Името на детето и ...родата!

  • 7 716
  • 193
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 961
Нашите дядовци са починали, затова вариантът да кръстим детето на някой от тях отпада (аз съм против бебе да се кръщава на починал човек). В този ред на мисли предупредих и бабите да не очакват бебчо да носи тяхното име, иначе все някоя ще се сърди, колкото и да се правят, че няма. Засега няма възпротивили се. А и да има, за мен това е без значение. Сигурна съм, че и да се сърдят, ще свикнат с името, което изберем, и ще си обичат внучето, независимо от всичко.

# 61
  • Мнения: 1 479
Пьрвите им имена си ги измислихме ние.Но децата ми са припознати,та носят фамилията на родата на таткото.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Кръстих го на свекър ми, но защото аз така исках  Peace.

# 63
  • Мнения: 3 478
При нас не е имало такива борби и никой не ни  се е месил как да си кръстим детето. А и да го бяха направили, нямаше да стане тяхната. ooooh! Дъщеря ни е кръстена с едно от любимите ми женски имена, което случайно или не, започва с първата буквичка от името на баща й.
За борбите - стари традиции и разбирания, така са свикнали и така разсъждават.



Едно към едно като при нас.

# 64
  • Мнения: 323
При нас имаше малък спор.Исках да го кръстя на свекър ми,свекърва ми пожела на нея.Кръстих го на 2-те баби.

# 65
  • Мнения: 58
Ние решихме да го кръстим живот и здраве на свекърва ми....Но никой не ни е насилвал за това. С таткото го решихме и това е... Tired

# 66
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Синът ми е кръстен на моя любима историческа личност.Харесвам името му още от училище ,когато майка ми беше подарила книга посветена на Симеон-Велики.Името на свекъра ми започва със "С" и се получи чудесно съвпадение.Много ми е смешно, обаче като ме питат "Защо точно Симеон" и аз кажа "На цар Симеон" и си помислят, че съм някаква бясна привърженичка на НДСВ  Joy в някои случаи обяснявам, че не Сакскобурготски имам предвид, но в други просто се усмихвам и ги оставям да си мислят каквото искат.

# 67
  • Мнения: 1 371
Даже и не съм си помисляла да кръстя сина ми на някой. Нито моите, нито неговите родители са настоявали и искали.

Алекс има и прабаби - даже те не са се учудили и коментирали избора на името, въпреки, че са от старото дамско поколение.

# 68
  • Мнения: 216
Кръстихме детето на свекър ми,но само защото съпругът ми така искаше.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Кръстихме сина ни с любимо наше име,което обаче почти напълно съвпада с името на свекър ми.Аз нямам нищо против да си мисли,че е кръстен на него и така всички са доволни.

# 70
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
мъжът ми избра името - но то всъщност е на майка му - но на мен също много ми допадна и нямаше проблем...  Peace

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
Никога никой от родата не си е направил устата да кръщаваме детето на тяхно име.

# 72
  • Мнения: 52
Имах известни проблеми с първото си дете по повод името и за да угодя го кръстих на свекървата,но с второто твърдо застанах зад мнението си и го кръстих на любимия...

# 73
  • Мнения: 1 715
Синът ми носи името на моят свекър,а дъщеря ми буквичката на моята майка.Никой не се е месил в избора ни на имена решението си беше изцяло мое и на съпругът ми.

# 74
При нас беше оказан голям натиск от страна на свекърва ми, а в последствие и сръдни и тръшкания, но ние си кръстихме детето с името което си избрахме и те го научиха чак след записването, при свършен факт. От страна на моите родители не сме имали никакъв натиск, тях ги интересуваше ние да сме добре и детето да е живо и здраво. Само ограничени и не дотам интелигентни хора биха се месили, сърдили и обвинявали за името на внуците си. При положение,че родителите сами не вземат това решение, насила хубост не става.

Общи условия

Активация на акаунт