Какви абсурдни подаръци сме подарявали на свекървите си?

  • 6 624
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 988
Нека да се обърнем назад, да се погледнем отстрани и да си признаем какви абсурдни подаръци сме подарявали на свекървите си. Не мога да повярвам, че не ви се е случвало да се опитате да "отбиете номера", т.е. да купите нещо безсмислено или евтино и да го представите като нещо супер оригинално, ама те - свекървите също "не пасат трева".
Аз няма да си призная веднага за наниза перли от Илиянци, но ще разкажа как моята снаха подари на майка ми обикновена смачкана и ползвана шумоляща найлонова торбичка след завръщане от чужбина. Единственото извинение в тази ситуация е, че това се случи преди около 25 години и тогава хората ползваха мрежички за покупките и такива торбички нямаше.

Последна редакция: пн, 28 яну 2008, 23:41 от VAVA

# 1
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Това с торбичката ме разби  Mr. Green

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Не съм подарявала ужасони на свекърва ми, но си спомням, че ми бе разказвала, как нейни близки й подарили за юбилей кофичка с щипки за простиране. Tired

# 3
  • Мнения: 1 988
Аз съм подарявала отлежал 100 години в моя шкафа нов чорапогащник, но с 2 размера над нейния, перли от Илиянци, но поставени в хубава кутийка , фалшив парфюм. Като си помисля, че мъжът ми години наред й е подарявал едно и също червило, а аз като се опитах да разчупя рутината, не беше посрещнато с възторг, реших, че няма да се напъвам.

# 4
  • София
  • Мнения: 903
Аз лично не си спомням да съм подарявала нещо на свекърва ми ( тъй като и тя никога нищо не ми е подарила - и по-добре), така че може да се каже, че не съм й подарявала никога абсурден подарък.

# 5
  • софия
  • Мнения: 2 140
В интерес на истината никога не съм подарявала на свеки нещо абсурдно.Винаги се съобразявам с това,какво харесва и от какво се нуждае.Но нейните подаръци за мен............................Няма да ги коментирам. #Crazy

# 6
Моята свекърва за миналата Коледа като подарък ми беше изплела потресаващо грозен пуловер , шарен , с всички възможно цветове по него....наистина нямам думи да го опиша, като го видях бях ето така  Shocked ...но в последствие,като размислих, все пак се трогнах от жеста и старанието да изплете цял пуловер за мен...естествено сега съм го скрила  в гардероба ...... Rolling Eyes

# 7
съжалявам,обърках темата Embarassed

# 8
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Три години подред комбинация на чанта, ръкавици и шал.  Embarassed Всеки път с успокояващата мисъл, че съм измислила нещо различно и всеки път после да видя как мойте дарове заемат половината портманто  Embarassed И всяка години се заричам, че няма да й купувам чанта, шал или ръкавици

# 9
  • Мнения: 943
Аз сега се замислих за един мой малко странен подарък,който сега не бих й го подарила,но .... ooooh!.На една Коледа й подарих свещ върху стъкло...абе много тъпо ми се вижда бе......ауууу!Но пък може би сега вече я познавам по-добре и затова някакси не ми се връзват нещата
 

# 10
  • София
  • Мнения: 4 051
Ние и подарихме една книга-" Историкът" на Елизабет Костова. Тя естествено благодари и се зарадва. После видях,че я има вече Embarassed и като се позамислих, може и да сме говорили за това.  И досега не съм убедена,че не ми е казала дали я има. Не е точно абсурден подарък, но си е тъпо.

# 11
  • Мнения: 50
        Евтини подаръци - да,но винаги са били това ,което съм сигурна,че иска да има.Понякога едно цвете в саксия,но предварително съм сигурна,че ще му се зарадва.

# 12
  • Мнения: 708
 Абе уж не са абсурдни, а ги гледам захвърлени и събират прах ( 4инии,4а6и,домакински уреди и прибори ) .  Но последните години намерих универсално ре6ение-цвете  bouquet

# 13
  • Мнения: 616
Абе уж не са абсурдни, а ги гледам захвърлени и събират прах ( 4инии,4а6и,домакински уреди и прибори ) .  Но последните години намерих универсално ре6ение-цвете  bouquet
Joy
Това спокойно би могло да е казано от някоя свекърва, която се чуди защо подаръците й не се ползват  Joy

Поздрави на авторката, направо ми взе темата от клавиатурата Wink От известно време й се каня, добре че има по-инициативни от мен!

