Какво пюре за захранване?

  • 1 984
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Момичета, моля препоръчайте ми някое от готовите пюрета за захранване - български (Ганчев или Ам-Ам), нямам възможност да купувам от по-скъпите вносни. С GP-то се разбрахме на последната консултация да започна да захранвам сина ми като навърши 4 месеца и половина с готово зеленчуково пюре. Изпратих мъжа ми до магазина, но са му дали пюре от картоф и морков на Ганчев. Като прочетох внимателно дребния шрифт се оказа, че съдържа овесени ядки, т.е. глутен! Shocked Освен това, прочетох в книгата на проф. Л. Трифонова, че се започва захранване с млечно-зеленчуково пюре! Има ли такива в момента на пазара?
Не искам да приготвям, т.к. нямам източници на чисти продукти, а на пазара повечето са пълни с нитрати.
Моля за съвет! Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 27 524
С Ганчев не бих захранвала, освен всичко има и Е-та и нишестета. По-добре си ги направи вкъщи като за начало тогава. Свари чисто морковче, преди това накиснато в студена вода, обелено и на парчета. Така и с картофа. Ако искаш - смесвай ги с кърма или АМ, за по-познат вкус за детето. Започва се с еднокомпонентно пюре (един плод или зеленчук).

# 2
  • Мнения: 61
Аз също мисля да започна след около седмица, като навършим 4 месеца. Много се колебая дали да почна с готово зеленчуково пюре или със сварен морков/картоф, които незнайно под какви грижи са стигнали до магазина /от където аз ги купувам/.
Evy, сокове давала ли си досега?

# 3
  • Мнения: 220
Ами, сокове не съм давала, защото са доста коликообразуващи, а малкият имаше доста колики и реших да захраня направо със зеленчуково пюре. Продължавам да се чудя... newsm78

# 4
  • Мнения: 1 372
Аз само да попитам каква е логиката в готовите пюрета зеленчуците от които са приготвени да са по чисти и без нитрати? Според мен зеленчуците идват от едно и също място и в магазина и в състава на готовите пюрета! По добре си го направи вкъщи както са ти препоръчали вече минали по този път майки, то все ще е с нитрати,но поне в домашното знаеш какво слагаш.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 603
Прочетох, че предпочиташ български, но за всеки случай да кажа - Гербер имат съвсем мънички пюренца /80гр./ много подходящи за захранване /по около 1,40 лв. са/.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 590
Най-добре направи пюрето вкъщи. Свари картоф или морков, пасирай и дай една-две лъжички за начало.
Не виждам смисъл да захранваш с Ганчев - освен, че зеленчуците със сигурност не са био и се купуват от пазара, в тях има нишесте, консерванти, захар...  Поне твоите пюрета няма да съдържат тези неща и ще си сигурна какво има в тях и как са приготвени.
Аз от самото начало и досега храня сина си само с домашно приготвена храна и не изпитвам никакви угризения от това. За мен това е по-добрият вариант.
Нямам  много доверие на готовите пюрета, колкото и утвърдена и скъпа марка да са. За всичи съм чувала какво ли не...
Това разбира се си е лично мое мнение и не го налагам на никого. Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 504
Можеш и да не захранваш...и да изчакаш 6 месеца...Simple Smile)и да не почнеш с пюре, а с оризова каша...Млечно зеленчуково...означава, че трябва да добавяш кърма или АМ, защото на 4 месеца бебето трябва да има само млечни хранения....готови млечни пюрета няма...И ам ам и Ганчев имат захар, сол, глутен и т.н. Една мама беше писала за Гербер...все пак ако реших да захранваш толкова малко бебе...по добре с тях ...80 гр и за захранване стават...цената е окоо 1,30-1,40

# 8
  • Мнения: 389
И според мен най-добрият вариант е да си направиш пюрето вкъщи! Захраних с домашно приготвено картофено пюре!

# 9
  • Мнения: 11 009
Освен това, прочетох в книгата на проф. Л. Трифонова, че се започва захранване с млечно-зеленчуково пюре!

С млечно пюре не бих захранила! Crossing Arms
Изчакай бебето ти да стане поне на 5 месеца и тогава захрани. Вече са ти писали, че Гербер имат малки пюренца, които не са толкова скъпи. А по-нататък домашните пюрета са за предпочитане пред Ганчев и др. подобни.

# 10
  • Мнения: 1 121
Първо, на вас ви е доста рано за захранване. Изчакай до 6 месеца или поне до 5 и половина. Аз пюрета на Ганчев не бих дала. Ако не можеш да си позволиш вносни, можеш да си купиш пасатор за 20 лева и да правиш домашни. Тук във форума има много рецепти. Аз захраних с пюре от морков на Гербер, когато синът ми беше на 6 месеца.

