Разслоени нокти

  • 23 118
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 542
Mиоки, мила, недей ноктопластика. По-щадящ е гела. Разпитай първо. Wink
Аз доста се информирах и реших за себе си гел. Съветвам и теб това да избереш Hug
Гел де, гел Simple Smile това имах предвид, даже може би няма и удължители да слагам.

# 16
  • Мнения: 18 542
Eдна аптекарка ми каза,4е калмацин е за заздравяване на ноктите, може да пробвате и него.
Пия и Калмацин, мажа със заздравители, пробвала съм един тон продукти, ама нъцки. Ноктите ми са тънички и меки и много лесно се огъват и нараняват. Ще си сложа гел и не мисля да го махам близките няколко години, после ако реша ще го мисля. По-добре 2 месеца да съм с кофти нокти отколкото непркъснато - това реших за себе си, а и има доста доволни и след като са свалили ноктопластиката, така че да се надяваме че ще съм една от тях. Друго много важно е да ми я сложи добра маникюристка - мисля че съм се ориентирала и в тази посока  Wink
Малко изместихме темата, извинявам се за което   bouquet

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
На мен ми помага ето този на Мавала. Не е лак - направо "лепи" слоевете на ноктите.
Аз като си поръчвах се колебаех между този и между моя, който си взех след много добри отзиви. Явно, че в случая е трябвало да избера Scienti... . Може пък да си го поръчам и него от Ягодката-имат го, а и цената му е по-добра от нашенските магазини (оттам ще  и излезе 17 лева и стотинки, а иначе тук е около 22-24 лева). Междувременно ще се мажа с лимон-и да не помогне поне няма да навреди. Четох някъде и за смес от йод с течен аналгин  newsm78 може и с това да опитам, че ми писна. Дано да не е ген някакъв...На майка ми й бяха хубави ноктите навремето уж
  Може да пробвам и "програмата" на рак-щрак в частта със стъклената и хартиените пили    bouquet

# 18
  • Мнения: 18 542
От известно време не си режа ноктите, а само ги пиля със стъклена пила. Наскоро реших за по-бързо да ги отрежа и после само да оформя с пилата...е ми няма такова чупене братче. Още при самия ряз все едно на трески ставаха и повече никакво рязане. Ползвах ножица преди, сега вече само с пила.
Полиращите пилички са хубави, но не очаквай чудеса, а и не трябва да се прекалява с пиленето отгоре.

# 19
  • Мнения: 2 152
Исайкова, лично с Бейб съм говорила на тази тема Sunglasses. Доколкото разбрах от нея, гела е много по-щадящ от ноктопластиката. По-малко се изпилява нокътната плочка и въобще по-добрия вариант е. Наистина голямо значение има кой ще ти я прави. Бейб е най-добрата Simple Smile
АЗ също реших по-добре 2 месеца без нокти , отколкото нон стоп.А и много са противоположни мненията относно гела. Едни имат по-хубави нокти след това, други не
Дано съм от първите Crazy

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Когато започнат да ми се разслояват ноктите ги масажирам със зехтин. Слагам си малко в кафяна чашка и когато мина покрай нея топвам пръсти и размазвам по ноктите. Вечер преди лягане също. За седмица-две ноктите са напълно здрави.
А иначе проблема в повечето случаи е вътрешен- сега през зимата тялото изпитва недостиг на витамини. По-добре е да се набавят от пресни плодове и зеленчуци, от колкото изкуствените от аптеката.

# 21
  • Мнения: 150
запис и аз имам същият проблем

# 22
  • Мнения: 157
И аз ще следя темата.
В момента съм след гел и никога не съм имала по грозни нокти.Чупят се ,разслояват се и на всичко отгоре са се отлепили от месцето отстрани на нокътя.Пих витамини,мазах ги с йод,киснах ги в лимон и никакъв ефект.Омръзна ми да си правя експерименти и за това си взех направление за дерматолог и утре ще го посетя.Ако имате желание утре мога да ви споделя какво ми е предписал за мазане и пиене.

# 23
  • Мнения: 3 036
Когато започнат да ми се разслояват ноктите ги масажирам със зехтин. Слагам си малко в кафяна чашка и когато мина покрай нея топвам пръсти и размазвам по ноктите. Вечер преди лягане също. За седмица-две ноктите са напълно здрави.
А иначе проблема в повечето случаи е вътрешен- сега през зимата тялото изпитва недостиг на витамини. По-добре е да се набавят от пресни плодове и зеленчуци, от колкото изкуствените от аптеката.
Аз същото правя,но с единствената разлика че загрявам зехтина.
Чакам да попие и слагам (с клечка за уши) йод и отгоре лак.
Накрая полирам с професионална  пила на Титан.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Шерил, ще чакаме и  ти да докладваш след посещението при дерматолога  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 18 542
Аз същото правя,но с единствената разлика че загрявам зехтина.
Чакам да попие и слагам (с клечка за уши) йод и отгоре лак.
Накрая полирам с професионална  пила на Титан.
За съжаление, нямам възможност да си мажа пръстите непрекъснато със зехтин.

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 52
момичета,аз също смятам,че до голяма степен проблема се получава от начина на третиране-проблема спира с използването на стъклена пила за нокти,тя просто  не ги разслоява като другите.Пробвайте,няма да съжалявате Peace

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
А някакви препоръки каква да е тази стъклена пила-в смисъл на коя фирма да търся или няма значение  newsm78

# 28
  • Мнения: 9 481
От 8-и клас не съм била повече от 5 минути без лак Mr. Green
И моите в различните сезони или се цепеха, или пък чупеха...но забелязах, че през бременността бяха ОК.
Оказа се, че това се дължи /поне при мен/ на фолиевата киселина /което е витамин В9 Wink/
Така че пробвайте-със сигурност няма да ви навреди Peace

# 29
  • Мнения: 572
пхх от сума време имам същия проблем.
аман вече.
не помня откога не съм имала здрави нокти.
за мен проблема е липса на някакви витамини.
аз лично мисля да пробвам да пия витамини и ако не стане, ще следя темичката.

Общи условия

Активация на акаунт