Та аз на моята свекърва не съм подарявала много неща, понеже живее в чужбина. За Коледа за малко да забравя да им изпратя подарък, което щеше да е доста грубо... В последната минута купих рамка за снимка (5лв) и сложих снимка от нашата сватба, понеже те не бяха. Отбиване на номера.
Догодина ще се реванширам! Тя толкова се старае заради мен, вече започна да ми праща неща, които наистина харесвам, а не да ми купува еднакви дрехи като на дъщеря си... Давам си сметка, че с моята реакция относно подобни подаръци вероятно съм я засегнала, но тя не го е показала, напротив! Затова в момента изоставам откъм подаръци...
(все още минава номера за внучето като най-голям подарък  Mr. Green)

# 14
  • София
  • Мнения: 191
Ръчна мелачка за орехи.
Ама тя много се зарадва.

# 15
  • Мнения: 143
домашни пантофи  Laughing

# 16
  • Мнения: 4 111
Чашки за ракийка, пази си ги, ползва старите  Laughing
Като ми ги подари ще пиша в другата тема  Joy

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Че това е практичен подарък, що пък да е абсурден  newsm78

# 18
  • Мнения: 143
Защото тя ходи боса Laughing ,тънак немек от моя страна  Joy

# 19
  • Мнения: 211
Че това е практичен подарък, що пък да е абсурден  newsm78
Даже е класика Peace

Аз не си спомням да съм подарявала нещо ужасно, просто защото винаги се старая страшно много, избирам с дни и докато избирам, винаги гледам да си представя реакцията й. Така мислено си онагледявам нещата... май Confused

А! Имаше един такъв подарък. С майка ми дъълго време избирахме подаръци за родата му изобщо, понеже те живеят в чужбина, а ние  с него отивахме за коледните празници. И толкова много се чудихме двете с мама... накрая с 300 зора избрахме едно бижу за врата. Беше с камъни и, силикон и сребро. Доста хубаво беше. Но като й го подарих, след време тя ми каза, че не можела да носи нищо друго освен злато, понеже се изривала... Embarassed Много тъпо стана, но... какво да се прави, не можеш всичко да знаеш..

# 20
  • София
  • Мнения: 4 867
На последния й имен ден (традиционно се отбелязва като голям семеен празник) подаръкът включваше:
- ключодържател
- чифт къси чорапи (от най-евтините)
- пластмасово гребенче
Букетът беше от предълги върбови клонки.
Жената гледаше ей така  Shocked

Разбира се, малко по-късно последва истинският подарък. Кой е виновен, че миналата година Цветница беше на първи април.

# 21
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Защото тя ходи боса Laughing ,тънак немек от моя страна  Joy
Ааа, ясно  Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867
Защото тя ходи боса Laughing ,тънак немек от моя страна  Joy


Намек за какво? Какво значение има дали ходи боса?

# 23
  • Мнения: 3 479
Най-абсурдния подарък, който сме им подарявали според мен е пари Rolling Eyes За мен специално беше много тъпо, но бях сигурна, че ще се зарадват и те наистина бяха много доволни ooooh!

# 24
  • Мнения: 263
При подаръците за свекървата винаги съм се старала наравно като за майка ми за подаръците! Иначе съм убедена, че тя би намерила начин да се заяде с мен!
Но аз и не смятам, че има смисъл да пестя от подаръци! Бих предпочела да не подарявам изобщо, отколкото "да отбивам номера".

# 25
  • Мнения: 116
Аз подарих ваничка за воден масаж на краката (нещо като мини джакузи) обаче в последствие се оказа, че магнитните вълни не са полезни за хора с разширени вени, а неините са като въжета. Много ме е срам, защото досега лошо нещо от нея не съм видяла.