# 11
  • Мнения: 220
Благодаря, а домашното картофено пюре как се правеше - сол и масло слагаше ли се? Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 1 504
Не се слага нито сол нито масло....
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8557
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7681
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1124.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46257.0
Ето ти от библиотеката темички за захранването, и защо е по-добре късното захранване, как трябва да се почне и кога бебето е готово за захранване...
Направо ме уби с това масло и сол.... #Crazy

# 13
  • Мнения: 236
Не искам да те обърквам, само да ти кажа, че ние се захранихме на 6 и половина месеца и то с плодово пюре. Другите мами са те посъветвали вече за пюренцата на Гербер, те не са много скъпи, а иначе съм чела, че картофите за пюрето се варят цели и необелени, за да се запазят полезните вещества, сол не се слага, масло колкото грахче, пасираш, смесваш с АМ, слагаш за малко да кипне и добавяш маслото

# 14
  • Мнения: 266
Аз захраних малката с пюре на ГАНЧЕВ и нищо не и е станало.Незнам защо всички маики се шашкат като прочетат че има глутен.Аз мн ги харесвам пюретата на ГАНЧЕВ,на ГЕРБЕР също са хубави.Според мен не си заслужава за 1 или 2 лъжички да се занимава човек.Хората са го измислили пюретата.

# 15
  • София
  • Мнения: 627
От зеленчуковите пюрета започнахме с домашно приготвено от картофи  Peace

# 16
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз давах пюрета само на "Ганчев", но това беше преди 7 години. А след това от детската кухня.
Сега бебето ми е на 2 месеца и не знам с какво ще започна, засега е на плодови сокове. Но ще следя темата.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 504
Аз захраних малката с пюре на ГАНЧЕВ и нищо не и е станало.Незнам защо всички маики се шашкат като прочетат че има глутен.Аз мн ги харесвам пюретата на ГАНЧЕВ,на ГЕРБЕР също са хубави.Според мен не си заслужава за 1 или 2 лъжички да се занимава човек.Хората са го измислили пюретата.
Звучи ми доста безотговорно...
А ето защо се шашкат като прочетат, че има глутен...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1123

# 18
  • Мнения: 291
Подкрепям момичетата, които са ти препоръчали да изчакаш поне до 5,5м  Peace Категорично съм против сокчета и подобни захари до мин 8-9 месец, както съм и противник на Ганчев, АмАм. сол, захар, Е-та и т.н. боклуци за хранене на бебе!!! Така че, ако не можеш/не искаш да купуваш вносните пюрета, по-добре готви на детето в къщи. При всички положения нитратите в зеленчуците на пазара са по-малко опасни от Е-тата, нишестета, глутена и разл им комбинации в бг пюретата  Naughty

# 19
  • Мнения: 554
Можеш да си го захраниш само с картофче като после към него включиш и морковче. Няма нищо сложно да свариш едно картофче и да го пасираш като само му добавиш АМ или кърма. После можеш да включиш 3-ти зеленчук към тези двата с купешко пюре, марката ти си я избираш, не всички съдържат глутен и четете добре етикетите не само отпред, а и отзад Peace За Ам Ам не знам, но Ганчев няма еднокомпонентни пюрета и ще ти е трудно да захраниш с него, първо въведи няколко зеленчука, а за захранването на 4 месеца ти си преценяваш Peace

# 20
  • Мнения: 1 029
аз захраних с Хипп.Ганчев си позволих да дам над годинката и то рядко.Ако нямаш възможност сама да направиш пюрето купи такова на някоя качествена марка Peace

# 21
  • Мнения: 252
Захраних в края на 4месец с варен картоф, после картоф и морков. После  минахме на пюретата на Ганчев и Ам Ам, нищо ни няма от тях живи и здрави сме. След 8 месец го записах на детска кухня.

# 22
  • Мнения: 3 069
На Ганчев има с картофи и моркови.То е подходящо за захранване.

# 23
  • Мнения: 6 029
Домашното пюре е най-подходящо за захранване.

# 24
  • Мнения: 3 157
Значи-влизаш във подфорума за захранване и там има страшно много схеми,обяснено е всичко което можеш да се сетиш и за готовите пюрета,и за приготвянето вкъщи.Има много варианти между,които да си избереш-дали с оризова каша,или със зеленчуково пюре сама ще решиш.За времето на захранване-също.Аз също съм на такава вълна,защото започвам да захранвам след 2седмици.Успех

# 25
  • Мнения: 229
Аз също нямам възможност да купувам скъпи пюрета, но и пюретата на Ганчев не са подходящи за захранване. Започнах с домашно приготвено картофче, после тиква и т.н., но разликата е там че имам домашни зеленчуци и съм по-спокойна  Wink

# 26
  • Мнения: 887
И моят съвет е пред готовите пюрета на Ганчев и Ам-Ам да приготвяш домашни пюрета. Ако се притесняваш за нитрати, можеш да накиснеш зеленчуците в студена вода за около 1 час и след това да приготвиш пюрето.

# 27
  • софия
  • Мнения: 257
Ние сме на три месеца и мисля при навършени 4 месеца да захраня с готово зеленчуково пюре. Ще следя темата. Simple Smile

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Захраних със сварен картоф с добавено АМ.Рано е още за масло и сол/даже много рано/.Ако си ги правиш в къщи не ги овкусявай на теб да ти хареса ,а давай продуктите натурални/без примеси-сол,захар,подправки.../.

# 29
  • Мнения: 4 621
В твоя случай аз бих захранила с домашно приготвено пюре Peace

# 30
  • Мнения: 2 746
В домашното зеленчуково пюре може да се добави зехтин / 2-3 капчици / вместо масло.Изключително здравословно и вкусно.Аз лично бих добавила и сол на върха на ножа, дето се казва, няколко кристалчета само.Захар не. Все пак, пюретата трябва да имат някакъв вкус, нали?

# 31
  • Мнения: 756
аз захраних с домашно приготвено пюре -ако можеш да намериш сладък картоф на пазара е супер , защото има нишестето на картофа , а в същото време е по - богат на енергия и витамини и има по - сладък вкус .Незвисимо , че имам достъп до органични зеленчуци и плодове и че контрола на храните е моного силен тук , предпочитам аз да му приготвям пюретата -правя му бульон и с тях пюрирам зеленчуците.. Този бульон е много вкусен , без каквито и да е подправки само малко зехтин или безмлечен маргарин / не соя, опасно е /  и сина ни определено ги предпочита . Ако можеш да изчакаш със захранването -изчакай , аз захраних по - рано по медицински причини , иначе не бих.
успех ти пожелавам и не слагай сол или захар в пюретата

# 32
  • Мнения: 257
Аз захраних малката с пюре на ГАНЧЕВ и нищо не и е станало.Незнам защо всички маики се шашкат като прочетат че има глутен.Аз мн ги харесвам пюретата на ГАНЧЕВ,на ГЕРБЕР също са хубави.Според мен не си заслужава за 1 или 2 лъжички да се занимава човек.Хората са го измислили пюретата.
Майките се шашкат защото да се дава глутен на толкова малко дете  може да има необратими последици-заболяването целиакия която НЯМА лек.Не е задължително да се разболеят но ИМА риск заради който си заслужава да се прави дом. пюре дори заради 1 лъжичка Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 1 197
Аз захраних малката с пюре на ГАНЧЕВ и нищо не и е станало.Незнам защо всички маики се шашкат като прочетат че има глутен.Аз мн ги харесвам пюретата на ГАНЧЕВ,на ГЕРБЕР също са хубави.Според мен не си заслужава за 1 или 2 лъжички да се занимава човек.Хората са го измислили пюретата.
Звучи ми доста безотговорно...
А ето защо се шашкат като прочетат, че има глутен...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1123
защо да е безотговорно,всеки решава сам за себе си и никой няма право да съди никого

# 34
  • Мнения: 745
Аз захраних малката с пюре на ГАНЧЕВ и нищо не и е станало.Незнам защо всички маики се шашкат като прочетат че има глутен.Аз мн ги харесвам пюретата на ГАНЧЕВ,на ГЕРБЕР също са хубави.Според мен не си заслужава за 1 или 2 лъжички да се занимава човек.Хората са го измислили пюретата.
Звучи ми доста безотговорно...
А ето защо се шашкат като прочетат, че има глутен...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1123
защо да е безотговорно,всеки решава сам за себе си и никой няма право да съди никого
НЯМАМ ДУМИ!!!!

# 35
  • София
  • Мнения: 44 140
Пробвай да намериш сънвал - качествени и не особено скъпи (на 1/2 от цената на хип са, но пак са немско качество), за мен са по-добри от хип.
Ако нямаш възможност - по-добре захранвай с домашни.

# 36
  • Мнения: 8 999
Захраних с Ганчев - първо с плодово с добавено АМ, а после и със зеленчуково с АМ. От всички възможни марки на пазара, само това горе-долу беше одобрено от децата. На зеленчуковите много се мръщеха, затова спрях да им ги давам. На практика първите им хранения изцялно с пюрета бяха с плодови и месни. Зеленчукови успях да порбутам чак след годинката. На опаковката има указания за колко големи деца са подходящи съответните пюрета. Ако детето няма алергия, не е предразположено и т.н., глутенът няма да му навреди. При първи симптоми на алергична реакция е добре да се спрат всякакви пюрета и каши и да се консултираш с педиатир и алерголог.

# 37
  • Мнения: 378
        На "Ам-ам" пюретата са хубави. Предлагам Ви схема на захранване само с тях .
        Само за начало можете да започнете с пюре от ябълки на която и да е фирма . После можете да преминете към плодово-зеленчукови на "Ам-ам" - ябълки и моркови ( въвеждате моркови ) , ябълки и тиква ( въвеждате тиква ). После  - картофи и тиква или картофи и моркови ( въвеждате картофи ) .След това може да въведете банани в пюре ябълки и банани.
        По-нататък - пюре от грах, ябълка и тиква  - въвеждате грах. И пюре от моркови тиква и цвекло - въвеждате цвекло.
        На "Ам-ам" има и обогатено зеленчуково с банани ( грах, моркови, картофи, цвекло, банани, оризово брашно и захар) - въвеждате оризово брашно. И зеленчуково "Асорти" ( грах, моркови, картофи, цвекло, ябълки,тиква,банан,оризово брашно, домати и захар )   - с него по- нататък въвеждате домати.
         После може да добавите праскови -пюре от праскови и ябълки и с пюре от есенни плодове  ( ябълки, праскови, тиква, сливи ) да въведете сливи.
         Първо си набавете пюретата, а след това започнете да захранвате... Успех!

# 38
  • Мнения: 523
И аз не съм привърженик на Ганчев. Лятото сравнявах едно от сладките пюрета на Хип /не се сещам точно кое беше/ със същия вид на Ганчев. Много се учудих, защото това на Ганчев имаше три години трайност, а това на Хип беше 9 или 12 месеца.
Ако нямаш възможност да си купуваш по-скъпи /а в БГ наистина пюретата ми се струват скъпи/ си направи домашно зеленчуково и си замрази за една седмица напред. Така е най-евтино, вкусно и полезно.

# 39
  • Мнения: 378
     На "Ганчев" търсете натурално пюре от картофи и ябълки - може да го въведете , след като сте въвели ябълки, както написах по- горе. И натурално от картофи и ориз ( след като сте въвели картофи ). Също пюре от моркови, после - от праскови и моркови и кайсии и моркови.
     Ако Ви е трудно да намерите тези видове, пригответе си домашни  и въвеждайте последователно - ябълки, ябълки и моркови, моркови и сушени сливи, картофи, ябълки и тиква... Замразете ги в чашки по 20 - 30 грама за началото, за по-късно примерно по 50 грама (само картофи не съм замразявала)...
     Пише, че пюрето трябва да е млечно, когато замества млечно хранене. Ако кърмите, не бързайте да замествате. Когато бебчето започне да изяжда почти цяло пюре (190 грама ) , може да добавяте към него адаптирано мляко - колкото за 50 грама вода.

# 40
  • Мнения: 568
аз също нямах възможност зо скъпи пюрета, също не се доверявам на Ганчев заради многото неописани съставки, по тази причина започнах да правя пюрета и така захраних бебето, ако имаш пасатор отнема ок.5 мин. плюс 15 за варенето, което не изисква присъствие.
А и със сигурност прясната храна е по-добра от консервираната.
Започнах с оризова каша - варен ориз се пасира. може с ябълка.
по същия начин картоф, морков и т.н., но си ги въвеждаш 1 по 1.
 
За специални случаи, когато сме навън или нямам време купувах Gerber.
А от плодовите има едни чешки Хаме, не са скъпи и са хубави - единствен недостатък, че са много сладки.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Ам-ам също имат малки бурканчета от по 80гр за захранване.
Но можеш да пробваш най-напред с домашно приготвено.Така или иначе като за начало ти трябва еднокомпонентно пюре и лесно би могла да го  направиш.Аз захраних с морков на Гербер.После преминах на Ам-ам.Незнам колко нишесте имат но като консистенция са най-близки до домашните.Въпрос на личен избор е всичко това обаче.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Захраних с домашно картофено пюре, после дадох тиква, тиква с картофи, моркови, моркови с картофи и т.н. на Хип. От картофеното пюре дадох само веднъж, защото не го хареса, но тиквата определено много му хареса. Не е задължително да се захрани първо с картофено пюре. Може да се започне с тиква или с морков  Peace

# 43
  • Мнения: 118
На "Ганчев"  от плодовите първо и дадох круша и сега това и е любимото пюре Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 5 079
За мен прибързваш със захранването. Мое мнение. Peace
Аз захраних дребчо на 6 м с картофено пюре + кърма.

# 45
  • Мнения: 2 663
Аз захраних малката с пюре на ГАНЧЕВ и нищо не и е станало.Незнам защо всички маики се шашкат като прочетат че има глутен.Аз мн ги харесвам пюретата на ГАНЧЕВ,на ГЕРБЕР също са хубави.Според мен не си заслужава за 1 или 2 лъжички да се занимава човек.Хората са го измислили пюретата.
Звучи ми доста безотговорно...
А ето защо се шашкат като прочетат, че има глутен...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1123
защо да е безотговорно,всеки решава сам за себе си и никой няма право да съди никого
НЯМАМ ДУМИ!!!!
Направо недоумявам, какво е това мислене...ами ако не дай Боже се случи, какво?Ще му обясниш ли на детето след години, че си виновна ти, за това, че е болно или за по-лесно ще си затраеш.А ще спиш ли спокойно?
Ваша си работа, аз не бих дала Ганчев.
Сина ми май никога не ял такива пюрета.Захраних със сокче и след това домашни пюренца.Сега ме е яд малко на тази схема и дъщеря ми захранвам с оризова каша от 1 седмица-на 6 месеца е!
Изчакай до към петия месец поне, даже 5 и половина и тогава му дай домашно пюре или оризова кашичка.
Това е съвета ми
Успех каквото и да решиш

# 46
  • Мнения: 8 769
Не искам да приготвям, т.к. нямам източници на чисти продукти, а на пазара повечето са пълни с нитрати.
А от какви зеленчуци мислиш, че са приготвени купешките пюрета? Има ли някой още, който се заблуждава, че за тази цена има еко-продукти в кои да е пюрета?
Най-евтино, чисто и здравословно ще ти излезе да си купиш от пазара картофи и да приготвиш на бебенцето си пюре у дома. Ще ти отнеме не повече от 15 мин.  Peace
Аз на моите деца не съм давала никакви купени пюрета (освен плодови на дъщеря ми само 1 седмица по изключение)!

# 47
  • София
  • Мнения: 3 271
Направи си сама еднокомпонентно пюре- само картоф, само морков и после започни по малко да даваш от тези на Ганчев. Аз си изгледах голямото дете с такива пюрета ( не понасяше вкуса на ХИП или друго вносно) - хубави са според мен. Сега малката ми яде всичко Mr. Green, не подбира марката.

# 48
  • Мнения: 2 172
Аз захраних малката с пюре на ГАНЧЕВ и нищо не и е станало.Незнам защо всички маики се шашкат като прочетат че има глутен.Аз мн ги харесвам пюретата на ГАНЧЕВ,на ГЕРБЕР също са хубави.Според мен не си заслужава за 1 или 2 лъжички да се занимава човек.Хората са го измислили пюретата.
   Peace

Не виждам какъв е проблема с Ганчевите пюрета.Много са вкусни и на беба нищо си и няма.Жената иска по-евтини пюрета,какво и препоръчвате Гербер.Двойно по-скъпо е.Специално за захранване става,защото така или иначе не може да усвои цялото бурканче в рамките на 48 часа(годността след отварянето му)  80 гр са достатъчни.По принцип огромен процент майки хранят децата си с Ганчев и няма никакви проблеми.По тази логика,ако се слушат всички  изписани мнения по този Ганчев въпрос не би трябвало вече да съществува фирмата му,а като гледам е напълно просперитетна.Нищо има няма на пюретата,чудесни са,който не може да си позволи двойно и тройно по-скъпи пюрета са идеална алтернатива(да не говорим че са 10 пъти по-вкусни).

# 49
  • Мнения: 508
аз започнах с ябълка на Хип Peace

# 50
  • Мнения: 141
Аз започнах преди 3 дена с дом.картофено пюренце +АМ,не слагам нищо друго  Peace
Купила съм си Хип,за по-нататък

# 51
  • Мнения: 15 379
аз започнах с ябълка на Хип Peace
И аз така! Но мисля, че е по-добре да готвиш на бебето, отколкото да купуваш Ганчев!

Общи условия

Активация на акаунт