Полипи на матката

  • 275 479
  • 481
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 574
Първият ми полип беше много голям и наистина не можах да забременея ,даже заради това отидох на лекар ,доктора като го видя ,каза че това е причината беше 1 см и 2 мм.
Но 2010 забременях и на прегледа ми го откриха беше колкото грахово зърно ,не съм имала и с двата някакви неразположения .Април месец родих и след 3 месеца го махнах .

# 106
  • Мнения: 113
На мен също ми махнаха два полипа на матката(втория беше 2см) в разстояние на една година.И двата бяха отстранени с хистероскопия,нямах никакви проблеми после.За съжаление знам,че не е гаранция,че няма пак да се появят.Доктора ми каза,че трудно се забременява,ако имаш полип,затова е добре да се махне.

# 107
  • Мнения: 6
Аз също имах проблем с полипи!

Всичко започна, когато бях в чужбина. Силни кръвоизливи, болки в корема ниско долу! В месеца имаше може би само ден два, в който нямах кървене! И така три месеца докато се прибера в България ( там нямах възможност да посетя лекар ). Така се започна моето ходене по мъките. В продължение на една година имах такова кървене и никой доктор в София не можа ма ми каже от какво е, а някои даже не искаха да ме прегледат, защото съм била в цикъл. Други ми предписваха лекарства за спиране на кървенето, които изобщо не ми повлияха.
В един хубав ден една приятелка ми препоръча нейния лекар и аз със малко съмнение ( но вече нямаше къде да отида и не знаех какво да правя ) се обадих и си записах час. С първия преглед той ми каза, че имам полипи и трябва да ми правят кюретаж. Направиха го и Алелуя! Най- накрая кървенето спря! До тук добре, след това изследвахме хормони, даде ми антибиотици и нямаше проблеми. Единствоното лошо при този доктор беше, че не можех да му разбера какво точно ми казва, защото е чужденец, а и той не обясняваше много. И така вече спокойна започнах бебеправенето. Но уви безуспешно и вече с три спонтанни, за които отново никой нищо не ми казва и отново в търсене на лекари. Всички казват всичко ти е наред, нямаш проблеми, но нищо не става. Моля ако някой има контакти на добър ендокринолог да ми ги прати на лично съобщение или друг лекар за който се сетите, който може да ми помогне!

Благодаря на всички!

 Hug

# 108
  • Мнения: 1 574
Инес влез в форума рискова бременност там ще намериш отговор на въпроса си ,много е важно правилното лечение и точната диагноза , до колкото знам в София има добри специалисти в тази област ,дано час по скоро се открие проблема и да се проведе правилното лечение ,след това всичко ще се нареди и ще можеш да износиш бебчето си до края ,не се оставай на едно мнение ,потърси няколко.
Колкото до полипа той не е причина за спонтанният аборт .Аз съм майка ,която е загубила бебе и много добре те разбирам .Успех мила  Hug

# 109
  • Мнения: 6
Благодаря kroelahai!  Hug

# 110
  • Мнения: 49
Момичета, искам да ви попитам колко дни след отстраняването на полипа ви дойде цикъла? На мен кървенето след операцията беше само до вечерта. Без болки, без нищо.

# 111
  • Мнения: 113
На мен ми дойде нормално,когато трябваше.

# 112
  • Мнения: 1 574
На мен ми дойде нормално,когато трябваше.
 
 newsm10 И  при мен беше така.

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Моето хистеро го правих В Щерев,останах доволна.Никакви проблеми и болки не съм има след това.Цикълът си ми дойде нормално.

# 114
  • Мнения: 49
Здравейте! На мен ми дойде точно на деня, в който трябва, само че ме притеснява, че е доста обилно кръвотечението. Нормално ли е цикълът след премахване на полип да е по-силен от обикновеното? Направо се плаша

# 115
  • Мнения: 49
Здравейте отново- понеже кръвотечението беше твърде силно направо отидох при доктора (отделно ми прилоша), каза ми, че било нормално, да не се притеснявам. Едновременно с това ми излезна хистологичния резултат: жлезист цервикален полип, жлезист ендометриален полип? Някоя от вас имала ли е подобен резултат. Докторът каза, че всичко си било наред....

# 116
  • Мнения: 124
Здравейте отново- понеже кръвотечението беше твърде силно направо отидох при доктора (отделно ми прилоша), каза ми, че било нормално, да не се притеснявам. Едновременно с това ми излезна хистологичния резултат: жлезист цервикален полип, жлезист ендометриален полип? Някоя от вас имала ли е подобен резултат. Докторът каза, че всичко си било наред....
При мен беше такъв. Първият път ме кюртираха след което цикъла ми беше слаб. Докторката твърдеше, че всичко е наред -това в Благоевград.Но полипа се появи пак и ми го махнаха с хистероскопия вече при доц. Тюфекчиева, която само ми каза: - Тая жена сляпа ли е била.  и сега да чукам на дърво всичко е наред вече втора година.
Но всичко е индивидуално, не се ръководи от другите тук, а само от себе си.

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
puholina81 ,на мен доки ми каза ,че след хистерото може да ми е по обилен цикъла.Така ,че не се безпокой.А и ти е казал ,че всичко е ок.Успех!

# 118
  • Мнения: 49
Много благодаря за отговорите. Аз се притеснявам, защото доктора нищо не обеснява, колкото и да го гоня. Питам го какво означава това, той- ми всичко е наред. Кога да отида на преглед отново- ми за сега няма нужда. С ченгел да му вадя думите.
А и сутринта наистина ми прилоша, станах бяла като призрак и веднага хукнах към него.
Благодаря отново!!!!!

# 119
  • Мнения: 208
Здравейте! Откриха ми полип на шийката на матката и ми издадоха направление за болница за абразио. Проблема е, че не знам към коя болница и кой лекар да се насоча! Лекарката ми каза където искам да отида, без да ме насочи конкретно. Много съм притеснена! Ако някой може да ми препоръча болница и лекар във Варна ще му бъда много благодарна! Другата седмица трябва да направят операцията, а пък аз не знам къде да отида! Моля помогнете!

Общи условия

Активация на акаунт