# 26
  • Мнения: 631
Аз и подарих комплект обици с висулка и се оказа че тя изобщо няма дупки на ушите - пък нали се сещате какви обици бях купила Embarassed

# 27
  • Мнения: 1 172
Най-абсурдното беше комплект от Ейвън,който включваше душ-гел и рол-он.Купих го 1)защото мъжа ми каза,че майка му най се радвала на козметика,2)защото беше евтин и 3) защото ми се стори оригинално с оглед на това,че тя никога не е виждала такива неща.А третото всъщност трябваше да ме подсети да не й взимам точно това,защото не знае как да ги ползва,не си епилира подмишниците и в банята има вяра само на домашен свински сапун.

Отделно от това сме подарявали блуза втора употреба за 3лв,която,на всичкото отгоре,бях изпрала,за да не мирише на дезинфектант,но понеже трябваше да пътуваме дългосрочно,я подарихме веднага...още мокра Embarassed Не искам да си представям какво си е помислила,защото както казва Вава,свекърва ми може да е на 60г и да води козите на паша,но тя самата не пасе трева. Sunglasses

Други тъпи( по мое мнение) подаръци които сме им правили са бойлер и сателитна чиния за годишнината от сватбата.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 614
На последния й имен ден (традиционно се отбелязва като голям семеен празник) подаръкът включваше:
- ключодържател
- чифт къси чорапи (от най-евтините)
- пластмасово гребенче
Букетът беше от предълги върбови клонки.
Жената гледаше ей така  Shocked

Разбира се, малко по-късно последва истинският подарък. Кой е виновен, че миналата година Цветница беше на първи април.


Аз и подарих комплект обици с висулка и се оказа че тя изобщо няма дупки на ушите - пък нали се сещате какви обици бях купила Embarassed

Ааа..момичета вие ме разбихте от смях.

# 29
  • Мнения: 219
аз миналата година и подарих голям сервиз от дуралекс, който тя не ползва, а преди месец за 50годишнината й купихме златен синджир, които не носи. Мисля, че отсега нататък  не си заслужава да си давам парите за нея, като не оценява край с подаръците

# 30
  • Мнения: 340
Ех, как си знаех, че тая тема ще е 3 стр, и то с няколко коментара не по темата или шегаджийски, а обратната тема е 11!

Ейй, много безгрешни снахички в тоя форум, бе! Все хубави подаръци подаряват, с изключение на тия дето не подаряват нищо, ама то разбера се е щото техните свекърви са чуми...

# 31
  • Мнения: 1 008
Аз и подарявам подаръци,когато има повод. Е, случвало се е да и подаря нещо и без повод. Винаги подаръците са били практични, дори на последния и рожден ден и устроих голяма изненада. Веднъж ми подариха спирала,а пък аз моята много си я харесвам и не искам да я сменям, и аз да се направя на добра снаха ей така я подарих на свеки, а тя се гримира 2-3 пъти в годината.

# 32
  • Мнения: 4 668
Нищо абсурдно не съм и подарявала ... Даже напротив , все скъпи неща - микровълнова , кафемашина  Confused Тогава така съм ги виждала нещата . От тази година съм се зарекла да прекратя с подаръците  Naughty Само цветя и точка .

# 33
  • Мнения: 616
Аз и подарявам подаръци,когато има повод. Е, случвало се е да и подаря нещо и без повод. Винаги подаръците са били практични, дори на последния и рожден ден и устроих голяма изненада. Веднъж ми подариха спирала,а пък аз моята много си я харесвам и не искам да я сменям, и аз да се направя на добра снаха ей така я подарих на свеки, а тя се гримира 2-3 пъти в годината.

 Joy
Хехехехе
В "отсерщната" тема е пълно с коментари от типа: "Свеки ми подари еди-какво-си, което на нея са й дали преди това, пък хем знае, че аз не ползвам... иска да ми намекне нещо"  Joy
Обаче като е от снахата, е "голяма изненада" и "практично", а като е от свеки е "пълна глупост"!
 Joy

# 34
  • Мнения: 3 929
никога не съм й подарявала нещо абсурдно, поне според моите представи. Даже напротив - все скъпи, хубави и практични подаръци. Тя обича домакински принадлежности. Даже на майка си не съм подарявала толкова хубави подаръци. Но свекърва ми не винаги ги оценява. Казва от куртоазия, че й харесва, но после не го ползва. А когато дойде някой на гости - нейна приятелка, съседка или познат, като видят подаръка, питат кога си го е купила, защото е много хубав.

