Пребиха лекар в кабинета му!

  • 6 838
  • 115
  •   1
Отговори
# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Липсата на качествени и адекватни закони, води до саморазправа.
Колко д-ри са осъдени, колко крадци, колко престъпници?
И народа взема в свои ръце проблемите си и се разправя както може с виновниците...
Кой крив и кой прав? А?

# 46
  • Мнения: 2 032
Ами точно това е проблемът. Че не може ти и аз да решаваме кой е крив и кой прав и да решаваме как ще накажем не-правите.
Другото са обяснения, но не и извинения.  Между другото, на законите нищо им няма. Но гледам че подкупни съдии, например, е дал Господ бол.

Ритка, твоята история е ужасна. Но пак не би трябвало да е доказателство как саморазправата е прекрасен метод за решаване на проблемите.

А иначе не одобряваме саморазправните и показни убийства, нали.

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Между другото, на законите нищо им няма.

така си е... То и осъдени няма.


В страни от темата на Биляна (за което я моля да ме извини   bouquet), но вчера Канна Рачева, репортер в бТВ каза нещо на всеослушание, което дано повечето управници да са  чули. В България до тоз момент няма издадена ефективна (осъдителна) присъда за нито едно ПТП, независимо, дали то е завършило с фатален край за някого. Това, по повод делото с/у Максим Ставистки...

# 48
  • Мнения: 3 116
Алиса, всъщност моята история не е толкоз ужасна от гледна точка на това че съм жива и здрава (засега пу-пу-пу)  Hug Но много хора нямат тоз късмет  Sick

Аз също казах че не съм привърженик на насилието, но докато не бъде осъден лекар, докато лекарското съсловие не се научи да не прикрива некадърните си колеги, докато съдебната ни система се гаври с нас, бити лекари ще има  Thinking

# 49
  • Варна
  • Мнения: 2 268
... Между другото, на законите нищо им няма.

така си е... То и осъдени няма.


В страни от темата на Биляна (за което я моля да ме извини   bouquet), но вчера Канна Рачева, репортер в бТВ каза нещо на всеослушание, което дано повечето управници да са  чули. В България до тоз момент няма издадена ефективна (осъдителна) присъда за нито едно ПТП, независимо, дали то е завършило с фатален край за някого. Това, по повод делото с/у Максим Ставистки...
А дали има осъдени лекари, ефективно, имам предвид? Някаква статистика има ли?
Или пострадали от лекри няма, лекарите никога не грешат и за всичко са си виновни самите пациенти?

# 50
  • Мнения: 5 370
Това, по повод делото с/у Максим Ставистки...
И аз встрани-точно това се опитАх да обясня там, в темата, ма не би.
А относно осъдените доктори-има един такъв лаф -'Гарван гарвану око не вади". Всички от гилдията си пазят гърбовете. Ясно е защо-утре може нещо да дойде и на тяхната глава. Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 7 036
Не съм чела за осъден лекар, може и да има не съм сигурна. След като сме безсилни срещу "лекарите" в съда, идва момент, в който се стига до саморазправа. Всъщност прочетох някои работи за този лекар в Здравният справочник в черният списък (не давам линк умишлено, не мисля, че имам право да цитирам момичетата, които са писали там), ако има и една доза истина в думите им, мисля, че боят не е достатъчен.
По принцип не одобрявам саморазправата под никакъв предлог, но когато става въпрос за бременни жени и за дечица, ми е трудно да съм обективна.

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 15:28 от buni

# 52
  • Мнения: 471
Малко му е
Имам и още какво да кажа................но едва ли има смисъл

# 53
  • Мнения: 764
Стига, ма, Пипилото. Дай като имаме зъб на някое съсловие да бием наред.
Следващия път като се качиш на такси, можеш ли да млатнеш таксиджията, че имало големи копелета в този бранш, чувам злите езици да твърдят.
Саморазправата е много пряк път баш към джунглата. Замисли се малко. Не знам какво работиш ти, ама ако е с хора, и някой клиент не е доволен, какво, да дойде да те сбуха ли.
Да не говорим, че никой не знае фактите за този конкретен случай.

Да,разбирам те,боя наистина е лоша работа,не го обичам и аз хич,ама както вече някой писа,когато става въпрос за здраве,за бременност.....Както ние всички боготворим лекарите по някакъв начин,така и те трябва да отвръщат като богоизбрани,те са лекари,а не таксиджии или касиери или счетоводители!

# 54
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Не познавам конкретния лекар, но също смятам, че надали саморазправата е без причина. И аз не одобрявах тези мерки, докато поредното пироговско величие не уби с безхаберието си майка ми преди 1,5 год. Сега съжалявам, че не го пребих... щях да спестя компетентните му грижи на много хора... съжалявам, но не ми е жал за този.

# 55
  • Мнения: 411
Жалко...че само един лекар са пребили.
Дано утре да пребият двама!
Та дано и те се сетят най-сетне,че не са недосегаеми.

# 56
  • Мнения: 17 407
И как ги боготворите лекарите? Аз що не съм разбрала, че ги боготворите... Айде, давайте линка от черния списък, белким някой изтрещи още повече и го убие! Не ме интересува  в черния спискъл ли е, в белия ли е. Потриса ме начинът ви на мислене. Но не ме учудва.

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 16:05 от Дренка

# 57
  • Мнения: 4 965
Мнението ми е противоречиво - познавам го и лично, и като лекар. Знам какво е преживял в семейството си, симпатичен човек е. Но като лекар, веднъж съм ползвала услугите му и останах крайно разочарована, но няма да споменавам причината.
Каквото и да е причинило боя, не мисля, че точно това е начинът...

# 58
  • Мнения: 3 116
Дренка, току що оставих поредните розички в поредната тема за поредното форумско детенце отишло си от този свят заради лекарска некомпетентност. Темата няма да дам, който иска ще я намери.

Ей богу, тези теми вече са ежедневие във форума, а аз вече не издържам психически заради безсилието си !

# 59
  • Мнения: 2 032
Ritka, не създавай излишен драматизъм и не прехвърляй евентуалната вина върху главите на всички лекари. Щото на това ниво, някой, ако не го мързи да пише, би ти посочил, че сигурно има пък много повече оживели деца, пак благодарение на критична намеса на някой си лекар. Ама това са груби щрихи.

Ние даже не знаем какво е станало. Знаем само че един конкретен човек е пребит. Някои от нас също знаят, че това е варварски начин за уреждане на сметките.

Ако не издържаш психически, защо се натоварваш допълнително с четене и приказки. Приеми го като (неискан) съвет.

Общи условия

Активация на акаунт