Полипи на матката

  • 275 488
  • 481
  •   1
Отговори
# 60
  • Русе
  • Мнения: 904
разбира се че се вижда

# 61
  • Мнения: 3
Здравейте,
моля да ми кажете нормално ли е да ми махнат полип на около 20 ден от началото на цикъла, тъй като днес трябваше да стане (15 ден от цикъла или 8 дни след каот ми е свършил), но ме отложиха за другата седмица. Доколкото прочетох трябва да се маха след цикъла най-много до две седмици-поне така ми каза док., а днес ми каза, че може и преди цикъл 1 седмица, предния път ме убеждаваше, че не може,тъй като се уголемявала матката и не се вижда или е трудно да се работи.Много съм страхлива по отношение на АГ - дайте съвет, за да не се наложи втори пътда ме режат.Благодаря предварително!

# 62
  • Мнения: 41
Здравейте! Откриха ми три полипа при последния преглед през тази седмица, като преди това имах проблеми с цикъла от една година насам и аз не пих хормоните. Казаха, че не са големи под 1 см са, единият дори се вижда при обикновен преглед, но аз искам да попитам, тъй като първо ще пробваме медикаментозно, дали има някои жени, които да са се излекували така без да се стига до абразиото? И бих искала да ви попитам, дали упойката е само пълна или може и с някаква местна да се извърши процедурата? Много ме е страх !  Cry

# 63
  • Русе
  • Мнения: 904
lasi123   на мен ми казаха че може и местна упойка но в крайна сметка ми правиха операцията с пълна но не се притеснявай не е страшно

# 64
  • Мнения: 41
Много ти благодаря за отговора!   bouquet
Много съм притеснена, няма как !

# 65
  • Мнения: 41
Здравейте отново !
Искам да ви питам - има ли някой, който да си е излекувал полипите с дуфастон ?   Или по някакъв друг начин - само да не е операционно ? 

# 66
  • Русе
  • Мнения: 904
lasi123  това не е точно операция и немисля че ако имаше друг начин доктора нямаше да ти каже.И аз бях много уплашена но в крайна сметка всичко мина за часове така че не се страхувай Hug

# 67
  • Мнения: 371
Здравейте,
Преди около месец ми откриха полип на лигавицата на матката. Бихте ли ми препоръчали добър гинеколог за да го премахне, от София или Пловдив. Предварително Ви благодаря  bouquet

# 68
  • Мнения: 3
Относно полипа - почти на края на лечението с хомеопатия съм. Ще пиша след време какъв е резултата от хомеопатията. Пия хом. капки, но не всеки ден-по схема.

# 69
  • Мнения: 41
А махнаха ли ти го ? Правиха ли ти кюретаж ?

# 70
  • Мнения: 3
Здравейте, за съжаление с хомеопатията нищо не стана Close д-р Александър - хомеопат ми беше дал хом. капки по схема, но при мен нещата не се получиха. Толкова се надявах да се размина от оперативния път.
Вчера ми махнаха полипа по хирургичен път - често казано мен ме е страх от АГ преглед.
За мен е най-големия кошмар да отида на такъв лекар-много ме е страх. Самата процедура за махане на полипа - абразио става с пълна упойка и въобще не се усеща болка,както и след това, малко некомфортно ми е днес и имам леки болки като при цикъл.Може да се каже, че все едно нищо не се е случило.
При мен полипа беше голям, беше 1 см. преди 2 месеца, а сега беше около 3 (може би) Нямах избор да не го махна-само дето отлагах. Така че по-добре го махайте- важното е всичко след това да е нормално и да не се появи отново.Ще си чакам резултатите от изследването на самия полип - много се надявам всичко да е наред!!!
ПОЖЕЛАВАМ ВИ УСПЕХ НА ВСИЧКИ В МОЙТО ПОЛОЖЕНИЕ-НАЙ-ИСКРЕНО!

# 71
  • Мнения: 6
Здравейте момичета,
моята майка имаше полип, който и отстраниха преди година. Сега иска да отиде на контролен преглед по здравната каса, за да види дали няма нов. Бихте ли ми препоръчали добър лекар, за да я запиша при него.

# 72
  • Мнения: 124
Доц Тюфекчиева - преглежда понеделник и сряда в частният и кабинет на бул. Витоша 51

# 73
  • Мнения: 5
Здравейте мили момичета.
Нова съм но на 14 юни ми махнаха полип доста голям /оперативно/ т.е пълна упойка с лек кюртаж.Имам 7 дни болничен,но ще си остана в къщи още 1 седмица неплатена.така съм решила.
Не се плашете от нищо.по време на операцийката нищо не усетих приспаха ме и се събудих на леглото.Бях зашеметена за 10 минути и след това се оправих.Значи цялата процедура продължила 4 мин.от 9.20 до 10.20 часа аз вече си говорих нормално.докато другите ,които правиха аборти по 2 ч не можаха да се възстановят.
Сега чакам резултатите от изследванията.
Упойката всъщност е била местна т.е пак във вената като пълната но си зашеметен 10 20 минути.
н
Не се плашете от нищо!Е после боли малко ,като се порежите не ви ли боли?
Аз правих манипулацията в Търговище ,защото съм от Попово.
Който има нека отиде и го премахне!Това е моят съвет!Колкото по -навреме,толкова по-добре!!
Пожелавам ви успех и няма нищо страшно по време на операцийката!

# 74
  • Мнения: 23
Kое е най-добре да се направи лапароскопия или хистероскопия Sad

Общи условия

Активация на акаунт