# 35
  • Мнения: 187
Не съм подарявала абсурдни подаръци и няма и да го направя.Знам какво би се харесало на свекърва ми. Допитвам си и до мъжът ми естествено той познава най-добре майка си.

# 36
  • Мнения: 1 988
А

Обаче като е от снахата, е "голяма изненада" и "практично", а като е от свеки е "пълна глупост"!
 Joy

Ех, как си знаех, че тая тема ще е 3 стр, и то с няколко коментара не по темата или шегаджийски, а обратната тема е 11!

Ейй, много безгрешни снахички в тоя форум, бе! Все хубави подаръци подаряват, с изключение на тия дето не подаряват нищо, ама то разбера се е щото техните свекърви са чуми...
Аз затова я направих тази тема - да се видим колко сме "добрички и прекрасни и умни и щедри и практични", а какви нескопосници са тези, дето са ни отгледали мъжете! В общия случай взаимоотношенията "снаха-свекърва" са изградени на принципа "Каквото повикало, такова се обадило", а като се има предвид, че мъжете търсят за съпруга жена, която максимално се доближава по някой свои качества до образа на майка му, дали ще се "обади" или ще "замълчи" снахата или свекървата е въпрос само на статично електричество.

# 37
  • Мнения: 229
Други тъпи( по мое мнение) подаръци които сме им правили са бойлер и сателитна чиния за годишнината от сватбата.
Бойлерът е по-скоро необходимост, отколкото мил подарък, но като знам колок струва, никак не е малко. А сателитната чиния си е супер. И двата подаръка не са евтини и не мисля, че са тъпи. Особено ако хората са възрастни и нямат средства.

Иначе дотук с мъжа ми подарихме за първата Коледа парфюм синьо Булгари (същият и на свекъра, само че мъжки), който тя още ползва с удоволствие. За рождения ден нов телефон Нокиа, много красив, който също си ползва с кеф. Последната Коледа не бяхме заедно, така че минахме без подарък.  Embarassed Следващото РД предстои съвсем скоро, но този път най-вероятно ще получи нещо по-скромно. Но определено няма да е абсурдно. По-добре нищо да не подаря, отколкото после да се срамувам от подаръка си.

Друг е въпросът какво ние сме получили от тях, но това е за друга тема...

# 38
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Други тъпи( по мое мнение) подаръци които сме им правили са бойлер и сателитна чиния за годишнината от сватбата.
Бойлерът е по-скоро необходимост, отколкото мил подарък, но като знам колко струва, никак не е малко. А сателитната чиния си е супер. И двата подаръка не са евтини и не мисля, че са тъпи.

Аз супер ще се изкефя ако някой ми направи такъв подарък, въобще не е тъпо.

# 39
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Нищо не съм и подарявала, въпреки, че съм избирала всеки подарък за нея и съм изпращала от името на приятеля ми.Случвало се е за нея да изхарча повече пари отколкото за подарък на майка ми, но персонално нищо не съм и подарявала.2006г. когато си беше тук, все пак с удоволствие установих, че това, което и бях избрала за рожденният ден и изпратила от името на приятеля ми явно особено много и харесва, защото беше с него на рожденният ден на малкия човек...
Гледам да има добър тон между мен и нея, но нищо повече

# 40
  • София
  • Мнения: 8 283
Аз май нямам успешни попадения освен кремовете против бръчки  Embarassed
- парфюми: усатанових, че моето мнение не съвпада с нейното
- мартеници: според нея сме "големи"(на нас с мъжа ми) и не ни подарява, аз обаче не пропускам, няма идея дали ги носят(пращам и за 2мата), ще продължавам.

