценява какво може да прости.
Що се отнася до мен, аз бих простила физическа изневяра, но зависи как ще ми бъде поднесена и до колко съм сигурна в чувствата на отсрещната страна. Но предателството, лъжата, емоционалната изневяра  Naughty не!!!

# 42
  • Мнения: 1 559
Синоними на изневяра
- измяна
- вероломство
- отстъпничество
- предателство
- ренегатство
- нечестност
- невярност
- фалш
- двуличие
- лицемерие
- измама

това от бг тълковен речник... Sunglasses


Иначе за мен изневяра е всичко,с което би ме наранил партнёра Tired...,някои имат по мъзохистични виждания по въпроса..,но за мен -целувка,прегръдка с чужда жена(освен ако не е семейна приятелка),чатене в нета с моми,писане на смс-и с моми...а да не споменавам секс и т.н #2gunfire...И честно,ама не виждам разлика между физическа и платоническа изневяра Crossing Arms..,ми за мен си е същото Crossing Arms...дали ще си топне чушлето на чуждо,или ще изпитва някакви чувства към друга,...за мен е равносилно. Tired
Дали мога да простя,ми незнам newsm78...,но дано не ми се и налага да разбирам Peace

# 43
  • Мнения: 2 336
megan79, дано не ти се наложи никога да разбереш. Синонимите са прави. Никъде не става въпрос за секс в тях. Както казах -  изневярата се определя в рамките на двойката. Някои не приемат секса за изневяра, други за поглед встрани война правят.
Но когато си станал доброволна част от една двойка, смятам, че нямаш право да излизаш извън рамките.
Ако просто не искаш вече - не това е начинът.

# 44
  • Мнения: 3
eh,jivot-jivot Embarassed

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 23:27 от danieelaa

Общи условия

Активация на акаунт