ПРОБЛЕМИ С БЪБРЕЦИТЕ И ПИКОЧНИТЕ ПЪТИЩА-10

  • 58 982
  • 304
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 532
Благодаря. Др.Панчев  също в Пирогов-детска урология ли е?
Да аз не говоря за проф. Панчев, той май е от Александровска б-ца.
Д-р Панчев работи в Пирогов в детската урология.

# 241
  • Мнения: 5 532
Iskrena, това което ми хрумва също е да го поласкаеш - независимо кой лекар ще избереш. Кажи че си прочела много добри отзиви за него, че бил внимателен и дрън дрън - измисли. Всеки човек обича да го погалят и потупат по рамото така че ще измислиш. Но за втора консултация - иди.

# 242
  • Мнения: 308
Merychery, какво ти каза днес Кънчев?Сподели, моля те!

# 243
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
моля ви дали някой знае нещо за ПИЕЛОПЛАСТИКА - така е писала майката, ама това е на руски и англ или латински...на български явно е друг термина щото не излиза нищо в българсикте сайтове
ето тук е писала майката
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28444.msg7303610#msg7303610

# 244
  • Благоевград
  • Мнения: 331
моля ви дали някой знае нещо за ПИЕЛОПЛАСТИКА - така е писала майката, ама това е на руски и англ или латински...на български явно е друг термина щото не излиза нищо в българсикте сайтове
ето тук е писала майката
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28444.msg7303610#msg7303610
И из питах преди време същият въпрос, защото нашата опирация се състоеше в "пиелопластика а модо Андерсон", от коета разбрах само, че означава изрязване на нещо.

# 245
  • хасково
  • Мнения: 378
Здравейте,момичета!Синът ми е на почти два месеца,но още през бременността по време на консултациите с ехографа се видя,че бебето задържа урина в двата бъбрека. CryСлед раждането,лекаря ме посъветва да се консултирам с уролог.Бяхме на такава консултация и лекаря видя,че има задържяне на урина но каза,че трябва в три поредни месеца да проследи състоянието на бъбреците.И ако е така,ще ни праща в София в детска хирурга в Пирогов.
Искам да ви попитам,някой от вас имал ли е подобен пролем?И какво следва да направим в смисъл задължително ли операция  Cry и в какво се изразява тя?
И имали вероятност,това състояние да го "израсте" .
Благоадря Ви предварително за отговора!

# 246
Здравейте,момичета!Синът ми е на почти два месеца,но още през бременността по време на консултациите с ехографа се видя,че бебето задържа урина в двата бъбрека. CryСлед раждането,лекаря ме посъветва да се консултирам с уролог.Бяхме на такава консултация и лекаря видя,че има задържяне на урина но каза,че трябва в три поредни месеца да проследи състоянието на бъбреците.И ако е така,ще ни праща в София в детска хирурга в Пирогов.
Искам да ви попитам,някой от вас имал ли е подобен пролем?И какво следва да направим в смисъл задължително ли операция  Cry и в какво се изразява тя?
И имали вероятност,това състояние да го "израсте" .
Благоадря Ви предварително за отговора!

здр. Бих ти препоръчал д-р Светослав Чаначев от пирогов. Той е просто най-добрия уролог. Аз съм със хронично уролочино заболяване, което само и единствено той работи в цялата страна.  позвъни на 029154341 ДУО или на 029154366 кабинета на 6-тия етаж. можеш също да звъннеш в Клиника "Малинов" в сряда или петък от 15 до 17 часа на телефоните на клиниката +359 2 9655710 или +359 2  9655711

Последна редакция: ср, 30 апр 2008, 12:49 от pc_sistemi

# 247
  • хасково
  • Мнения: 378
pc_sistemi,благодаря за информацията!Записах си координатите на лекаря и на "Клиника Малинов", за сега трябва да изчакаме уролога в Хасково да ни постави диагноза,незнам дали вообще трябва да чакаме или да ходим направо в София???Лекаря при който раждах в Пловдив ни препоръча д-р Лилова от болница Токуда,и тук прочетох доста инфо за нея.

# 248
  • Благоевград
  • Мнения: 331
pc_sistemi,благодаря за информацията!Записах си координатите на лекаря и на "Клиника Малинов", за сега трябва да изчакаме уролога в Хасково да ни постави диагноза,незнам дали вообще трябва да чакаме или да ходим направо в София???Лекаря при който раждах в Пловдив ни препоръча д-р Лилова от болница Токуда,и тук прочетох доста инфо за нея.
Изобщо не се мотай. Направо отивай за консултации в София. И то не една. Препоръчвам ти хирурзите в Пирогов /адресите им са в началото на темата/ или д-р Гайдаров в Правителствена болница. Лилова също е добър доктор. Ако искаш бъбречетата да не се увредят действай. Аз съжалявам, че нашият проблем се откри по-късно и операцията направихме на 11 месеца, а бъбречето така се беше увредило след няколко пиелонефрита, че едва отлепваше. Колкото по-рано, толкова по-голям е шанса да се оправят. А при вас са дори и двата. ДЕЙСТВАЙ маме, от теб зависи здравето на детето!!!

# 249
pc_sistemi,благодаря за информацията!Записах си координатите на лекаря и на "Клиника Малинов", за сега трябва да изчакаме уролога в Хасково да ни постави диагноза,незнам дали вообще трябва да чакаме или да ходим направо в София???Лекаря при който раждах в Пловдив ни препоръча д-р Лилова от болница Токуда,и тук прочетох доста инфо за нея.

Прати ми на лични съобщения твоя Skype/ICQ/Email да ти разясня за пирогов.

PS Не знам дали видя: имената на Пирогов и Клиника малинов в горното съобщение са хипервръзки съм съответните сайтове ( тук НЕ са хипервръзки)

Последна редакция: ср, 30 апр 2008, 16:03 от pc_sistemi

# 250
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
stankova82, според мен трябва да отидеш на консултация и при уролог (каквито са Чаначев, Гайдаров и хирурзите в Пирогов) и при нефролог (примерно Лилова). Лилова може да ти каже какво е състоянието на бъбреците и да ти препоръча лечение, но дали има нужда от операция  и какво да правите ще ви кажат само хирурзите.

# 251
  • Габрово
  • Мнения: 94
Мамчета, кажете колко време без прекъсване може да се пие Фуролина? На моето дете взе да му става лошо вечер след като го изпие и понякога повръща. А главоболие от време на време нормално ли е? нямаме ВУР и скоро ще ходим при КЪнчев на уродинамика. Но дотогава какво да правя-да давам или не Фуролина?

# 252
Мамчета, кажете колко време без прекъсване може да се пие Фуролина? На моето дете взе да му става лошо вечер след като го изпие и понякога повръща. А главоболие от време на време нормално ли е? нямаме ВУР и скоро ще ходим при КЪнчев на уродинамика. Но дотогава какво да правя-да давам или не Фуролина?

в такъв случай моя съвет е да прекратих приема на гореспоменатото лекарство

# 253
  • София
  • Мнения: 7 097
Мамчета, кажете колко време без прекъсване може да се пие Фуролина? На моето дете взе да му става лошо вечер след като го изпие и понякога повръща. А главоболие от време на време нормално ли е?

Моята дъщеря го пи почти 2 години, с малки прекъсвания. Тя го понасяше много добре, но й го давах непосредствено преди лягане - буквално го давам да го изпие и веднага в леглото. Веднъж свекърва ми й го даде малко по-рано и повърна.

# 254
emily a,моята дъщеря го пи 2 месеца,още на 2 рата седмица започна да и става лошо и след всеки прием нещата се влошаваха,започна да повръща и спря да вечеря заради лекарството от страх,че пак ще и стане лошо.Аз прекратих приема му,сега временно давам  Суметролим минимални дози по съвет на педиатър,а утре ще се консултирам с лекарката,която ни го изписа.Предолагам,че има други подобни лекарства.Чувала съм,че изписват на дечица с такива проблеми и инфектотримед,който се внася от Германия и пак е за профилактика срещу бактерии.Ако някой знае нещо повече за инфектотримеда нека сподели.

Общи условия

Активация на акаунт