# 41
  • Мнения: 1 350
за един неин юбилей й подарих картина,корабче на фона на бурното море.Мислех ,че страшно ще й хареса,защото вкъщи нямат нито една картина.Но жената като видя ,че е рисувана ,а не просто снимка,изведнъж все да ми крещи ,че е била много скъпа,че сме се охарчили и т.н.
Подаръка изгуби ефекта си !
Но пък свекъра много я хареса и каза "Ама тя снаата нали е шефка ,има пари ,нека се охарчи малко и за нас" Joy

# 42
Аз каквото и да подаря все не го харесват Simple Smile))не че подарявам грозни  и евтини неша,но...явно въпрос на вкус. затова даваме пари в пликче и после тя ни се хвали какво си  е купила с тях Simple Smile)) и аз доволна и жената щастлива какво повече да иска човек

# 43
  • Мнения: 883
На един рожден ден и подарихме един шал, който по принцип си беше много хубав, даже по поръчка ни го плете една жена, аз избрах преждата, цвета...и всичко много хубаво, само дето и беше малък  Embarassed.

# 44
  • Мнения: 25
В интерес на истината никога не съм подарявала на свеки нещо абсурдно.Винаги се съобразявам с това,какво харесва и от какво се нуждае.Но нейните подаръци за мен............................Няма да ги коментирам. #Crazy
Peace

# 45
  • Мнения: 71
Не го приемайте като заяждане,но имам усещането, че 90% от вас изобщо не четат заглавието на темата. Щом мръсната дума "свекърва" присъства там - задължително всяка трябва да се отчете колко много мрази своята. Освен това става въпрос за абсурдни подаръци, както найлоновата торбичка спомената от авторката на темата. Не е нужно да изброявате всички бижута, книги, парфюми и други  подобни стандартни подаръци. Това не е Отчетна тема.

# 46
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 710
Като млада булка гледах да се старая, но след като получих няколко моментални коментари на недоволство или как веднага щяла да ги даде на дъщеря си или пък иска да ми ги връща с упрек "що се харчиш" въобще не си давам зор. Все пак от уважение за Коледа и купих  малък портфейл от естествена кожа и велур, който може да се носи в джоба на якето, но все пак достатъчно стилен и доста скъп, защото тя рядко излиза с дамска чанта. Реакцията отново беше повече от абсурдна. Бръкна си в чантата и извади портфейл, който и е подарък от дъщеря и и зетя от преди доста време, за да ми покаже колко е хубав  Crazy и отново с упрека "Що се харчиш?"

# 47
  • Мнения: 616
Не го приемайте като заяждане,но имам усещането, че 90% от вас изобщо не четат заглавието на темата. Щом мръсната дума "свекърва" присъства там - задължително всяка трябва да се отчете колко много мрази своята. Освен това става въпрос за абсурдни подаръци, както найлоновата торбичка спомената от авторката на темата. Не е нужно да изброявате всички бижута, книги, парфюми и други  подобни стандартни подаръци. Това не е Отчетна тема.

 Peace Тя тогава темата трябва да умре.... Почти никоя не каза какво абсурдно е подарила, но не пропусна възможност да изрецитира отново абсурдните подаръци от страна на свекито  Crazy
Естествено, всеки е убеден, че това, което подарява, е точно каквото трябва! Ноооо! Само свекървите имат преимуществото да грешат, и подаръците им да са презряни... Снахите (поне от тази тема) винаги са намерили наааааай- страхотния подарък, и винаги за недооценени!

Ми поставете се само за три секунди на мястото на отсрещния! Най-вероятно (поне в 90%) от случаите, свекървите са си мислели - точно като вас - че подаръкът им е Екстра, и после се чустват недооценени...
Айде погледнете малко по-далече от носа си!

 Peace

# 48
  • Мнения: 953
Винаги избирам скъпи подаръци и обикновено я питаме какво би искала да получи за празника.
Проблема е че направо ме вбесява като каже " За мен пари няма да давате, няма да харчите !"
За мен пък е удоволствие да подарявам подаръци.

Най-тъпите подаръци за които се сещам  да съм й правила защото " за мен няма да харчите" са покривка, ръкавица, престилка и подложка с коледни мотиви.

Общи условия

Активация на акаунт