Полипи на матката

  • 275 502
  • 481
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 23 165
Kое е най-добре да се направи лапароскопия или хистероскопия Sad
Те се правят за различни работи, зависи на теб какъв ти е проблема.

# 76
  • Мнения: 1 248
Kое е най-добре да се направи лапароскопия или хистероскопия Sad
Ако говорим за полипи, аз бих казаха хистероскопия, има диагностична и оперативна такава  Peace

# 77
  • Мнения: 23
За съмнение за полипи,eндометриоза и миома?Незнам хистероскопията дали ще помогне и за др-те.Ако направя лапаро няма ли да ми навреди тъй ката несъм раждала немога да се усмеля

# 78
  • Мнения: 1 248
Деси, този въпрос така както си го формулирала го задай на гинеколога ти Peace

# 79
  • Мнения: 23
Да то друг начин няма.Все пак трябва изследвания за тумарни маркери,хормони.Мс за съвета

# 80
  • Мнения: 41
Пия пети месец дуфастон, заради кафеникави прокървявания извън цикъла и полипи - два в матката и един на канала. При предпоследния преглед лекарят ми каза, че всичко се е изчистило, а и нямах течения! Но сега петия месец имах кафеникаво течение петнадесети ден - шестнадесети ден от менструацията и ходих пак на лекар. Същият лекар рече, че вижда отново полип на канала??? Имам да си допия дуфастона до 19 август и го спирам. Пия го от 5-25 ден в месеца. Сега незнам какво да правя. Доверих се на колежките, които ми казаха, че за да ми спре течението да си правя дамски душ със смрадлика и сода. Така и направих. Течението спря на втория ден, откакто почнах промивките, като втория път имах един голям съсирек, който може да е бил и полипа, защото лекаря каза, че ако течението не спре до шестнадесетия ден от цикъла ще трябва да се прави абразио. Бях изплашена и сега вече незнам дали съм болна или здрава??? Имам ли полипи в матката или са се излекували ? Да правя ли абразиото или не е нужно, тъй като не съм раждала? Миналият месец хвърлих 80 лева по доктори и нищо смислен от 5 минутен преглед и думите, щом нямаш течение не прави абразио. Ходих при трима за мнение. Вече нямам пари и нерви. Страхувам се как ли ще съм този месец !!! Какво да очаквам - нямам вече пари за хвърляне на вятъра. Последния лекар не пожела да ме види на вагиналния ехограф, защото било опасно - имало облъчване  ooooh! Само преглед със спекула и опипване на корема на кошетката !  Една лекарка каза, че нанераждали жени било опасно да се прави абразио, защото можело после да нямам деца, а аз съм на 29 години и никога не съм правила опит! НИкой не се заема да ме лекува !  ! Уморих се !

ох, да допълня, че колежките ми казаха да вземам и витамин це 15 дни от 500 мг и аз го правя ! Ще се лекувам по бабешките методи вече !

# 81
  • Мнения: 544
Полип на матката може да е причина да не забременееш, така че не си прави шеги с разни промивки. Махала съм един и същ полип няколко пъти,полипът не беше вътре в матката, първият път беше амбулаторно, защото не беше голямо столчето, след това с абразио но това не е пълно остъргване на матката та да се притесняваш толкова , под упойка си и се премахва само полипа, след това се дава материала за изследване хистологично което излиза за 10 дни.
Хистеро скопия (оглед на матката )  правих октомври миналата година, имах и там едно полип че което беше премахнато. Потърси мнение от доктор който се занимава с стерилитет, те ще знаят как да под ходят в твоят случай.

пп. никога не съм имала кървене, даже цикъла ми ставаше по оскъден, така че това не е оправдание от страна на лекаря че не прави абразио.

Последна редакция: пн, 16 авг 2010, 17:28 от velka.

# 82
  • Мнения: 41
Насочете ме към лекар по здравна каса, че вече ще се побъркам и незнам къде да отида, само ми вземат парите и ей така ме оставят !  newsm78

# 83
  • Русе
  • Мнения: 904
 lasi123  аз съм правила хистероскопия преди инвитрото и сега съм бременна,и аз имах същите притеснения отосно престъргването но доктора ми разсея всички съмнения след като ми обясни подробно метода по който се маха полипа ,така че не отлагай а направи хистероскопията и недей се лекува по бабешки наистина понякога помага но не винаги

# 84
  • Мнения: 23
На мен ми ги предписаха за спиране кръвотечението ама ефекта  беше времеменен.НА напълняването майната му има по лоши неща като тези Angry

# 85
  • Мнения: 228
преди 2 години при преглед доктора ми се усъмни за наличие на полип на матката - но аз като някои от вас се уплаших малко и още не съм отишла. не съм раждала и и се двоумя. може би бъркам.

# 86
  • Мнения: 41
На колко години си аморекс ?

# 87
  • София
  • Мнения: 7 097
Възможно ли е от полип да се слабее? Забелязали ли сте?
Предстои ми махане на полип чрез хистероскопия и явно съм си го носила месеци  Rolling Eyes По принцип съм слаба, но се храня редовно и по много, обаче в последните месеци слабея въпреки редовното хранене и се питам дали това не е била причината  Thinking Защото други здравословни проблеми нямам.
Друго, което ме интересува - поема ли се от Здравната каса тази интервенция или се заплаща и колко? Най-вероятно за Майчин дом ще става въпрос.

# 88
  • Мнения: 583
Със сигурност не се слабее от полипа. Също имах полип, пък не съм слаба Simple Smile
Махнаха ми го с хистероскопия.
Не съм имала никакви симптоми за полипа, като изключим незабременяване...

# 89
  • София
  • Мнения: 7 097
Болнични полагат ли се след хистероскопията?

Общи условия

Активация на акаунт