За цвета на очите

  • 11 047
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 999
До края на първата годинка, че  и след това, очите може да си менят цвета.

# 46
  • Мнения: 13 806
До края на първата годинка, че  и след това, очите може да си менят цвета.

кажете ми един случай в който детето да е имало кафеви очи и са станали светли, или пък наопаки е имало светли очи и са станали пъстри ...
тъмните очи никога не изсветляват както и обратно, всичко е само смяна на нюанси от сини или зелени в пъстри - месено синьо зелено или сиво но от кафеви могат да станат само светло кафеви или пъстри но в кафява гама.

# 47
  • София
  • Мнения: 368
Моят син е изключително и дълго кърмен, но още по време на този процес цветът на очите му се избистри, някъде след 5-6-ти месец. Зелени към пъстри са, а когато го обличам с дрехи в синьо или сиво, придобиват страхотен блясък в съответния нюанс Simple Smile Абе хубавец

# 48
  • Мнения: 118
А някой има ли опит с детенце със сини очи, като нито единият от родителите не е с такива? Дали си остават така сини? Знам че е индивидуално, както вече се каза, ама не забелязох никой в същата ситуация а като всеки друг ми е много любопитно.

Да има и аз познавам такива случай и не един. Само дето задължително и от двете страни има някоя я баба я дадо със светли очи.
Не съм сигурна обаче ако и двамата са със светли дали е възможно да се родидете с тъмни очи
И двете ми деца са със сини очи въпреки, че и двамата с мъжа ми сме с кафяви, във рода ни нашите баби са били синеоки.
 И двете от самото раждане бяха със бистро сини очи и не са се променили до момента, макар, че са кърмени продължително време / голямата до 5месеца, а малката до 1год/ . 
 

# 49
  • Мнения: 13 806
А някой има ли опит с детенце със сини очи, като нито единият от родителите не е с такива? Дали си остават така сини? Знам че е индивидуално, както вече се каза, ама не забелязох никой в същата ситуация а като всеки друг ми е много любопитно.

Да има и аз познавам такива случай и не един. Само дето задължително и от двете страни има някоя я баба я дадо със светли очи.
Не съм сигурна обаче ако и двамата са със светли дали е възможно да се родидете с тъмни очи
И двете ми деца са със сини очи въпреки, че и двамата с мъжа ми сме с кафяви, във рода ни нашите баби са били синеоки.
 И двете от самото раждане бяха със бистро сини очи и не са се променили до момента, макар, че са кърмени продължително време / голямата до 5месеца, а малката до 1год/ . 
 

блазе ви
в моят род само светли очи - и аз съответно , мъжа ми с кафеви , майка му със сини, баща му с кафеви. И двете ми деца са с кафеви - явно боята на таткото излезе по силна
Simple Smile

# 50
  • Мнения: 3 478
А някой има ли опит с детенце със сини очи, като нито единият от родителите не е с такива? Дали си остават така сини? Знам че е индивидуално, както вече се каза, ама не забелязох никой в същата ситуация а като всеки друг ми е много любопитно.

Да има и аз познавам такива случай и не един. Само дето задължително и от двете страни има някоя я баба я дадо със светли очи.
Не съм сигурна обаче ако и двамата са със светли дали е възможно да се родидете с тъмни очи
И двете ми деца са със сини очи въпреки, че и двамата с мъжа ми сме с кафяви, във рода ни нашите баби са били синеоки.
 И двете от самото раждане бяха със бистро сини очи и не са се променили до момента, макар, че са кърмени продължително време / голямата до 5месеца, а малката до 1год/ . 
 

блазе ви
в моят род само светли очи - и аз съответно , мъжа ми с кафеви , майка му със сини, баща му с кафеви. И двете ми деца са с кафеви - явно боята на таткото излезе по силна
Simple Smile

На мъжът ми баща му и едната му сестра са със сини очи и това е за двете роди. Родителите, брата и сестрите на баща ми са със сини (ако въобще от там може да е дошло нещо) той единствен е останал с кафеви, така че моята рода до първо коляно ( ако мога така да се изразя) няма сини очи. На мъжа ми са зеленикави. Малката се роди с маслинки, а дребния ни изненада със сини. Та се чудя и аз дали ще му останат така, много са му хубави, но не са от небесно сините. Това ме навежда над мисълта, че може би ще се променят.

# 51
  • Мнения: 93
Вече не си спомням кога и как стана смяната.Моето момиченце се роди със сиви очи а сега сме със пъстри.Вече сме на 3г. и 2м. Hug

# 52
  • Мнения: 13 806
А някой има ли опит с детенце със сини очи, като нито единият от родителите не е с такива? Дали си остават така сини? Знам че е индивидуално, както вече се каза, ама не забелязох никой в същата ситуация а като всеки друг ми е много любопитно.

Да има и аз познавам такива случай и не един. Само дето задължително и от двете страни има някоя я баба я дадо със светли очи.
Не съм сигурна обаче ако и двамата са със светли дали е възможно да се родидете с тъмни очи
И двете ми деца са със сини очи въпреки, че и двамата с мъжа ми сме с кафяви, във рода ни нашите баби са били синеоки.
 И двете от самото раждане бяха със бистро сини очи и не са се променили до момента, макар, че са кърмени продължително време / голямата до 5месеца, а малката до 1год/ . 
 

блазе ви
в моят род само светли очи - и аз съответно , мъжа ми с кафеви , майка му със сини, баща му с кафеви. И двете ми деца са с кафеви - явно боята на таткото излезе по силна
Simple Smile

На мъжът ми баща му и едната му сестра са със сини очи и това е за двете роди. Родителите, брата и сестрите на баща ми са със сини (ако въобще от там може да е дошло нещо) той единствен е останал с кафеви, така че моята рода до първо коляно ( ако мога така да се изразя) няма сини очи. На мъжа ми са зеленикави. Малката се роди с маслинки, а дребния ни изненада със сини. Та се чудя и аз дали ще му останат така, много са му хубави, но не са от небесно сините. Това ме навежда над мисълта, че може би ще се променят.

аз съм била с много тъмно сини очи буквално мастилено сини  ( но сини ) ако може така да се каже, сега са светло сиви, така че никога не се знае ...

# 53
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
На моят син започнаха да се избистрят към вторият месец(ако не се лъжа тогава прогледна) и до към 4 - 5 месец добиха цвета, с който са и в момента

# 54
  • Мнения: 502
И моите и двамата са синеоки,на баща си очите са взели.Тези прекрасни очички,осмислящи всичко около мен! Laughing

# 55
  • Мнения: 1 100
Брат ми беше с кафяви очи доста години. Някъде към 4-5 клас (!), забелязахме, че са станали сини, такива са и до днес - сега е на 30 год.

# 56
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Щерката като беше малка бяха пъстри, а сега са кафеви.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Моята дъщеря се роди със сини очи.Към 9-10 месец се появиха малки кафеви точици.Не знам дали ще се променят още.Надявам се не-така са много интересни Wink

# 58
  • Мнения: 95
Моята бебка се роди със сини очи. Сега са сиви, все още я кърмя. Но татко също е със сиви. Не смятам, че има зависимост между кърменето и избистрянето. На една позната бебока е от самото начало с кафяви очи и си останаха такиви и след като спря да кърми. Единствено зависи от цвета на очите на родителите, и от това кои цвят е доминантен. Simple Smile

# 59
  • Мнения: 511
Брат ми беше с кафяви очи доста години. Някъде към 4-5 клас (!), забелязахме, че са станали сини, такива са и до днес - сега е на 30 год.
#Shocked  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт