Как да възвърна блясъка на сребърните си бижута?

  • 3 155
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Имам сребърни бижута, които не съм носила дълго време. Сега ги извадих и - няма го оня блясък, който си имаха пъвоначално - стоят едни такива пак бели, но помътнели. Споделете вашия опит с какво да ги почистя, за да възвърна блясъка им.

# 1
  • София
  • Мнения: 202
Изчистват се перфектно с пепел от цигара и не се надраскват както,ако ги чистиш със сода за хляб  newsm10

# 2
  • Мнения: 39
да за пепелта и аз съм чувала,но аз си ги почиствам със сода разредена с вода и не ми се надраскват и става много добре  smile3521

# 3
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Сложи ги в едно джезве, посипи ги със сода и ги залей с оцет, изчакай да кипне като от време на време разклащаш джезвето. После го махни от котлона и изчакай малко време да постоят вътре. Избелват се великолепно. Аз моите така ги чистя  newsm53

# 4
  • София
  • Мнения: 2 161
Друг лесен вариант :  Измий ги с паста за зъби  Peace

# 5
  • Мнения: 3 830
Свари ги с малко оцет, сода и сол. После само ги лъсни с подходящо парче плат Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 94
Друг лесен вариант :  Измий ги с паста за зъби  Peace
Най- ефикасния. newsm10

# 7
аз си ги нося в някое  ателие,  където продават сребро и ми ги чистят перфектно.много съм доволна като нови са Flutter

# 8
  • Мнения: 60
Благодаря ви много! Отивам да ги чистя.

# 9
  • Мнения: 757
аз си ги нося в някое  ателие,  където продават сребро и ми ги чистят перфектно.много съм доволна като нови са Flutter
и аз така правя Peace

# 10
  • Мнения: 7 186
В някои магазини за сребро продават специална паста за почистване, с няколко потърквания грейват като слънце. Не е скъпа и е икономична Peace
Може и на бижутер да ги занесеш, но пак си е занимавка, да ходиш, пък да чакаш... А переодично си има нужда от почистване.
Содата върши някаква работа, но ако бижутата имат родиево покритие, ще го съсипе. Имам горчив опит ooooh!

# 11
  • Мнения: 7 418
Друг лесен вариант :  Измий ги с паста за зъби  Peace
    Peace Peace Peace

# 12
  • Мнения: 187
Преди няколко дни една продавачка в магазин за сребро ми каза, че се почистват добре с червило и памучна кърпа. Не съм го пробвала и не знам дали действа, но и това е вариант.

# 13
  • Мнения: 7 186
И с червило става, но с паста за почистване става най- готино и лъскаво Simple Smile

# 14
  • Мнения: 4 335
Zdraveite momi4eta. Mnogo hubavo i lesno se po4istvat ako edna ve4er prestoqt natopeni v koka kola.Az taka si gi 4istq.Probvaite  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт