Банка ДСК, я!

  • 4 686
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 466
Аз съм изкючително недоволна от банката. Теглих промоционален кредит уж с 6% лихва. При подписване на договора се оказа, че лихвата е 14%. При сключване на договора, условието беше вноските да се спират от касиерката от фирмата в която работех тогава. Оказа се, че касиерката е забавила една вноска и ме уведомиха чак след два месеца, та се наложи следващата една година да погасявам двойно месечни вноски заради лихва за забавяне. Сега вече ги изравних, но смятам да тегля кредит от друга банка, за да мога да погася този и да се отърва от него.

# 16
  • Мнения: 1 080
Аз съм изкючително недоволна от банката. Теглих промоционален кредит уж с 6% лихва. При подписване на договора се оказа, че лихвата е 14%. При сключване на договора, условието беше вноските да се спират от касиерката от фирмата в която работех тогава. Оказа се, че касиерката е забавила една вноска и ме уведомиха чак след два месеца, та се наложи следващата една година да погасявам двойно месечни вноски заради лихва за забавяне. Сега вече ги изравних, но смятам да тегля кредит от друга банка, за да мога да погася този и да се отърва от него.
И как така се "оказа", че е 14%?  newsm78 newsm78 newsm78 

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Ужасна банка - таксите са им ужасни. Имах ипотека която погасих пресрочно слава богу. Имат много скрити такси и таксички за всяко нещо Никога повече от тях.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 575
Ужасна банка - таксите са им ужасни. Имах ипотека която погасих пресрочно слава богу. Имат много скрити такси и таксички за всяко нещо Никога повече от тях.
На същото мнение съм.
Майка ми има там кредит. Тегли 7000 лв, връща 18 000 лв. За 7 год. Не знам кви са им лихвите. Искаше да рефинансира кредита, обяснили й, че няма смисъл. newsm78. Тези как още съществуват, не знам...

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
В ДСК също може да се предоговаря. В договора ми е написано, че се плаща някаква такса (не е голяма) и условията могат да се предеговорят по всяко време, само че е по желание на клиента.
Да - така е - може да се предоговаря. Само че едва ли те информират.
Но при желание винаги можеш да предоговориш!!!
Аа, никой не те информира Mr. Green Сам си ходиш ако искаш. Май таксата за предоговаряне беше 150лв ако не се лъжа. Аз си рефинансирах веднъж кредита пак от тях, може без проблем. Обаче стоя там защото имаме преференциални условия за кредит. Повечето ми познати имат кредити от ПИБ или ЦКБ и са доволни.

# 20
Ще дам пример с нашия кредит към друга банка, теглихме май месец 2004 г. вноска 422 лв., за една година 3 пъти намалиха процента (съответно преподписване на договора), в крайна сметка вноската падна на 326 лв., ако бяхме теглили от ДСК и до сега щяхме да си плащаме по 100 лв. отгоре всеки месец.
Никол,чувала съм,че може да се предоговарят отношенията с банката,но нямам представа на какво основание.Как стана при вас?И аз имам кредит,ако успея да предоговоря,ще съм много щастлива.

Ние два пъти предоговаряхме - отиваш в съответния клон и на място се разбирате. Винаги е можело да се предоговаря, въпреки че по телефона ако ги попиташ твърдят обратното(от некомпетентност). Не са сваляли никога сами лихвите, но останалото е като при другите банки.
За съжаление кредитните им инспектори са изключително ниско квалифицирани, а и не само те ...
Изпускат да съобщят изключително важни неща или възможности в договорите и т.н. Добре е не да се действа с познати там,а да се отиде в най-големия клон. Затова винаги четете всичко. Например на нас не ни казаха че имаме 3 дена да усвоим кредита без такси за тегленот ... резулата е -200лв.

Условята им са добри - служителите на огледалната страна  newsm78

# 21
  • Мнения: 5 178
Ужасна банка, ако изобщо може да се нарече такава..
Ниско качество на обслужване, високи такси и таксенца..
1.50лв взимат всеки месец за поддържане на сметка, в някои банки ЦКБ такава такса няма

# 22
  • Мнения: 46 511
Ние два пъти предоговаряхме - отиваш в съответния клон и на място се разбирате. Винаги е можело да се предоговаря, въпреки че по телефона ако ги попиташ твърдят обратното(от некомпетентност) ...

Аз не съм банкер, нито ми е работа да следя кога и как им се променя лихвения %, щом от друга банка могат да ме уведомяват свовременно, а условията са същите, не виждам причина да се обърна към ДСК ...

# 23
  • Мнения: 227
Ужасна банка, ако изобщо може да се нарече такава..
Ниско качество на обслужване, високи такси и таксенца..
1.50лв взимат всеки месец за поддържане на сметка, в някои банки ЦКБ такава такса няма
Peace

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Ужасна банка, ако изобщо може да се нарече такава..
Ниско качество на обслужване, високи такси и таксенца..
1.50лв взимат всеки месец за поддържане на сметка, в някои банки ЦКБ такава такса няма

Крайно разочарована. 

# 25
  • Мнения: 2 220
Малко ми е стряскащо от мненията ви... Ние се насочихме към ДСК за закупуване на жилище (от агенция ни насочиха - ипотечен кредит). И ни обясниха, че единствената такса за обслужване на кредита е 0,25% (нова промоция уж). Лихвата през първите 3 години е 5,59% (ДСК Уют), след това става 7 и нещо, но имаме възможност да рефинансираме и пак да се върнем на ниската лихва. И това е. Говоря след таксите за отпускане на кредита. И парите отиват директно на сметката на продавача, така че ние де факто не ги виждаме, усвояваме и прочее.

Пропускам ли нещо?  newsm78

# 26
  • Мнения: 1 006
Запис да следя!

Благодаря на авторката за темата и на всички, споделили опита си досега!

# 27
  • Мнения: 1 022
Да споделя за условията, които на нас ни предложиха: та лихва 6.29 %, без гратисен период сме, такса управление на кредита 0.4%, а еднократна такса 1 %. Абе като сравних с другите банки, тази оферта излиза най-изгодно.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аууу, не се лъжи моля те..... Работя в банковата сфера, и за инфо само ще ти кажа, че едно 50% от нашите кредитни клиенти са избягали от ДСК и са си рефинансирали кредитите при нас. Лихвения им процент е убийствен....
Незнам как има още хора, които им се доверяват.

toninna това че от агенцията са ви насочили към тази банка е нормално, всяка агенция за недвижими имоти работи с конкретна банка. Банката, в която аз работя също има договорни взаимоотношения с такава агенция и всички покупко-продажби минават през нас.

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 22:56 от Никки

# 29
  • Мнения: 2 220
Обясни, моля те. Нали сключваме договор за този процент - 5,59? Как може да се вдигне впоследствие?

Общи условия

Активация на акаунт